Top Baneris

Paskaita: „Klimato kaita ir miestai“

2022 balandžio 4 d.
Klimato kaita ir miestai
Pasidalykite straipsniu

Šį pavasarį visi laukiami naujame paskaitų cikle „Ateities architektūros kontekstai“. Jis skirtas klimato kaitai ir jos atspindžiams architektūroje. Nors mokslininkai, o ypač – politikai, kalba apie 2050-ųjų perspektyvas, bet neatšaukiami pokyčiai jau prasidėjo.

Mums, deja, žvelgiant į ateitį tenka kalbėti ne apie iškastinių resursų naudojimo mažinimą ar pan. dalykus, o apie… gyvenimą naujomis sąlygomis. Kaip mes atlaikysime būsimas sausras ir potvynius? Kur ir kaip nedidelėje Lietuvos teritorijoje išsiteks milijonai pabėgėlių iš nebegyvenamais tapusių kraštų pietuose? Su kokiais naujais iššūkiais mes susidursime? Kokie sprendimai, įveikiant juos, galimi architektūros lauke? Pasigilinti į šią temą, galimas problemas ir jų sprendinius Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia naujuoju nuotolinių paskaitų ciklu „Ateities architektūros kontekstai“, kuris ragina architektūros profesionalus ir visuomenę labiau domėtis ir kurti ar palaikyti architektūrinius sprendimus, reaguojančius į sparčios klimato kaitos keliamus iššūkius.

Ciklą, kurio partneris yra žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt ir kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, sudaro 6 paskaitos.

Antroji ciklo paskaita vyks 2022 m. balandžio 8 d., penktadienį, 11.00 val. 

Paskaitoje „Klimato kaita ir miestai“ klimatologas, fizinių m. (geografijos) dr. Justinas Kilpys papasakos apie klimato kaitos bruožus ir realiais skaičiais iliustruos kylančias grėsmes. Jis kalbės apie klimato kaitos ženklus pasaulyje ir Lietuvoje ir jų poveikį žmonių gyvenimams. Daugiau nei pusę visos žmonijos gyvena miestuose, todėl daugelis su klimato kaitos grėsmėmis pirmiausia čia ir susiduria. Miestuose, dėl didelio dirbtinių paviršių plotų, formuojasi šilumos salos ir staigūs lietaus poplūdžiai, o klimato ekstremalėjimas šias problemas dar labiau užaštrina. Paskaitoje išgirsime, kokios grėsmės dėl klimato kaitos kyla Lietuvos miestuose ir kokius orų ekstremumus per ateinančius dešimtmečius turės atlaikyti dabar statomi pastatai.

Klimato kaita ir miestai

Programa:

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Klimato kaita ir miestai“ (lekt. klimatologas, dr. Justinas Kilpys);

12.30-12.45  klausimai/ atsakymai;

12.45-13.00 norintys pažymėjimo dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

Paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA: http://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-ateities-architekturos-kontekstai-2-dalis/

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Šaltinis: AKVA

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video