Top Baneris

Klasikos ir modernumo sąjunga – naujasis verslo centras „Uptown Park“

2021 sausio 2 d.
DJI 0739
L. Ciūnio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Modernus A+ energetinės klasės verslo centras „Uptown Park“, įsikūręs Švitrigailos ir Naugarduko gatvių sankirtoje, Naujamiestyje, pagaliau į savo erdves įsileidžia naujus gyventojus. Stačiakampė, švari pastato koncepcija sužavėjo ne tik jo nuomininkus, bet ir traukia praeivių akį. Kuo ypatingas šis verslo centras, jei visi 5 pastato aukštai buvo išnuomoti dar pastato statybos pradžioje?

Koncepcijai įtaką padarė unikalus rajonas

Anot „Uptown Park“ architekto ir įmonės „Architektūros kūrybinė grupė“ įkūrėjo Remigijaus Bimbos, verslo centro koncepcija buvo padiktuota šio kvartalo gatvių ir kitų statinių urbanistinės sistemos:

„Vilniaus Naujamiesčio taisyklingas gatvių tinklas su perimetriniu skirtingos architektūrinės epochos pastatų išsidėstymu sukuria mažus atskirus daugiafunkcius kvartalus. Kvartalai yra taisyklingų formų, bet, žiūrint iš viršaus, tarsi iškarpyti skirtingais pastatų aukščiais. Visuose kiemuose, kiekviename Naujamiesčio kvartale, galima rasti juose gyvenančių senbuvių, išlikusių skirtingos manufaktūros dirbtuvių, naujakurių, įsikūrusių, renovavus senus gamybinius pastatus, kepyklų, siuvyklų, garažų ir dar daug ko, kas miestiečiui, gyvenančiam kitose, jau urbanizuotose miesto vietose, atrodo svetima“, – pasakojo pašnekovas.

DJI 0692
DJI 0664
LCX 1902
Pastatas taip pat, kaip ir visi Naujamiesčio kvartalai, turi savo kiemą. L. Ciūnio nuotr.

Anot R. Bimbos, šį erdvų verslo centrą siekta sukurti taip pat kaip atskirą kvartalą. „Pastato perimetras apjuosia aplink jį esamas gatves, jis taip pat, kaip ir visi Naujamiesčio kvartalai, turi savo kiemą. Pastato tūris yra vizualiai pakeltas, tarsi sklendžiantis virš gatvių ir nesaugo, o atveria ryšį su viduje esančia erdve – kiemu ne tik vizualiai, bet ir funkciškai“, – teigė architektas.

Atspindi slenkstį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio

Naujamiesčio, kaip saugomo paveldo objekto, aplinkosaugos apribojimai lėmė, kad pastatas iškilo 5 aukštų, tačiau, pasak R. Bimbos, dėl tokio aukščio yra patenkinti tiek vystytojai, tiek įmonių vadovai ir darbuotojai.

Pašnekovo žodžiais, pastato rūbas – fasadas – sukurtas, į visumą sudėjus jį supantį namų mastelį ir atspindint jo vietą mieste – sandūrą tarp Senamiesčio ir Naujamiesčio.

„Fasaduose atsispindi ir Naujamiesčio esmė: ritmas, dydis, spalva ir šviesa. Svarbi lokacija – pastatas yra tarsi Vilniaus Naujamiesčio dalis, tačiau netoli centro, matomas atvažiuojant iš pietvakarinės miesto dalies, oro uosto ir pakylant ant Tauro kalno“, – sakė įmonės „Architektūros kūrybinė grupė“ vadovas.

UpTown Hres 004 IMG 7179
D. Gumbrevičiaus nuotr.
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Fasadas – ir šiltas, ir suteikiantis pakankamai šviesos

Šio statiško, neišsišokančio pastato apdailai panaudoti nestandartiniai elementinių fasadų profiliai:

„Daugelis architektų stengiasi biurų pastatuose naudoti kuo daugiau stiklo dėl šviesos, tačiau mes šiame kvartale nelabai įsivaizdavome visiškai stiklinio svetimkūnio tūrio, tad pasirinkome kiek uždaresnius dekoratyvinius apdailos elementus – vertikalius aliuminio profilius. Kadangi langai yra dideli – iki žemės, apšviestumo darbuotojams užtenka, o pastato fasadas dėl apdailos yra dar ir ypač šiltas. Žiemą jis puikiai taupo šilumos energiją, o vasarą – saulės. Tuo tikslu taip pat pasirinkome specialaus faktoriaus langus“, – pažymėjo R. Bimba.

Planuojant šį A+ energetinės klasės pastatą, intensyviai dirbta su inžinierių ir projektuotojų komandomis, kurios pasirūpino pažangiais techniniais pastato sprendimais, užtikrinusiais mažas jo eksploatacines sąnaudas visais metų laikais. Kaip vieną įdomesnių statinio inovatyvių idėjų pašnekovas įvardijo estetiškai įkomponuotą centralizuotą pastato vėdinimo sistemą.

Netvarkytos Uptown 138 IMG 7037

„Saugant pastatą nuo vaizdinio triukšmo, vėdinimo įranga buvo sumontuota ant pastato stogo, tačiau uždengta dekoratyvinėmis apsauginėmis pavėsinėmis-pergolėmis. Toks sprendimas taip pat pagyvino stogo plokštumą“, – teigė R. Bimba.

Mąstyta apie komfortą darbuotojams ir praeiviams

„Uptown Park“ pastato forma, erdvūs aukštų plotai (kiekvienas jų siekia po 2700 kv. m) ir didelis lubų aukštis leido sukurti ergonomiškas ir jaukias darbo erdves. Vienas didžiausių pastato nuomininkų – per visus 5 aukštus įsikūręs internetinės naudotų drabužių mainų ir prekybos platformos „Vinted“ biuras, taip pat tokios gerai žinomos įmonės kaip „Bentley Systems“, „Vilbra“, „Caffeine“.

