Top Baneris

Klaipėdos ambicijos: buvusi alaus darykla taps daugiafunkciu centru „Tech Zity“

2021 spalio 5 d.
klaipeda tech zity nebrau architects
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje pradedami paruošiamieji rekonstrukcijos darbai. Planuojama, kad jau 2022 metų ketvirtą ketvirtį čia įsikurs 15 000 m2 dydžio daugiafunkcis centras, kuriame bus įrengtos bendradarbystės ir biurų erdvės, išskirtinės ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje renginių salės, trumpalaikei nuomai skirtos gyvenamosios patalpos bei gyvenamieji lofto tipo būstai, taip pat bendros atviros erdvės Klaipėdos bendruomenei, maitinimo įstaigų ir sporto veiklų erdvės.

Projekto vystytojas „Tech Zity“ planuoja erdvę Klaipėdoje, kaip ir kitas iki šiol kurtas erdves, pirmiausia pritaikyti Lietuvos startuolių bendruomenei ir taip prisidėti prie jos augimo šalyje. Planuojamos bendros investicijos į projektą siekia daugiau nei 10 mln. Eur. Projekto eksterjero architektai – biuras NEBRAU. Vidaus struktūra, funkcija ir interjeras – A2SM Architects.

„Tech Zity“ projektui Klaipėdoje – pirmųjų startuolių palaikymas

Startuolių bendruomenė Lietuvoje auga ypatingai sparčiai, tačiau didysis augimas juntamas sostinėje, todėl lig šiol trūkstant tinkamos infrastruktūros Klaipėdoje, šį miestą veiklai pradėti ar plėsti pasirinko vos viena kita startuolių įmonė. „Kilo.Health“ yra vienas iš startuolių, kuris jau ne vienerius metus besinaudodamas „Tech Zity“ infrastruktūra Vilniuje, planuoja kartu keliauti ir į Klaipėdą. Čia, planuojama, galės dirbti tiek esami įmonės darbuotojai, tiek nauji, galbūt vietiniai klaipėdiečiai.

„Darbo vieta Klaipėdoje – turbūt geriausias sprendimas, siekiant tobulo balanso tarp darbo ir laisvalaikio. Uostamiestyje gyvenimo tempas lėtesnis ir tai savaime sukuria tam tikro atsipalaidavimo jausmą, ko Vilniuje kartais daugelis pasigendame. Be to, karantino laikotarpiu, kai keliones į užsienį planuoti sudėtingiau, Klaipėda yra tas miestas, iš kurio galima dirbti per nuotolį, turėti jūrą šalia ir taip pakeisti savo kasdienybę,“ – sako „Kilo.Health“ vadovas Tadas Burgaila.

klaipeda tech zity nebrau architects
klaipeda tech zity nebrau architects

Vieną didžiausių „Tech Zity“ Klaipėda projekto pliusų T. Burgaila įvardija erdvės lokaciją: „Čia viskas lengvai ir patogiai pasiekiama pėstute ar dviračiu – miesto centras, kavinės, perkėla, jūra. Patogu, kai atstumai nesudaro papildomų problemų planuojantis savo laiką ir viskas yra šalia.“

Naujas startuolis, prisijungiantis prie „Tech Zity“ bendruomenės yra „Ondato“, kuris būtent pačią bendruomenę ir įvardino kaip esminį elementą, kodėl plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta būsima „Tech Zity“ erdvė.

„Mums yra labai svarbus tas jausmas, kuris egzistuoja tik didesnėse bendruomenėse ir kurį galima rasti būtent tokiuose projektuose. Kolegos gali bendrauti ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais bendruomenės nariais, kas sukuria tą ypatingą atmosferą, nuotaiką, galima susirasti naujų draugų, pasidalinti mintimis, idėjomis ir iššūkiais. Ir apskritai visiems svarbu jaustis bendruomenės nariais, o ne būti užsidariusiems savo narveliuose,“ – teigia „Ondato“ vadovas Liudas Kanapienis.

Ruošiama patogi infrastruktūra yra dar vienas svarbus aspektas, dėl ko plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta „Tech Zity“ erdvė. „Mums yra svarbi galimybė reaguoti į besikeičiančius poreikius, tokius kaip susitikimo salės, konferencijų erdvės, co-living vietos ir t.t. Taip pat galimybė plėsti biurą toje pačioje erdvėje yra svarbu augančioms bendrovėms, ne išimtis, ir mums, nes šioje dinamiškoje aplinkoje negalime planuoti visų savo poreikių keliems metams į priekį, turime galėti reaguoti į besikeičiančią situaciją čia ir dabar. Na ir žinoma, tokio tipo projektuose būna pagalvota iš anksto, nuo vietos kur pavalgyti ar išgerti kavos iki interneto, kuris yra biure. Visa tai lemia sprendimą, kad „Ondato“ jungiasi prie „Tech Zity“ bendruomenės Klaipėdoje,“ – sako L. Kanapienis.

