Top Baneris

Komfortas namuose: tylus ir ilgaamžis vėdinimo įrenginys

2022 lapkričio 6 d.
DOMEKT
Efektyvus ir tylus „KOMFOVENT“ vėdinimo įrenginys „DOMEKT“.
Pasidalykite straipsniu

Kokybiškas vėdinimas reguliuoja oro švarą ir judrumą, drėgmę, temperatūrą ir šalina nemalonius kvapus, kas yra itin svarbu sveikam namų mikroklimatui. Nuo šių parametrų priklauso kiekvieno iš mūsų savijauta, komfortas ir darbingumas.

Vėdinimo technologijų raida

Dar XIX a. pradžioje, Švedijoje buvo užpatentuotas rotacinis šilumogrąžis, kurį pradėta naudoti vėdinimo įrenginiuose gyvenamųjų namų vėdinimui su šilumine regeneracija. Šiandien šio tipo šilumogrąžis neturi plokštelinio kondensacinio šilumogrąžio trūkumo – žiemą jis neužšąla net kai lauke -30 °C, taip pat žiemą nesausina oro patalpose dėl vandens garų regeneracijos. Dėl šios priežasties vėdinimo įrenginiai su rotaciniais šilumogrąžiais stipriai išpopuliarėjo šalto klimato šalyse, įskaitant ir Lietuvoje. 

Kaip išsirinkti vėdinimo įrenginį – skaitykite SA.lt redakcijos parengtame straipsnyje.

Esminis vėdinimo su rekuperacija proveržis įvyko XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Energijai pabrangus pastatai pradėti šiltinti, o naujus imta statyti daug sandaresnius. Tada pastebėtas ir „sergančio namo sindromas“, kai sandariuose pastatuose išaugo gyventojų sergamumas – dėl to kaltas prastas patalpų vėdinimas. Švedų inžinieriai rado sprendimą sukurdami nedidelius, nuosaviems namams skirtus vėdinimo įrenginius su plokšteliniais šilumogrąžiais, kurių šilumos grąžinimo efektyvumas siekė 55 %. Neatsiejama įrenginio dalis buvo elektrinis šildytuvas, kuris saugodavo šilumogrąžį nuo apledėjimo ir palaikydavo aukštesnį komforto lygį patalpose. 

Šiandien turime ne tik pažangiausių technologijų vėdinimo įrenginius, bet ir jų platų spektrą, sukurtą įvairaus tipo poreikiams. „KOMFOVENT“ siūlomi „DOMEKT“ gyvenamųjų patalpų vėdinimo įrenginiai naudoja rotacinių ir plokštelinių šilumogrąžių technologijas. Jie pasižymi itin dideliu energiniu efektyvumu ir išmaniąja automatika, kuri optimizuoja visos sistemos veikimą ir turi plačią valdymo funkcijų gamą. Gaminiai yra ne tik efektyvūs ir ilgaamžiškos konstrukcijos, bet ir tyliai veikia dėl subalansuotų komponentų ir garso izoliacijos.

komfovent
„KOMFOVENT“ siūlo efektyvius ir modernius vėdinimo įrenginius.

Moderniausi šilumokaičiai

Šioje srityje pasiekta didelė pažanga pradėjus naudoti priešsrovinius plokštelinius kondensacinius šilumogrąžius, kurių temperatūrinis efektyvumas siekia net 90 %, tačiau atsiremiama į kitus fizikos dėsnius – didėjant efektyvumui, kyla ir šilumogrąžio užšalimo tikimybė. Kad to būtų išvengta, esant neigiamai lauko oro temperatūrai, pirminiu šildytuvu į įrenginį patenkantis lauko oras turi būti šildomas, o tai didina ir elektros energijos sąnaudas. Dar vienas plokštelinio kondensacinio šilumogrąžio trūkumas – patalpų orą žiemą jis išsausina, nes vykstant rekuperacijai vidaus ore esančių vandens garų dalis susikondensuoja ir yra pašalinama.

Gyvenamiesiems namams skirti „DOMEKT CF“ serijos įrenginiai su entlapiniais plokšteliniais šilumogrąžiais naudoja integruotą pirminį šildytuvą, išvengiant autonominių kanalinių šildytuvų su atskiru valdymu. Taip pat plokšteliniame šilumogrąžyje įrengta apylanka, per kurią vyksta vasarinis-naktinis vėsinimas. 

