Top Baneris

Klaipėdos Biržos tilto būklė kelia nerimą – sprendžiama dėl remonto

2021 sausio 21 d.
Birzos tiltas
Biržos tiltas.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos senamiestyje esantis Biržos tiltas per Danės upę vėl ruošiamas remontui, rašo portalas 15min.lt. 

Istoriniam tiltui kapitalinis remontas paskutinį kartą atliktas 2007-aisiais metais, tačiau jo būklė vėl kelia nerimą: tilto mechanizmai susidėvėję, jo bildesys erzina gyventojus. 

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete svarstyta, koks turėtų būti tilto likimas. Anot savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, numatyta skirti 15 tūkst. eurų remonto projektui parengti.

„Mes dabar nežinome, koks tai bus remontas. Atliktas projektas parodys, ar tai bus eilinis remontas, ar kapitalinis. Prieš beveik dešimt metų buvo atlikta galimybių studija ir ji parodė, kad šis tiltas turi būti skirtas pėstiesiems ir lengviesiems automobiliams“, – aiškino I. Šakalienė.

Komitete pasigirdo ir siūlymų tiltą statyti iš naujo, esą dabartinis reikalauja pernelyg daug investicijų. Klaipėdoje kelerius metus aktyviai kelta Bastionų tilto idėja.

1948 m. pastatytas Biržos tiltas – plieninis varstomasis tiltas per Danės upę Klaipėdoje, tarp Herkaus Manto ir Tiltų gatvių. Pakeliamas 50 laipsnių kampu iš abiejų pusių. Įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

1024px Pakeltas birzos tiltas

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video