Top Baneris

Ko galime pasimokyti iš tradicinės architektūros?

2022 birželio 14 d.
paskaita 6 177
Pasidalykite straipsniu

Klimatas keičiasi. Didžiausi pokyčiai prognozuojami Šiaurinėse platumose. Neatidėliotinai turime galvoti apie du dalykus: viena, kaip varžyti save, kad kuo mažiau kenktume planetai; antra, kaip prisitaikyti prie sparčiai kintančios aplinkos. Vis dažniau – ir sėkmingai – šalys gręžiasi į tradicinės architektūros sprendinius. Tradicinė architektūra leidžia neišradinėti dviračio iš naujo – elementarūs sprendimai gali padėti atsisakyti perdėto technologijų, kurios ženkliai prisideda prie klimato kaitos spartėjimo, naudojimo. Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia pasidomėti šiais klausimais ir galimais jų architektūriniais sprendimais nuotolinių paskaitų cikle „Ateities architektūros kontekstai“.

Ciklą, kurio partneris yra žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt ir kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, sudaro 6 paskaitos.

Šeštoji – paskutinė – ciklo paskaita vyks 2022 m. birželio 30 d., ketvirtadienį, 11.00 val.  

Nuotolinėje paskaitoje „Ko galime pasimokyti iš tradicinės architektūros?“ architektė, hum. m. dr. Rasa Bertašiūtė, turėdama omeny, kad į daugelį klimato krizės keliamų problemų sprendimus galima rasti ne kuriant technologines įmantrybes, o atsigręžiant į protėvių statinius, kalbės apie tai, kas tinka mūsų aplinkai arba gyvenamajai vietai, kas yra savita ir tvaru, apie racionalią, patogią, ekologišką, ekonomišką ir gražią tradicinę šalies architektūrą.

Taip pat ji aptars, kaip racionaliai panaudoti vietos išteklius, kaip išmintingai elgtis su medžiaga, kaip taikyti tinkamas technologijas ir konstrukcijas, kaip spręsti medžiagų suderinamumą, kokiomis priemonėmis protėviai sprendė šalčio ar karščio izoliaciją, kaip parinkdavo vietas pastatams, kad jų neapsemtų vanduo. Tad sykiu tai – ir apie kontekstus, kaip svarbu nesudarkyti aplinkos, mūsų vaizdingų kraštovaizdžių, egoistiniais pastatais, kaip įsiklausyti, įsižiūrėti, įsijausti ir įsilieti.

Programa:

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Ko galime pasimokyti iš tradicinės architektūros?“ (lekt. architektė, hum. m. dr. Rasa Bertašiūtė);

12.30-12.45  klausimai/ atsakymai;

Paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA: http://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-ateities-architekturos-kontekstai-6-dalis/

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vizualinis dizainas – Justės Pečiulytės.

 

Šaltinis: AKVA


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video