Top Baneris

KOMFOVENT naujojo komplekso sprendimai, orientuoti į ekologiją ir darbuotojų komfortą (1)

2022 kovo 15 d.
Komfovent ofisasTik SA
Monos Avik nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių vėdinimo sistemų ir įrangos gamintojų Baltijos šalyse „Komfovent“ Vilniuje, Lentvario g., savo darbuotojams pastatė naują, A+ energinio naudingumo klasės administracinį pastatą ir gamyklos priestatą su remonto dirbtuvėmis. Bendras pastatų plotas siekia 50 000 m2.

Naujasis administracinis pastatas (Lentvario g. 146), kuriame įsikūrė 140–150 įmonės darbuotojų, akį traukia drąsiais sprendimais. Pastato idėjinio architektūrinio projekto autorius – Dalius Šarakauskas. Projektuotojai – UAB „City projects“. Naujai pastatytas statinys pridengė esamą gamybinį pastatą ir, pirmame aukšte, su juo buvo sujungtas.

„Ženkliška“ pastato architektūrinė raiška

„Kadangi administracinis pastatas buvo statomas didelės gamyklos fone ir dažniausiai yra matomas tik greitai pravažiuojant automobiliu pro šalį, pagrindinis fasadas atgręžtas į šiaurę ir niekada nebus apšviestas, statinio forma turėjo būti aiški, lakoniška, tačiau įsimintina ir „ženkliška“. Todėl, pasitelkdami fasado grafiką ir pabrėžtinai horizontalų dalinimą, siekėme reprezentatyvesnės architektūrinės išraiškos“, – teigia architektūrinio projekto autorius D. Šarakauskas, kurio pirminis projektas vėlesniuose etapuose buvo kiek pakoreguotas.

Anot architekto, užsakovai pagrindinį dėmesį skyrė progresyviems inžineriniams sprendimams, orientavosi į tvarią pastato eksploataciją. Projektuojant statinį buvo orientuojamasi į tai, kad pastatas būtų kuo draugiškesnis aplinkai ir kuo energiškai efektyvesnis.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pastatas pastatytas iš gelžbetoninių konstrukcijų, eksterjerui buvo pasirinktas stiklinis fasadas. Siekiant apsaugoti vidaus erdves nuo tiesioginių saulės spindulių, įrengtos fasadinės žaliuzės.

D. Šarakauskas pasakoja, kad naujojo administracinio pastato sujungimas su gamykla buvo vienas didesnių iššūkių, kadangi pastatų aukščiai nesutapo. Dėl šios priežasties ir dėl apriboto pastato aukštingumo buvo nuspręsta administraciniame pastate įrengti cokolinį aukštą. Iš viso 4342,93 m2 ploto administraciniame pastate – suprojektuoti ir įrengti trys aukštai ir pusrūsis.

Komfovent biuras
Administraciniame pastate buvo suprojektuotos ir įrengtos komfortiškos ir patogios erdvės darbui, taip pat ir vietinė kavinė, sporto klubas, laisvalaikio zona su įvairiais žaidimais, šokių ar aerobikos studija, elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelės, sutvarkyta aplinka poilsio pertraukėlėms lauke ir daugelis kitų smulkmenų.

Dėmesys tvarumui ir poilsio zonoms

Pasak „Komfovent“ atstovo Vytauto Šukio, vienas iš tikslų buvo pastatyti tokį pastatą, kuris ne tik atitiktų visus statybų reikalavimus, bet ir juos viršytų: „Siekėme, kad visų inžinerinių sistemų eksploatacija būtų taupi, kad pastato sienos ar stogas būtų storesni, nei numato reikalavimai, o pats pastatas būtų ne tik energiškai efektyvus, bet ir patogus ir ergonomiškas. Dar viena svarbi užduotis buvo sukurti geriausias įmanomas darbo sąlygas čia dirbantiems žmonėms, kad šie galėtų patogiai dirbti.“

Administraciniame pastate buvo suprojektuotos ir įrengtos komfortiškos ir patogios erdvės darbui, taip pat ir vietinė kavinė, sporto klubas, laisvalaikio zona su įvairiais žaidimais, šokių ar aerobikos studija, elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelės, sutvarkyta aplinka poilsio pertraukėlėms lauke ir daugelis kitų smulkmenų.