LCX 2292
LCX 2285
LCX 1694 1
L. Ciūnio nuotr.

Verslo centras turi dviejų lygių požeminę, tačiau šviesią automobilių stovėjimo aikštelę, su elektronine valdymo sistema, todėl įmonių darbuotojai gali patogiai liftu pakilti iki savo biuro iš abiejų požeminių aukštų. Čia telpa 300 automobilių. Taip pat pastate yra dviračių saugykla, sporto erdvės, dušai, kavinė, poilsio erdvės.

Vidiniame pastato kieme įkurta medinė terasa, pievelė, skirta papietauti ar pailsėti, į didelius vazonus susodinti įvairūs augalai.

Be to, verslo centro sklypas ribojasi su atkuriama istorine Amatų gatve, už kurios savivaldybė iki 2021 m. planuoja įrengti miesto parką. Jame suplanuotos poilsio, sporto ir bendruomenės renginių erdvės, parko tipo paviljonas, pieva, kalvelės, vaikų žaidimo aikštelė. Na, o greta esančioje industrinėje „Spartos“ teritorijoje ateityje planuojama įkurdinti ir daugiau biurų bei komercijos objektų.

Pagalvota ir apie aplink verslo centrą esančias erdves. Čia įrengtos klombos su medžiais ir krūmais, pastatyti suoliukai, atnaujintas apšvietimas, įrengta plati pėsčiųjų alėja, dviračių takai ir jų stovai.

UpTown Hres 001 IMG 7103
UpTown Hres 002 IMG 7123
D. Gumbrevičiaus nuotr.
LCX 1707
LCX 2304
DJI 0747
L. Ciūnio nuotr.
VMS 3129 isdidinta

Pastato plotas: 12 500 kv. m
Vystytojas: UAB „Vilbra“
Architektai: „Architektūros kūrybinė grupė“
Kontruktorius: Nikolai Podpriatov
Statybos valdytojas ir statybos techninis
prižiūrėtojas:
UAB „Keista“

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo:

mosta

Pagrindines pastato konstrukcijas sumontavo UAB „MOSTA“ – nuolatos auganti ir tobulėjanti komanda, kurios specializacija – įvairaus sudėtingumo statinių konstrukcijų įrengimas. Įmonės pagrindinė veikla yra betonavimo, mūrijimo ir konstrukcijų montavimo darbai. UAB „MOSTA“ inžinieriai įvertins projektą ir patars visais konstrukcijų įrengimo klausimais, o statybų meistrai yra pasirengę atlikti bet kokio sudėtingumo konstrukcijų įrengimo darbus visoje Europoje.

uab_keista

Nestandartiniai sprendimai, modernumo ir paprastumo derinys, svarbių interjero elementų antras gyvenimas, atspindintis nuomotojų verslo viziją, ir gan dažni kūrybinių paieškų ir paskutinės minutės sprendimai tapo nemažu iššūkiu UAB „Keista“ komandai. Mums, statybų bendrovei, džiugu būti didžiąja dalimi prisidėjus prie „Uptown Park“ projekto įgyvendinimo, taip pat prie stiprių ir inovatyvių įmonių „Vinted“ ir „Bentley systems“ kūrybą ir progresą skatinančios veiklos aplinkos sukūrimo ir realizavimo.

soltra

„Soltra“ šiame projekte atliko augalų tiekimo ir apželdinimo darbus. Per 26 metus įmonė tapo vienu didžiausių ir moderniausių medelynų Lietuvoje. Sukaupta ilgametė patirtis leidžia pasiūlyti gausų dekoratyvinių augalų ir didelių medžių asortimentą viešoms ir privačioms erdvėms, pateikti želdinimo sprendimų ir padėti juos įgyvendinti.

ogrinda

Šiame projekte buvo naudotos parketlentės „Meister Lindura“, kurios išsiskiria atsparumu trinčiai ir įspaudams dėl gamybos proceso metu naudojamos specialios technologijos. Parketlentės paviršius dengiamas 100 proc. natūraliais produktais: smulkiu medžio pluoštu, medžio dulkėmis, mineraliniais komponentais bei kitais priedais. Gaminys atitinka Bfl-s1 degumo klasę.

kitoks poziuris

Išrenkamų pakeliamųjų grindų sistemą įrengė UAB „Kitoks požiūris“. Įmonė jau 15 metų kuria puikią gyvenimo, darbo ar poilsio aplinką kiekvienam vartotojui, tiekdama aukštos kokybės apdailos medžiagas ir teikdama paslaugas. Kompanijos techninis personalas puikiai išmano kiliminių, PVC grindų dangų, pakeliamųjų grindų, taip pat įvairių lauko ir vidaus sportinių dangų klojimo ypatybes. Laikas ir mūsų klientų atsiliepimai įrodė mūsų kvalifikaciją ir darbų atlikimo kokybę – mūsų siūlomus produktus ir teikiamas paslaugas puikiai įvertino šimtai verslo centrų, bankų, viešbučių, mokyklų, ligoninių ir sporto centrų.

invus

„INVUS“ specializacija – vidaus apdailos darbai, kuriuos bendrovės kolektyvas atliko ir verslo centre „Uptown Park“. Svarbiausias įmonės tikslas – tobulėti, augti ir išpildyti kiekvieno kliento lūkesčius. Šiuo atveju – prisidėti prie užsakovų vizijos ir norų įgyvendinimo.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektura) | 2020 spalis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video