Top Baneris

Klaipėdos visuomenei – Jono kalnelio sutvarkymo koncepcijos viešas pristatymas

2016 sausio 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdiečių pamėgtos poilsio ir pramogų vietos sutvarkymo vizija įgauna realius kontūrus. Klaipėdos savivaldybė visuomenę kviečia susipažinti su šiai tikslinės uostamiesčio teritorijos daliai numatytais sprendiniais, siekiant ją plačiau pritaikyti miestiečių poreikiams. Jono kalnelio ir bastionų komplekso sutvarkymo koncepcija bus pristatyta miesto tarybos posėdžių salėje sausio 29 dieną 12 val.

Su koncepcija supažindins bendrovės „Nemuno deltos projektai“ projekto vadovas Mantas Daukšys, ekspertinę nuomonę dėl projekto pateiks architektė Laima Šliogerienė.

Projektą „Bastiono komplekso (Jono kalnelio) ir jo prieigų sutvarkymas, sukuriant išskirtinį kultūros ir turizmo traukos centrą bei skatinant smulkųjį ir vidutinį verslą“ įgyvendinanti Klaipėdos savivaldybė vykdo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimą pagal ekonominį naudingumą, viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

Šio projekto tikslas – sutvarkyti Bastiono komplekso (Jono kalnelio) teritoriją ir jo prieigas, suskirstant erdvę į renginių, vaikų, jaunimo, ramaus poilsio ir pan. zonas bei apjungiant pėsčiųjų takus ir jų jungtis su gretimų teritorijų takais į vieną sistemą.

Taip pat teritoriją numatoma apželdinti, praturtinti mažąja architektūra, esant poreikiui sutvarkyti vandens telkinio krantines ir pakrantes bei valčių prieplauką.

Jono kalnelio ir bastionų komplekso sutvarkymo koncepcija numato ir specialų apšvietimą, infrastruktūros sukūrimą, technines galimybes, būtinas viešiesiems renginiams (scena saloje arba amfiteatras priešais salą renginiams ir žiūrovams), smulkiajam verslui, informacinę ženklų sistemą bei galimybę pritaikyti sumanaus miesto principus.

Šiai vietai ieškant unikalių sprendimų kiek anksčiau buvo pristatyta idėja Jono kalnelį pagyvinti fontanu, kuris, priklausomai nuo sudėtingumo ir funkcionalumo, galėtų būti paprasčiausias sinchronizuotas muzikinis ar kryptinis, papildytas dinamiškumo srovėmis ar net lazeriu projektuojantis vaizdus ant vandens ekrano.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės teigimu, projektuotojams buvo suteikta visiška laisvė ieškant sprendimų, kas būtų gražu ir tikslinga šioje teritorijoje.

„Yra įvairių alternatyvų, kas, projekto rengėjų akimis, galėtų atsirasti vandenyje. Tačiau kol jie viešai nepristatė savo matymo, nenorėčiau plačiau komentuoti“, – diplomatiškai kalbėjo savivaldybės atstovė. Vis dėlto A. Velykienė užsiminė, jog fontano įrengimo galimybė projektuotojų vizijoje yra išlikusi.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video