Ypač daug dėmesio skirta inovatyvioms pastato inžinerinėms sistemoms. Siekiant komfortiško mikroklimato patalpose, įrengti pažangūs „Komfovent“ šildymo, vėdinimo, rekuperacijos sprendimai.

Komfovent ofisas

Vidaus interjere – žalieji sprendimai

Administracinio pastato vidaus interjero autoriai – architektas Gintas Vieversys (studija „LG projektai“) ir architektė Simona Vilutė. Architektai pasakoja, kad rengdami projektą stengėsi kuo labiau atspindėti užsakovo įmonę ir jos vertybes, kurios orientuotos į ekologiškumą ir tvarumą.
Pagrindinė vidaus interjero ašis yra nuo pirmo iki trečio aukšto pastato centrinėje dalyje sukurtas žaliųjų augalų klombas ir aukštyn kylantys mediniai elementai. Ši, iš kiekvieno aukšto aiškiai matoma, pastato interjerą jungianti linijinė idėja kuria jaukumą, simbolizuoja medį ir atspindi žaliąją kryptį.

„Kurdami interjerą mes siekėme per ekologiškas medžiagas atspindėti „Komfovent“ idėjines vertybes ir jų produkcijos ekologiškumą. Naudojome ekologiškas, natūralias medžiagas, kurios susijusios su gamta ir švariu oru. Į dizainą integravome šiltus paviršius, interjere dominuoja medis ir betonas“, – sako architektas G. Vieversys.

Architektas pasakoja, kad pastato interjerui naudotos ąžuolo faneruotės plokštės, betono paviršiai, grindims buvo naudojama kiliminė danga ir akmens masės plytelės, turinčios betono atspalvio. Kai kuriuose individualiai projektuotuose balduose taip pat buvo integruotos betono paviršiaus medžiagos.

Cokoliniame aukšte taip pat panaudoti medžio elementai, tampantys aliuzija į antžeminę pastato dalį. Tačiau, architekto teigimu, cokolinio aukšto erdvėse labiausiai siekta akcentuoti šilumą, todėl įrengti gėlių klombai, suprojektuoti nestandartiniai baldai.

Pasak vidaus interjero projekto bendraautorės S. Vilutės, projektuojant ypač orientuotasi į tai, kad darbuotojas pastato erdvėse jaustųsi kuo geriau: „Ieškojome ilgaamžiškų ir greitai nenusidėvinčių sprendimų. Patalpų ir projektuotų baldų ergonomiką numatėme siekdami komforto pastato darbuotojui. Siekėme, kad interjere nebūtų ryškių, dirginančių elementų ir būtų paprasta susikaupti. Itin svarbus elementas buvo dirbtinis apšvietimas, todėl atlikome tyrimus ieškodami geriausių apšvietos sprendimų.“

Taip pat buvo siekiama kuo labiau atsižvelgti į paties pastato architektūrą, kurioje dominuoja ekspresija, langų linijos, pasvirusios plokštumos, todėl ir interjere galima išvysti daug susijusių elementų. Pavyzdžiui, pirmo aukšto vestibiulyje lankytojus pasitinka pasvirų elementų turinti apsaugos sala ar pasviras įėjimo riboženklis.

Komfovent ofisas
Ypač daug dėmesio skirta inovatyvioms pastato inžinerinėms sistemoms. Siekiant komfortiško mikroklimato patalpose, įrengti pažangūs „Komfovent“ šildymo, vėdinimo, rekuperacijos sprendimai.
Komfovent ofisas
Ypač daug dėmesio skirta inovatyvioms pastato inžinerinėms sistemoms. Siekiant komfortiško mikroklimato patalpose, įrengti pažangūs „Komfovent“ šildymo, vėdinimo, rekuperacijos sprendimai.

