Top Baneris

Klaipėdos taryba atsisakė kai kurių buvusios valdžios pradėtų projektų 

2023 spalio 26 d.
20230207DJI 0242
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos taryba ketvirtadienį dar kartą pakeitė ankstesnės valdžios patvirtintą miesto 2023–2025 metų strateginį veiklos planą, atsisakydama kai kurių jau pradėtų projektų, tarp jų – naujos Jūrininkų poliklinikos statybos bei Taikos ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos projektavimo.

Už šį sprendimą balsavo 20, jam nepritarė 6, susilaikė 4 tarybos nariai.

Sprendimui be pastabų pritarė pakeitimus svarstę tarybos Finansų ir ekonomikos, Miesto plėtros ir strateginio planavimo, Miesto ūkio ir aplinkosaugos, Sveikatos ir socialinių reikalų, Kultūros, švietimo ir sporto komitetai.

Savivaldybės teigimu, strateginio plano pakeitimais siekiama peržiūrėti išlaidas, daugiau dėmesio skirti mokyklų ir darželių remontui, socialinei sričiai, miesto tvarkymui, automobilių vietų įrengimui.

Dėl to finansavimas didinamas 19-ai priemonių, taip pat – ir dėl Europos Centrinio Banko bazinių palūkanų normų kėlimo smarkiai išaugusioms paskolų aptarnavimo išlaidoms padengti.

Lėšos mažinamos 10-čiai priemonių, atsisakant Taikos ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos projektavimo bei naujos Jūrininkų poliklinikos statybų.

Klaipedos uosto
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

Šiemet vasarį pasirašyta 847 tūkst. eurų vertės Klaipėdos savivaldybės ir projektavimo bei statybos projektų valdymo įmonės „TEC Infrastructure“ sutartis dėl sankryžos rekonstrukcijos projektavimo rugsėjį nutraukta nusprendus, kad jos nebereikia, o miestas bendrovei sumokėjo 47 tūkst. eurų už atliktą darbą.

Anksčiau suplanuota nauja Jūrininkų poliklinika statyti nepradėta nutraukus rangos konkursus, nes nesulaukta pasiūlymų arba jie atmesti dėl per didelės kainos. 

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus praėjusią savaitę sakė, kad šie projektai kelia daug abejonių dėl racionalaus lėšų panaudojimo bei naudos miesto gyventojams. Naujoji valdžia vietoj to planuoja atnaujinti vieną iš uostamiesčio poliklinikų.

Opozicinės konservatorių partijos narys Artūras Razbadauskas abejojo, ar sovietinio pastato remontas atstos naują sveikatos priežiūros centrą.

„Praėjusiose kadencijose daug pastangų dėta ir miestiečių pinigų išleista, atlikome studiją, kad vis tik geriausias pasirinkimas yra naujos poliklinikos statyba. Ar jūs tikrai manote, kad rekonstruoti seną sovietinį pastatą galima iki tokios būklės, kad jis būtų geriausias medicininės pirminės sveikatos priežiūros centras“, – ketvirtadienį tarybos posėdyje sakė A. Razbadauskas.

Opozicijai priklausančio liberalų sąjūdžio narys Edmundas Kvederis sakė, kad Taikos ir Baltijos prospektų rekonstrukcijos planų atsisakymas yra miesto gyventojams nenaudingas, nes čia bus eismo spūstys statant naują estakadą virš Šilutės plento ir Baltijos prospektų sankryžos.

„Žiūrint iš tos situacijos, kad, ko gero, kamščiai persikels į Taikos prospekto ir Baltijos prospekto (…) Klaipėdos miesto gyventojų poreikiams labiau ši vieta yra prioritetas“, – posėdyje sakė E. Kvederis.

Liberalas Saulius Budinas sako, kad strategijos keitimas mažina Klaipėdos galimybes tapti regiono lydere.

„Situacija tokia, kuri kažkiek nuvilia, norėtųsi, kad keičiantis būtent tam keturių metų laikotarpiui nebūtų nubraukiama tai, kas yra padaryta per keturis metus, o būtų kuriama toliau ir planuojama į priekį, nes šitaip gyvenant – po keturis metus kadencijomis mieste – mes tikrai proveržio neturėsime ir tikrai nesugebėsime tapti regiono lyderiu, kokį mes buvome užsibrėžę strategijoje“, – tarybos posėdyje sakė S. Budinas.

Strateginis 2023–2025 metų Klaipėdos planas patvirtintas šių metų sausį. Keičiant ankstesnės valdžios sprendimus, šiemet kovą išrinkta taryba miesto strateginį peržiūri antrą kartą. 

Šiuo metu uostamiesčio savivaldybė vykdo 108 investicijų projektus, finansuojamus savivaldybės, valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video