klaipeda tech zity nebrau architects

Naujienos Klaipėdos maitinimo sferoje

„Tech Zity“ Klaipėda projekte maitinimo verslui planuojama skirti daugiau nei 1000 m2. Čia ruošiamos išskirtinės erdvės restorano veiklai su unikaliu vidiniu kiemu, daugiau nei 600 m2  kartu su lauko terasomis bus skirti pirmajai Klaipėdoje maisto halei (angl. food hall). Tokio koncepto maitinimo erdvės sulaukė didelio pasisekimo Vilniuje, tad tikimasi, kad klaipėdiečiai bei miesto svečiai jas įvertins.

„Maisto erdvės planuojant bendrą projekto infrastruktūrą yra ne mažesnės svarbos nei kitos, tad mes skiriame labai  daug dėmesio tiek planuojant pačias erdves, tiek renkantis partnerius, kuriems patikėsime vykdyti šią veiklą. Kalbant apie maitinimą, tai mūsų projekte numatomos kelios skirtingos veiklos – maisto halės veikla, restorano bei kavinės veikla ir konferencijų centro aptarnavimas.

Turime daug ambicijų sukurti išskirtinę maisto vietą – pajūryje per pastaruosius metus atsidarė gana daug gerų maitinimo įstaigų, tik visos jos nutolusios nuo Klaipėdos centro, tad mūsų siekis yra būtent čia pasiūlyti unikalią maisto patirtį. Šiuo metu esame parnerių pasirinkimo procese, tad vis dar ieškome norinčių bendradarbiauti ir kurti šias patirtis kartu,“ – sako „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis.

klaipeda tech zity nebrau architects

Svarbus pokytis uostamiesčio konferencinių erdvių rinkoje

Po pandemijos suvaržymų grįžtant į įprastas renginių organizavimo vėžes, grįžtama ir prie problematikos, kuri buvo žinoma jau ne vienerius metus – Klaipėdoje nėra didelį kiekį žmonių talpinančių konferencijų salių. Šis klausimas bus sprendžiamas naujajame „Tech Zity“ projekte, nes čia konferencijų centrui bus skiriama net 2800 m2. „Klaipėda, kaip miestas, dar turi labai daug potencialo plėtoti tiek konferencinį turizmą (juk šalia yra tiek oro, tiek vandens, tiek sausumos transportas), tiek stiprinti ir Lietuvos lygmeniu konkurencinį pranašumą organizuojant renginius.

„Tech Zity“ Klaipėdoje įrengs multifunkcinį renginių centrą, kuriame viena salė talpins 600 žmonių, o kitos dvi – po 90 žmonių. Iš jau įvykdytų savo projektų išmokome, kaip svarbu renginių erdves įrenginėjant paskaičiuoti, atrodo, net ir mažiausias smulkmenas. Įrenginėjant tokį konferencijų centrą ypač atsakingai į tai žiūrime, todėl įrengimo klausimais konsultuojamės su Lietuvos renginių organizavimo ekspertais, turinčiais ilgametę patirtį šioje srityje,“ – teigia D. Žakaitis.

Planuojama, kad čia vienas kitam netrukdant vienu metu galės vykti kelis skirtingi renginiai, o papildomam komfortui bus įrengtos ir dvi poilsio zonos renginių dalyviams, atskira erdvė vakarėliams ar neformaliam laikui po renginių.

klaipeda tech zity 1 2

Bendruomenės įtaka planuojant erdves

Ne paslaptis, kad kuriant naujas lokacijas, „Tech Zity“ į savo bendruomenės poreikius ir nuomonę atsigręžia visada. Pavyzdžiui, kurortinės erdvės Druskininkuose įkūrimą nulėmė būtent bendruomenės sprendimas. Panašiai planuojamos ir Klaipėdos projekto erdvės, kurioje vietos atras ir sportas: „Kalbėdami su savo bendruomene bei organizuodami reginius jiems įsitikinome, kad sportas yra ypatingai svarbi mūsų infrastruktūra besinaudojančių žmonių dalis. Kadangi Klaipėdos projektas yra daugiafunkcis ir neapsiriboja vien tik darbo erdvėmis, atradome čia vietos ir būsimam sporto klubui. Taigi, dabar 690 m2  sporto erdvei ieškome partnerių, kurie norėtų įsilieti į „Tech Zity“ bendruomenę ir papildyti ją kokybišku sportu,“ – sako D. Žakaitis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video