Intensyvi komplekso plėtra

„Komfovent“ pastatų komplekse, įsikūrė ne tik naujas administracinis pastatas. Taip pat buvo pastatytos remonto dirbtuvės su administracinėmis patalpomis ir sandėliavimo (gamybinis) priestatas prie esamos gamyklos.

Vienas naujų „Komfovent“ statinių – sandėliavimo paskirties pastatas – iškilo sklype, esančiame Alsakių g. 3, kuriame iki tol nebuvo jokių pastatų. Sklype suprojektuotas ir pastatytas 9448,33 m2 ploto vienaaukštis pastatas, kuriame įrengtos sandėliavimo paskirties ir administracinės patalpos.

Administracinėje statinio dalyje suprojektuoti darbo kabinetai darbuotojams, poilsio erdvė, virtuvėlė, sanitarinės patalpos. Kitoje dalyje įrengtos sandėliavimo patalpos ir speciali zona produkcijai krauti ir rūšiuoti. Projektuojant vidaus patalpų dizainą buvo orientuojamasi į natūralias medžiagas. Pastato eksterjero elementai – fasado spalvinis koloritas, langų rėmai, durys – buvo kuriami taip, kad darniai susilietų su esamos gamyklos eksterjero sprendiniais.

Kitame pastate (Lentvario g. 150) įsikūrė remonto dirbtuvės. 8192,94 m2 ploto pastatas yra dviaukštis, papildomai įrengtas techninis aukštas. Pirmame aukšte – administracinės ir gamybinės patalpos. Antrajame didžiąją dalį ploto užima dirbtuvių patalpos. Techniniame aukšte numatytos inžinerinės patalpos. Visi statinio architektūriniai ir projektiniai sprendiniai numatyti taip, kad užtikrintų efektyvų darbą ir darbuotojų komfortą. Taip pat orientuotasi į pažangius ir statinio paskirties specifikai aktualius vėdinimo ir šildymo sprendinius.

Projekto sprendimai:

Išskirtinio dizaino, pasaulyje pripažintų gamintojų šviestuvai ir tvarūs apšvietimo sprendimai padės užtikrinti komfortą biure ir efektyvų darbą. Kokybiškas bendradarbiavimas su užsakovu ir projekto architektais, savalaikis projekto valdymas ir dėmesys kiekvienai detalei leido pasiekti darnių rezultatų.

Komfovent ofisas
sviesos technologijos

UAB „Domasta“ pasirūpino naujojo „Komfovent“ administracinio pastato vidaus apdailos darbais. Įmonė pastate sumontavo „Knauf“ gipso kartono pertvaras, atliko viso pastato vidaus sienų glaistymo ir dažymo darbus. Taip pat klijavo grindų ir sienų plyteles. Administracijos darbuotojų kabinetuose išklota kiliminė danga, o koridoriuose, sanitariniuose mazguose ir holuose buvo klijuojamos akmens masės plytelės.

Visame pastate įrengtos akustinės gipso kartono lubos, kurių bendras plotas siekia 1200 m2. Įrengdami lubas įmonės specialistai susidūrė su iššūkiu – patalpos išsiskiria didelėmis erdvėmis, jose yra daug kampų ir apvalių kolonų, todėl kartu su architektais teko ieškoti sprendimų, kaip lubas kuo vientisiau integruoti į bendrą interjerą.

Įrengiant administracinio pastato virtuvės zoną, siekta atitikti visus higienos reikalavimus, todėl buvo įrengtos grindys iš epoksidinės dangos, o visos sienos apklijuotos drėgmei atspariomis kompozitinėmis plokštėmis.
Atestuota, statinio statybos, apdailos ir įrengimo darbus atliekanti įmonė UAB „Domasta“ visuomet girdi klientų poreikius ir gali pasiūlyti originalius statybų sprendimus.