Šiandien efektyviausias siūlomas gyvenamojo būsto vėdinimo sprendimas šalto klimato šalyse yra entalpinis-sorbcinis rotacinis šilumogrąžis, kurį turintys „DOMEKT R“ serijos įrenginiai sugeba neužšalti net ties -30° C ir gali kokybiškai kontroliuoti patalpų drėgmę išlaikydami aukštą komforto lygį bet kuriuo sezono metu. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad rotaciniams šilumogrąžiams nereikia pirminio šildytuvo, o tai didina bendrą energinį efektyvumą. „DOMEKT R“ įrenginiuose nesusidaro didelis kondensato kiekis, todėl jiems nereikia ir kondensato nuvedimo, o tai palengvina įrengimo eigą. Vasarą šio tipo šilumogrąžis veikia atvirkščiai: jis kaupia šaltesnį orą ir nepraleidžia drėgmės iš lauko į vidų, taupydamas energiją patalpų kondicionavimui.

Dregmes balansas patalpose
Drėgmės balansas patalpose. „KOMFOVENT“ vizualizacija.

Oro filtrų svarba

„KOMFOVENT“ oro filtravimui savo gaminamuose įrenginiuose skiria labai didelį dėmesį. „DOMEKT“ serijos įrenginiuose tiekiamo oro filtravimui naudojami pačias rizikingiausias PM1 klasės daleles sulaikantys ePM1 60 % klasės filtrai, o šalinamo oro filtravimui – PM10 daleles sulaikantys ePM10 50 % klasės filtrai. „KOMFOVENT“ filtrai nesudaro didelio oro pasipriešinimo, kas prisideda prie elektros energijos sąnaudų mažinimo, o renkantis filtrą su aktyvuota anglimi naikinami ir nemalonūs užteršto lauko oro kvapai.

KOMFOVENT originalus oro filtrai
„KOMFOVENT“ originalūs oro filtrai saugo jūsų sveikatą.

Šiuolaikinio vėdinimo įrenginio valdymas

Be sumanios valdymo automatikos, vėdinimo įrenginys veiktų tik dviem režimais: „įjungtas” ir „išjungtas”, o šiuolaikinės automatikos sugeba gerokai daugiau. Moderniuose vėdinimo įrenginiuose gausu įvairių vidinių jutiklių, kurie seka tiekiamo ir šalinamo oro parametrus, perduoda matavimus valdikliui ir šis atitinkamai koreguoja įrenginio veikimą.  

„KOMFOVENT“ vėdinimo įrenginiuose integruota valdymo automatika yra intuityvi, turinti vartotojui palankią sąsają ir nereikalauja nuolatinio įrenginio naudotojo įsitraukimo, kuria optimalų patalpų mikroklimatą ir užtikrina maksimalų įrenginio efektyvumą bei energijos taupymą. „DOMEKT“ serijos įrenginiuose standartiškai integruotas WEB serveris leidžia vėdinimo įrenginį valdyti internetu ir per „Komfovent Control“ programėlę. Su įdiegtais protokolais vėdinimo įrenginį galima prijungti ir prie viso pastato valdymo sistemos. 

Prie „DOMEKT“ vėdinimo įrenginių taip pat galima prijungti kanalinius bei kambarinius oro kokybės jutiklius, kurie gali išplėsti vėdinimo pagal poreikį funkcijas. Jutikliai matuoja santykinę oro drėgmę, temperatūrą ir CO2 koncentraciją. Tai vėdinimo įrenginiui leidžia veikti automatiškai ir keisti režimus pagal kintančius mikroklimato parametrus be vartotojo įsitraukimo. Be to, įrenginyje įrašyti standartiniai bei specializuoti režimai. Juos vartotojas gali perjungti rankiniu būdu, susiplanuoti savaitiniame grafike ir pakoreguoti pagal asmeninį poreikį. Galima susikurti ir specialiuosius režimus su išoriniais jungikliais ir judesio jutikliais, pavyzdžiui, prie sistemos prijungti vonios kambario šviesos jungiklį, kurį paspaudus sistema įjungia našesnį vėdinimo režimą. Siekiantiems taupyti dar labiau, yra galimybė įjungti energiją taupančią ECO funkciją ir stebėti realaus laiko energijos sąnaudas bei sistemos efektyvumą integruotuose skaitikliuose.

Irenginio pultelis C6.1
Įrenginio pultelis C6.1

Vėdinimo įrenginiai žmogui suteikia jam reikalingą sveiką mikroklimatą, nuo kurio priklauso kiekvieno kasdienis komfortas ir sveikata. „KOMFOVENT“ įrenginiai kokybiškai tarnauja jau daugiau nei 25 metus ir tai daro užtikrindami kokybišką veikimą, lengvą valdymą ir minimalias energijos sąnaudas. 

komfovent logo 1

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video