Top Baneris

Ko reikia įsirengiant šiuolaikinę virtuvę?

2024 vasario 26 d.
Virtuves interjeras scaled
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Virtuvė neretai įvardijama kaip viena pagrindinių namų erdvių: čia nuolat vyksta gamybiniai procesai, o kartais – ir jų rezultatų degustacijos. Dėl to norisi, kad ši patalpa būtų funkcionali, praktiška ir jauki. Dabar galime atrasti daugybę šiuolaikiškų sprendimų, kurie užtikrins šias ypatybes ir pasiūlys dar daugiau privalumų, kurie turės teigiamos įtakos kasdienėms Jūsų patirtims. Šį kartą aptarsime pagrindinius aspektus, kurių reikia šiuolaikiškai virtuvei.

Moderni virtuvės įranga

Kone svarbiausia virtuvę aprūpinti kokybiškais, funkcionaliais įrenginiais, kurie užtikrintų patogesnį maisto gaminimą ir lengvesnę buitį. Pastaruoju metu sparčiai populiarėja išmanioji buitinė technika, kurią telefonu, planšete ar kitais prietaisais galima valdyti nuotoliniu būdu. Tokio kavos aparato ar, pavyzdžiui, indaplovės kaina tikrai yra prieinama daugeliui pirkėjų. Galima rasti ir kitų naudingų funkcijų, kurios leis išvengti sudėtingų valymo darbų ar, pavyzdžiui, galės atlikti kitų įrenginių darbą.

Šiuolaikiškose virtuvės pagrindiniai įrenginiai dažniausiai yra subtiliai integruojami į aplinką. Jei turite galimybę, rinkitės įmontuojamus jų modelius, kurie susilies su bendra virtuvės aplinka ir leis sukurti dar švaresnę, tvarkingesnę aplinką. Smulkesnius prietaisus reikėtų laikyti spintelėse – nesuklysite, jeigu stalviršius paliksite kaip įmanoma tuštesnius. Taip bus išsaugoma elegantiška virtuvės estetika.

Virtuve
Unsplash nuotr.

Gerai apgalvoti sandėliavimo sprendimai

Sandėliavimo vietos prireiks ne tik virtuvės prietaisams, bet ir kitiems reikmenims – puodams, keptuvėms, lėkštėms ir ne tik. Norėdami sukurti žavią aplinką ir išvengti netvarkos, apie jų laikymo vietą turėtumėte pagalvoti iš anksto. Itin palankiai vertinami gilūs stalčiai, kuriuose galima sutalpinti net ir didesnius daiktus. Be to, iš jų kiekvieną reikmenį bus patogu ištraukti. Tačiau vien tokiu sprendimu nereikėtų apsiriboti: pagal poreikį galite naudoti ir uždaras ar atviras spinteles bei lentynėles, o taip pat – kūrybingai išnaudoti nišas. Jose galėsite laikyti ne tik reikmenis, bet ir smulkius suvenyrus, kurie virtuvės interjerui suteiks papildomo jaukumo.

Atliekų rūšiavimo sprendimai

Šiais laikais vis labiau raginama prisiimti atsakomybę už aplinkos išsaugojimą, tad ir virtuvėje reikėtų pagalvoti apie tvarius, prie to vienaip ar kitaip prisidėti leidžiančius sprendimus. Vienas iš jų – šiukšlių rūšiavimo konteineriai. Tokios šiukšliadėžės iš karto turi kelis atskirus skyrelius, kurie užtikrina kur kas paprastesnį atliekų rūšiavimą. Jas patogiai galima integruoti į virtuvės spinteles – ištraukiama sistema neturės neigiamos įtakos bendrai patalpos estetikai.

Vis dažniau pagalvojama ir apie atliekų smulkintuvus. Jie padeda susmulkinti įvairaus maisto likučius. Jų nebereikia išmesti į šiukšliadėžę – išvengiama nemalonaus kvapo, tačiau kriauklė taip pat lieka neužsikimšusi. Iš arčiau juos apžiūrėti galėsite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos.

Virtuves irengimas 1
Unsplash nuotr.

