Uostamiestyje ir Klaipėdos rajone įgyvendinami vandentvarkos infrastruktūros plėtojimo darbai padės užtikrinti kokybiško geriamojo vandens tiekimą bei tinkamą nuotekų valymą tūkstančiams bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientų. Nuo 2005-ųjų įmonė ėmė įgyvendinti ambicingus projektus, kurių pagrindinis tikslas – sudaryti galimybę kuo daugiau gyventojų prisijungti prie centralizuotos vandentvarkos infrastruktūros ir naudotis civilizuotomis, kokybiškomis paslaugomis.
Iš dumblo generuoja energiją
Vienu reikšmingiausių pastarųjų metų darbų „Klaipėdos vandens“ Plėtros departamento direktorius Vytautas Valantinas įvardijo Klaipėdos pirmosios vandenvietės vandens ruošyklos rekonstrukciją, kurios metu įdiegtos naujos technologijos amoniui ir fluorui šalinti. Be šio projekto, išplėtoti vandentiekio ir nuotekų tinklai Klaipėdos bei Gargždų gyvenamuosiuose rajonuose, o Priekulėje, be tinklų plėtros, paklota dar ir 10 kilometrų slėginė nuotekų tinklų trasa prisijungiant prie modernizuotos Klaipėdos miesto nuotekų valyklos. Joje įrengti nauji dumblo apdorojimo ir tvarkymo įrenginiai. Pažangios technologijos leidžia ne tik išvengti nemalonaus dumblo kvapo, bet ir sumažinti paties dumblo kiekius. Be to, jo pūdymo metu susidarančios dujos yra panaudojamos energijai gaminti.
Nuo 2012-ųjų bendrovei „Klaipėdos vanduo“ pradėjus teikti paslaugas visoje Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje, darbai persikėlė ir į priemiestines uostamiesčio gyvenvietes. Įgyvendinant infrastruktūros plėtros projektus, nutiesta 9,7 kilometro vandentiekio ir 16,7 kilometro nuotekų tinklų Vėžaičių bei Kretingalės gyvenvietėse, 2,1 kilometro vandentiekio tinklų ir 5,1 kilometro nuotekų tinklų Endriejavo miestelyje. Galimybė prisijungti prie viešojo vandens tiekimo sudaryta 1409, o prie nuotekų šalinimo sistemos – 2318 gyventojų.
Įgyvendinti svarbūs žmonėms projektai
Kretingalėje suprojektuoti ir pastatyti visiškai automatizuoti 25 m3/h našumo vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys geležį, amonį bei fluorą, su naujais švaraus vandens rezervuarais ir vandentiekio trasa nuo vandens gerinimo įrenginių iki esamų linijų į gyvenvietę.
Vėžaičiuose nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos metu suprojektuotas ir pastatytas technologinis pastatas, biologinio valymo, dumblo apdorojimo grandys, dumblo sandėliavimo aikštelė, siurblinės, lauko tinklai, Endriejave – nauji visiškai automatizuoti 8 m3/h našumo vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys geležį, amonį, manganą bei fluorą, ir nuotekų valymo įrenginiai, galintys išvalyti iki 85 m3 medžiagų per dieną. Nauji visiškai automatizuoti 8 m3/h našumo vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys geležį, amonį, manganą bei fluorą, buvo pastatyti ir Agluonėnuose.
Įgyvendinus vieną naujausių tinklų plėtros projektų, kuris iš dalies finansuotas Europos Sąjungos (ES) lėšomis, nutiesta 51,4 kilometro nuotekų ir 41,9 kilometro vandentiekio tinklų, pastatyta 14 nuotekų siurblinių, prie Klaipėdos miesto vandentvarkos infrastruktūros prijungtos Gindulių, Slengių, Sudmantų, Jakų, Purmalių, Kalotės ir kitos gyvenvietės. Jau šiandien prie naujai nutiestų vandentiekio tinklų yra prisijungę apie 1400, o prie nuotekų surinkimo tinklų – apie 2300 gyventojų. Bendra šio projekto vertė – 35 mln.