Top Baneris

Kokiais atvejais už saulės elektrinės prijungimą vartotojas turi sumokėti 50 proc. išlaidų?

2022 liepos 26 d.
Aura Power saules jegaines2
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kilusį dėl įmokos už saulės elektrinės prijungimą objekte, nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas. Vartotojas VERT nurodė, kad kreipėsi į ESO dėl saulės elektrinės, kurios galia ‒ 12,24 kW, prijungimo sąlygų išdavimo. Vartotojas nurodė, kad ESO išduotose prijungimo sąlygose nurodoma, kad jis turi sumokėti prijungimo įmoką, kuri apskaičiuota už keičiamą galios transformatorių.

Vartotojas prašė VERT įvertinti ESO apskaičiuotą prijungimo įmoką už saulės elektrinės prijungimą objekte ir įpareigoti įmonę tinklo plėtros darbus atlikti savo lėšomis.VERT išnagrinėjo ginčo aplinkybes bei nustatė, jog įvertinus ESO pateiktus įtampos nuostolių skaičiavimus, matyti, kad atsižvelgiant į kitiems asmenims, ketinantiems tapti gaminančiais vartotojais išduotas prijungimo sąlygas ir rezervuotas elektros tinklų galias ir pralaidumus, prijungus vartotojo pageidaujamo galingumo saulės elektrinę, tačiau neatlikus numatytos rekonstrukcijos, nuostoliai elektros tinkle viršys kokybės standarte nustatytą ribą (10 %). ESO vartotojui išduotose prijungimo sąlygose nurodyti techniniai sprendiniai, kuriais numatyta tinklo rekonstrukcija, yra pagrįsti ir būtini atlikti. ESO, neatlikusi tinklo rekonstrukcijos, negalėtų prijungti nė vieno 1 kW galios saulės elektrinės.

Teisinis reglamentavimas numato pareigą vartotojui, siekiančiam tapti gaminančiu vartotoju, prijungiant prie skirstomųjų tinklų operatoriaus tinklo vartotojui priklausančius elektros gamybos įrenginius, kai vartojimo įrenginiai jau yra prijungti prie skirstomųjų tinklų, apmokėti 50 proc. skirstomųjų tinklų operatoriaus sąnaudų.VERT nutarė, jog ESO elektros tinklo rekonstrukcijos poreikį lėmė vartotojo saulės elektrinės prijungimas, o ESO veiksmai, t. y. prijungimo sąlygose numatyti techniniai sprendiniai, pagal kuriuos vartotojui priskirta apmokėti 50 proc. sąnaudų dalį už jų įgyvendinimą, atitinka nustatyto teisinio reglamentavimo nuostatas, todėl vartotojo reikalavimai nepagrįsti.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video