Domasta

Kokybiška apdaila – ilgaamžiam eksploatavimui

„Komfovent“ gamybinėse dirbtuvėse su administracinėmis patalpomis vidaus apdailos darbus atliko UAB „Salgesta“. Bendrovės specialistai išklojo patalpų grindis plytelėmis, sumontavo gipso kartono pertvaras, suformavo staktas pertvaroms, įrengė lubas ir kruopščiai atliko kitus techniniame projekte numatytus apdailos darbus.

Patyrusi komanda stengėsi maksimaliai atliepti užsakovo poreikius, vadovavosi numatytomis montavimo instrukcijomis, naudojo aukščiausius standartus atitinkančias technologijas bei tvarias medžiagas. Kokybiškai atlikti darbai užtikrins komfortą gamyklos darbuotojams ir ilgaamžį patalpų eksploatavimą.

UAB „Salgesta“ atlieka statybų ir apdailos darbus viešosios ir pramoninės paskirties statiniuose, gyvenamuosiuose pastatuose. Taip pat teikia remonto, projektavimo paslaugas, bendradarbiauja su Lietuvos architektais ir siūlo pažangius architektūrinius bei dizaino sprendimus. Šiandien įmonės komanda skaičiuoja, kad per veiklos metus įgyvendino jau daugiau nei 500 objektų Lietuvoje ir užsienyje.

Salgesta logo

UAB „Minareta“ specialistai liejo betonines grindis ir jas įrengė naudodami modernią techniką

„Grindų danga labiausiai apkrauta statinių dalis, todėl ji turi būti patvari ir ilgaamžė. Pagrindinė pramoninių grindų įrengimo žaliava yra betonas. Kokybiškas betonas ir profesionalus darbas – gerų grindų pagrindas“, – pasakoja bendrovės direktorius Marius Polekas ir akcentuoja, kad „Komfovent“ objekte betonas buvo pilamas panaudojant lazerinį „Somero“ mechanizmą.

Pasak M. Poleko, betonas yra perkamas tik iš patikrintų ir sertifikuotų jo tiekėjų, o betono receptūroms sudaryti pasitelkiami mokslinių įstaigų atstovai. Konstruktorių paruošti projektai ir įmonės turima bei naudojama profesionali technika leidžia įrengti įprastas grindis su deformacinėmis siūlėmis ir panaudoti vadinamųjų besiūlių grindų įrengimo technologiją. Taip yra pagerinamos eksploatacinės grindų savybės ir sumažinamos priežiūros išlaidos. Grindys armuojamos dispersine metalinių pluoštų armatūra, taip pat – klasikiniu būdu – plieniniais strypais.

UAB „Minareta“ ne tik užsiima betoninių, epoksidinių grindų įrengimu, bet ir atlieka betoninių grindų bei siūlių remonto ir betono paviršiaus poliravimo darbus.

image

Įrengti efektyvūs pramoniniai vartai

Naujajame „Komfovent“ remonto dirbtuvių pastate UAB „Termoliuksas“ įrengė vidinius priešgaisrinius vartus, vidinius greitaeigius vartus ir rampas krovininiams automobiliams su šildomais paviljonais. Šiame objekte buvo nuspręsta įrengti aukščiausios kokybės „Hörmann“ pramoninius vartus, išsiskiriančius galingomis elektrinėmis pavaromis, intensyviam vartojimui pritaikytomis sudedamosiomis dalimis ir automatika, kaupiančia duomenis apie vartų eksploatavimą. Ši ypatybė leidžia centralizuotai kontroliuoti vartų dalių susidėvėjimą ir laiku jas keisti, nenutraukiant eksploatacijos ir nesudarant prielaidų atsirasti gedimui.

Siekiant maksimaliai sumažinti galimus šilumos praradimus per lauko vartus, kai privažiavęs krovininis automobilis yra pakraunamas ar iškraunamas, šio tipo krovininių automobilių krovimo platformų vartams numatytas šilumos laidumo koeficientas U:šl,6 W/m2*K. Pačios krovimo platformos yra šildomos, be to, jos aprūpinamos sandarinimo rankove, sujungiančia automobilio korpusą su platforma. Tokiu būdu krovimo darbai bet kokiu oru vyksta komfortiškomis ir darbuotojams, ir technikai sąlygomis.

