Top Baneris

Klaipėdos rajone VMG grupė pradėjo pramonės inovacijų parko statybas

2021 rugsėjo 9 d.
pramonės inovacijų parkas
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių Vakarų medienos grupė (VMG) šalia Klaipėdos ketvirtadienį pradeda statyti pramonės inovacijų parką, kurį suprojektavo įmonės UAB „Neoforma“ ir UAB „Arches“.

Pramonės inovacijų parkas statomas Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda. VMG grupė į jį investuos iki 30 mln. eurų ir sukurs per 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

Planuojama, kad inovacijų parkas, kuriame bus kuriami ir diegiami pramonės automatizavimo bei robotizavimo sprendimai, veiklą pradės jau kitų metų viduryje.

Investuotojas ir vienintelis VMG grupės akcininkas Sigitas Paulauskas įsitikinęs, kad proveržį pramonės sektoriuje užtikrina inovacijos ir aukštosios technologijos. Todėl, anot jo, modernus ir į 4-osios kartos technologinę revoliuciją orientuotas inovacijų parkas prisidės ne tik prie pramonės, bet ir šalies konkurencingumo didinimo.

Pasak jo, inovacijų parke bus gaminami standartiniai ir nestandartiniai automatinių sistemų gaminiai pramonei, metalo konstrukcijos, bus vykdoma pramoninių robotizacijos sprendimų integracija į gamybai skirtus technologinius įrenginius.

pramones inovaciju parkas klaipeda
pramones inovaciju parkas klaipeda

Pramonės inovacijų parko statinių plotas sieks 21.000 kv. metrų, iš kurių 15.560 kv. metrų sudarys gamybinės – sandėliavimo patalpos, 5.420 kv. metrų – administracinės ir techninės patalpos, viešosios erdvės.

Inovacijų parke taip pat bus įkurta 400 kv. metrų mokymo erdvė, kurioje veiks pramonės inovacijų laboratorija ir bus ugdomi nauji specialistai. Šią veiklą planuojama vykdyti bendradarbiaujant su šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigomis.

Projektą Klaipėdoje plėtoja VMG grupės įmonė „VMG Technics“. Diegiami inovatyvūs technologiniai sprendimai užtikrins, kad inovacijų parke vykdoma veikla būtų draugiška aplinkai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video