Top Baneris

Koncertų centro pavadinimo rinkimuose – dar keturi variantai

2017 vasario 1 d.

Prieš savaitę prasidėjęs kauniečių balsavimas renkant naujojo Kauno koncertų centro pavadinimą, įsibėgėja. Internautai ne tik renkasi iš aštuonių pasiūlytų istorinių muzikos asmenybių, bet ir praplėtė jų gretas savo teiktais pasiūlymais. Kai kurie pametėjo net kurioziškų ir sąmojingų „perliukų“.

Vien per pirmąsias kelias dienas savo nuomonę apklausoje pareiškė keli tūkstančiai žmonių. Keli šimtai žmonių nesirinko iš siūlomų variantų, o pateikė savo pasiūlymus. Netrukus jų srautas išaugo net kelis kartus.

„Džiaugiamės, kad kauniečiai ir ne tik aktyviai reiškia nuomonę, bet ir patys nestokoja žinių apie muzikos istoriją bei teikia savo pasiūlymus. Tai akivaizdžiai parodo, kad Kauno ambicija turėti aukšto lygio koncertų centrą, kokie yra daugelyje didžiųjų Europos miestų, yra pagrįsta ir kylanti iš žmonių“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Beveik du šimtai savo nuomonę išreiškusių žmonių pasiūlė įamžinti lietuvių kilmės pasaulinio garso smuiko virtuozo Jaschos Heifetzo vardą. Jis dažnai vadinamas „smuiko karaliumi“ arba praėjusio šimtmečio Paganiniu. Išskirtiniu emocionalumu pasižymėdavęs muzikos vunderkindas savo pirmąjį pasirodymą 1909 metų gegužę, būdamas vos aštuonerių, surengė būtent Kaune vykusiame labdaringame koncerte. Ilgainiui jis išpopuliarėjo viso pasaulio didžiosiose koncertų salėse.

Kita ypatingo dėmesio sulaukusi muzikos asmenybė – šviesios atminties maestro Vytautas Kernagis. Tai parodo, kad dainuojamosios poezijos pradininkas ir populiarių kūrinių autorius bei atlikėjas, išlikęs daugelio muzikos mylėtojų atmintyje. Internautai mano, kad jo kultūrinį palikimą galėtų įprasminti būtent vardo suteikimas naujai, aukščiausių standartų koncertinei erdvei Kaune.

kaunas koncertu centras 1 1

Greta šių dviejų asmenybių internautai pateikė ir nemažai bendrinių žodžių. Populiariausi tarp jų – „Lietuva“ ir „Harmonija“. Šie du pasiūlymai taip pat įtraukti į balsavimo sąrašą.

„Keturi nauji variantai – įrodymas, jog esame atviri visiems žmonių pasiūlymams ir sąžiningai įtraukiame juos į pasirinkimų sąrašą, kad čia savo nuomonę galėtų pareikšti ir kiti. Balsavimui liko dar beveik dvi savaitės, tad nėra abejonių, jog bus išrinktas pats geriausias vardas“, – sakė vicemeras S. Kairys.

Koks vardas bus suteiktas naujajam objektui, iškilsiančiam Nemuno krantinėje netoli Vytauto Didžiojo (Aleksoto), paaiškės po dviejų savaičių. Balsavimas internete tęsiasi adresu www.koncertucentras.kaunas.lt.

Komentarai