Dar vienas įdomus sprendimas šiame projekte – tai dalis vartų (dveji priešgaisriniai ir dveji greitaeigiai vidaus vartai), esančių antrame pastato aukšte. Kadangi laiptais užnešti montuojamų vartų dalis ir kitą įrangą buvo neįmanoma, UAB „Termoliuksas“ inžinieriams teko naudotis pastato antro aukšto fasadinėje pusėje esančia technologine anga. Bendrovė jau daugiau nei dvylika metų projektuoja ir montuoja pramoninius vartus, tad tokie iššūkiai jai nėra naujiena – darbai buvo atlikti kaip visada sklandžiai ir vartai sumontuoti nepriekaištingai.

Termoliuksas

Contestus – projektavimo ir statybų valdymas, techninė priežiūra

Naujuose „Komfovent“ projektuose (administraciniame pastate ir remonto dirbtuvėse) atlikome projektavimo ir statybos valdymo, techninės priežiūros funkcijas. Tai buvo 4-asis mūsų projektas iš šio užsakovo. Džiaugiamės suteiktu pasitikėjimu ir galimybe bendradarbiauti įgyvendinant naujos kartos objektus Lietuvoje ir užsienyje jau beveik 15 metų.

Įgyvendinant šiuos projektus didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į efektyvų pastatų naudojimą ir eksploataciją, kad pastatai būtų kuo energetiškai naudingesni ir mažiau terštų aplinką.

Projektai buvo įgyvendinami pandemijos metu, todėl labai svarbu buvo numatyti ir suvaldyti visas rizikas iš anksto, pasirinkti patikimus rangovus, partnerius, laiku užsakyti medžiagas. Laiku priimti sprendimai, greitas visų statybos proceso dalyvių reagavimas, projektavimo ir techninių sprendinių operatyvus derinimas ir priėmimas padėjo projektą įgyvendinti tokį, kuris atitiktų užsakovo lūkesčius, net ir pandemijos sąlygomis.

Rinkoje dirbdami jau daugiau nei 15 metų, esame statybos projektų valdymo profesionalai. Konsultuojame ir visada padedame užsakovui priimti palankiausius sprendimus, įvykdyti visus su projektu susijusius žingsnius nuo pat projekto rengimo pradžios iki statybų užbaigimo ir atidavimo eksploatacijai.

Esame prisidėję prie beveik 100 statybos projektų valdymo bei nekilnojamojo turto didelės vertės ir apimties objektų plėtros visoje Lietuvoje. Savo komandoje turime didelę patirtį sukaupusių specialistų, perduodančių užsakovui savo žinias. Mūsų veiklos sėkmę užtikrina teikiamų paslaugų profesionalumas ir projektų valdymo efektyvumas, visada siekiame tobulėti bei semtis patirties šioje dinamiškoje ir nuolat kintančioje statybų srityje.

uab contestus

Ekologiškumo ir gamtos dermė naujajame „Ergolain“ projekte

Biuro ir HORECA baldų projektų „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai, kurdami „Komfovent“ vėdinimo įrangos gamyklos ir administracijos pastato interjerą, pritaikė šiuolaikiškus tvarumo, ergonomiškumo ir funkcionalumo sprendimus.

Įrengdami šį A+ energinio naudingumo klasės kompleksą, kurį sudaro 3 aukštų administracinis pastatas, 2 aukštų gamybos patalpos ir sandėliavimo erdvė, „Ergolain“ profesionalai siekė sujungti praktiškumą ir estetiką bei sukurti harmonijos pojūtį.

ergolain logo

 

handshakeREMIAMAS TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Montuotojas

    2022-03-17, 16:41  

    Kokie planai dėl Komfovent gamyklos Rusijoje?

Rekomenduojami video