Patogi darbinė zona

Vienas iš esminių geros virtuvės bruožų – pakankamas stalviršio plotas, kuris leidžia lengvai atlikti visus darbus ir padeda išlaikyti švarią, šiuolaikišką virtuvės estetiką. Jei užpildysite šį plotą buitine technika ir indais, virtuvė atrodys netvarkinga, o maisto gaminimas bus kur kas sudėtingesnis. Tai ypač pasakytina apie mažesnes erdves, kuriose reikia skaičiuoti kiekvieną centimetrą. Vietos turint daugiau, atlaisvinti stalviršį seksis lengviau – šiuo reikėtų pagalvoti, koks jo dydis bus reikalingas. Kartais nusprendžiama įsirengti ir papildomą virtuvės salą – ji ypač tiks tuo atveju, jeigu dažnai gaminate kartu su namiškiais ir draugais. Šiuo atveju turėsite daugiau erdvės gamybiniams procesams, o stalviršius bus galima palikti tuščius ar išnaudoti juos smulkiems atributams.

Funkcionalus apšvietimas

Reikėtų pasistengti, kad virtuvę pasiektų kuo daugiau natūralios šviesa. Tiesa, šiuo atveju mūsų galimybės bus pakankamai ribotos – tiesiog reikėtų atverti langus, neapkraunant jų sunkiomis užuolaidomis. Tačiau kur kas daugiau vietos improvizacijoms turėsime tuomet, kai kalbėsime apie šios patalpos apšvietimo sprendimus – Jums tikrai nereikėtų apsiriboti vienu pagrindiniu šviestuvu. Ypač rekomenduotina lemputes įmontuoti po spintelėmis – taip dar geriau apšviesite darbinę zoną ir tuo pačiu pagyvinsite bendrą virtuvės atmosferą. Verta pagalvoti ir apie šviesos šaltinius, suteikiančius galimybę keisti intensyvumą ar temperatūrą – tokie išmanūs sprendimai puikiai tiks šiuolaikiškai virtuvei. Apie juos verta pagalvoti tais atvejais, kai virtuvėje ne tik valgote ar gaminate, bet ir neįpareigojančiai leidžiate laiką.

Natūralios medžiagos

Gamtos motyvai jau ne vienus metus dominuoja tarp populiariausių interjero tendencijų – jie padeda formuoti šiltą, svetingą atmosferą, tad galima prognozuoti, kad tokią stilistiką matysime dar ilgai. Rinkdamiesi virtuvės apdailos medžiagas, nesuklysite įtraukdami daugiau akmens ar medienos elementų. Tiesa, jeigu šios medžiagos nepatenka į Jūsų numatytą biudžetą, galima rinktis alternatyvius sprendimus, pavyzdžiui, medienos ar betono imitacijas.

Norėdami sukurti gamta alsuojantį interjerą, galite pagalvoti ir apie kelis žydinčius ar žaliuojančius augalus, kurie virtuvei suteiks daugiau gyvybingumo. O jeigu nesate tikri, ar turėsite pakankamai laiko ir noro juos prižiūrėti, galite išbandyti dirbtines alternatyvas – nustebsite, jog tokie augalai gali atrodyti labai realistiškai.

Minimalistinis dizainas

Šiuolaikinėse virtuvėse dėmesys yra sutelkiamas į pagrindinius šios erdvės elementus. Nors tikrai įmanoma išvysti vieną kitą akcentą, retai kada pamatysime ryškius meno kūrinius ar išskirtines tekstūras, atitraukiančias dėmesį nuo bendro vaizdo. Dažniausiai naudojama prislopinta balta spalva, kuri derinama su pilkais atspalviais ir viena drąsesne, akcento spalva. Tiesa, šiuo atveju galimos įvairiausios kompozicijos, tačiau nesuklysite, jeigu kurdami virtuvės interjerą prisiminsite, jog mažiau reiškia daugiau. Šioje patalpoje veiksmo ir taip netrūksta – dėl to pati aplinka neturėtų būti triukšminga.

Galutinis virtuvės išplanavimas ir interjeras priklausys nuo Jūsų asmeninio skonio ir poreikių. Tačiau bet kuriuo atveju reikėtų apgalvoti visus šiuos aspektus – taip būsite tikri, kad apie pokyčius virtuvėje nereikės galvoti ilgus metus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video