• ruukki
  • tikkurila
  • tikkurila
  • ruukki

Knyga „100 žingsnių modernios lietuviškosios architektūros link“

2021 rugsėjo 7 d.
100 zingsniu modernios architekturos link
„100 žingsnių modernios lietuviškosios architektūros“.

Šimtmetis kaip lietuviškoji architektūra, statyba ne tik kuriama, bet ir plačiai aptariama periodinėje spaudoje: 1922 m. Kaune pradėtas leisti mėnesinis leidinys „Statybos menas ir technika“.

Tarpukaris, sovietmetis ir atgautoji Nepriklausomybė. Trys skirtingi Lietuvos gyvavimo periodai, trys skirtingi architektūros laikotarpiai, supinti į bendrą giją – lietuviškosios tapatybės puoselėjimo tradiciją. Lietuvių modernizmas užgimė tarpukario Kaune, laikinojoje sostinėje. Tuo metu kurta moderni valstybė, o kartu – ir ją reprezentuojanti veržli, savita šalies architektūra. Siekis likti savimi, išlaikyti ryšį su šaknimis buvo gyvas ir sovietmetyje, nežiūrint represinės sistemos primetamos ideologijos – Lietuva, kartu su Latvija ir Estija, Sovietų Sąjungoje buvo viena iš architektūros lyderių. Dabar skaičiuojame tris dešimtis atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės, kurios architektūrai taip pat nesvetimos identiteto paieškos.

Kaip šalies architektūroje siekta neužmiršti savo šaknų, taip ir spaudoje laikytasi metraštininko pareigos fiksuoti naujus architektūros kūrinius, jų gimimo aplinkybes – iš tarpukario periodinės žurnalistikos estafetę 1957 m. perėmė žurnalas „Statyba ir architektūra“, leidžiamas iki šiol.

Periodinės lietuvių architektūros spaudos solidus šimtmečio jubiliejus – proga atsigręžti ir įvertinti ilgą, sudėtingą Lietuvos moderniosios architektūros kelią tapatybės link. Kas mes esame? Ką kuriame ir kuo didžiuojamės, kuo esame įdomūs? Šiuo leidiniu norime sukurti šventę architektūrą mylinčių žmonių bendruomenei ir tikimės Jūsų palaikymo.

Planuojame išleisti solidų, visus tris laikotarpius atspindintį leidinį, puikiai tinkamą ir dovanai:

◆ 100 objektų, kuriuos iliustruoja ikonografinė medžiaga ir fotomenininkų kurtos šių dienų nuotraukos;
◆ kiekvieną periodą atskleidžiantis įžanginis tekstas, kuriuos rašo garsūs Lietuvos architektūros fenomeno tyrėjai – istorikai ir kritikai: VU prof. dr. Marija Drėmaitė, KTU doc., dr. Vaidas Petrulis, architektūros kritikė Rūta Leitanaitė;
◆ leidinio redaktorė Aida Štelbienė;
◆ kieti viršeliai;
◆ apie 300 psl.;
◆ 300 nuotraukų;
◆ tekstai lietuvių ir anglų kalbomis;
◆ tiražas – 1000 vnt.

Leidinys skirtas mums patiems ir mūsų draugams, svečiams iš užsienio – visiems, besidomintiems Lietuvos urbanistine aplinka, visiems, kas didžiuojasi ar nori pasidžiaugti šalies architektų pasiekimais.

Kviečiame tapti knygos partneriais ir rėmėjais!

Kreipkitės el.paštu: [email protected]

Rėmėjai:

Schneider Electric
peikko

Leidėjas:

logo sa 2
Komentarai

statyba ir architektura
archicad