Top Baneris

Kokį Šeškinės daugiafunkcį centrą mato potencialūs investuotojai?

2017 gruodžio 15 d.
„Vilniaus nacionalinis stadionas“
Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Gruodžio pradžioje paaiškėjo, jog statyti Šeškinės daugiafunkcį centrą panoro du investuotojai. Apie pirmąjį – trijų įmonių – „Axis Industries“, „Venetus Capital“, „Kauno arena“ – konsorciumą, portalas SA.lt jau rašė. Antrasis konkurso dalyvis – bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“, Vilniaus miesto savivaldybei pateikusi 77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą. Į šią sumą įskaičiuotas ne tik 16,7 tūkst. vietų stadionas, bet ir kasdieniam miestiečių naudojimui pritaikytos viešosios urbanistinės erdvės. Ruošdama komplekso projektą bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su didžiausia Nyderlanduose 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia „Amsterdam Arena“.

Kurdama tarptautinius sporto ir laisvalaikio poreikius atitinkantį kompleksą įmonė bendradarbiauja su pasaulyje pripažintu pirmuoju daugiafunkciu stadionu Europoje – „Amsterdam Arena“. Jie turi patirties organizuojant tokius sporto ir kultūros renginius kaip UEFA Čempionų lygos finalas, UEFA Europos lygos finalas, ten vyks ir 2020 m. UEFA Europos futbolo čempionato varžybos, arenos atstovai aktyviai konsultuoja 2022 m. Katare vykstančio pasaulio futbolo čempionato organizatorius. Arena taip pat yra organizavusi Michael Jackson, Celine Dion ir kitų tarptautinių atlikėjų koncertus.

Tarp bendrovės subrangovų yra daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusi „KAYI Insaat“ grupė. Turkų valdoma grupė yra pastačiusi Vilniaus prekybos centrą „Ozas“, didžiausią pietryčių Europoje Gaziantepo integruotą sveikatingumo centrą, „Renault“ ir „Volkswagen“ automobilių gamyklas Rusijoje ir kt. Kitas subrangovas – „Budimex“ – yra viena iš didžiausių statybų bendrovių Lenkijoje.

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.

Pateiktame pasiūlyme numatyti stadiono fasadai iš „kvėpuojančios“ membranos, aliuminio stiklo vitrinos, natūralaus apšvietimo klausimas išspręstas vidinį denginio paviršių padengus pusiau skaidria membrana, praleidžiančia dienos šviesą, bet išsklaidančia saulės spindulius.

„Modernumas, inovatyvumas ir patogumas – tokiais principais vadovavomės kurdami tiek stadiono, tiek kitų funkcinių erdvių projektą. Remdamiesi kolegų patirtimi „įdarbinome“ išmaniųjų pastatų sprendimus, šiuolaikinį dizainą ir naujausias technologijas“, – teigia „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovas Renatas Načajus.

Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai bus skiriama 1 900 kv. m, komercinei daliai – 2 400 kv. m, nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv. m plotas.

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.

Dabar styrantys nebaigto statyti stadiono strypai, planuojama, bus panaudoti ne tik naujam projektui. Didžiąją dalį „griaučių“ planuojama panaudoti statant kompleksą, o likusi dalis – bus perdirbta į suvenyrus.

„Planuodami daugiafunkcio komplekso urbanistiką, galvojame apie šiuolaikišką žmogų, kuriam aktualūs ne tik sporto ir kultūros renginiai, bet ir įvairios aktyvios laisvalaikio veiklos. Todėl stadiono teritorija pritaikyta kasdieniam viešųjų erdvių naudojimui – prioritetą teikėme pėstiesiems ir dviratininkams, didžioji dalis automobilių aikštelės yra suplanuota po kompleksu. Teritorija bus lengvai prieinama tiek iš centrinės miesto dalies, tiek iš rajonų“, – pasakojo R. Načajus.

Stadiono teritorijoje įsikurs sporto aikštynai, 60,6 tūkst. kv. m ploto ir 19,4 mln. eurų vertės neformaliojo ugdymo veiklai skirtas sporto kompleksas, 2,2 tūkst. kv. m ploto ir 2,9 mln. eurų vertės kultūros ir ugdymo centras, biblioteka, 7,9 tūkst. kv. m ploto ir 3,7 mln. eurų vertės vaikų darželis, renginių aikštė, bėgimo takai, riedlenčių parkas, lauko treniruokliai, ramaus poilsio ir kitos viešam naudojimui skirtos erdvės.

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video