Top Baneris

Klaipėdoje vasaros koncertų estrados modernizavimas: skelbiamas architektūrinis konkursas

2020 rugpjūčio 15 d.
Klaipėdos vasaros koncertų estrado
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagrindinė paskirtis nekeičiama – tai turi būti vieta, tinkanti dainų, šokių švenčių ir kitų masinių renginių organizavimui, tačiau iš šios erdvės ateityje tikimasi gerokai daugiau funkcionalumo.

„Tikimės, kad konkurse dalyvausiantys architektai pasiūlys sprendinius, kaip vasaros estradą ne tik atnaujinti, bet ir šioje vietoje sukurti gyvybingą kompleksą, kuris būtų funkcionalus ištisus metus ir išplėstų kultūros, pramogų, aktyvaus laisvalaikio, sporto, rekreacijos, turizmo paslaugų spektrą. Manome, kad čia galima labai įvairi veikla, tad šis konkursas – puiki galimybė architektams pristatyti visuomenei savo vizijas ir siūlymus dėl šio objekto ateities “, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Projekto konkurse pirmąsias 3 vietas užėmusius dalyvius numatyta apdovanoti piniginiais prizais. I vietos laimėtojui bus skirta 3 500 Eur, II vietos laimėtojui 2 500 Eur, III vietos – 2 000 Eur premija. Su konkurso laimėtojais bus deramasi dėl projektavimo sutarties. Pasirašius sutartį bus vykdomi projektavimo darbai, kurie gali trukti apie metus.

„Vasaros koncertų estrada – miestui svarbus objektas, todėl ir svarstymai dėl jo ateities vertinami itin jautriai. Geriausių sprendimų ieškome jau kurį laiką, ne visi siūlymai sutinkami palankiai, procesas nėra lengvas ir paprastas. Tikiuosi, kad šio konkurso rezultatai pateisins bendruomenės lūkesčius. Erdvė dainų šventėms ir kitiems renginiams turi išlikti, tačiau kartu norime, kad tai būtų vieta, gyvybinga ištisus metus, o kompleksas būtų pritaikytas įvairių socialinių grupių – vaikų, jaunimo, tėvų, šeimų, senjorų – reikmėms“, – sako A. Dobranskis.

Konkurso organizavimas patikėtas Lietuvos architektų sąjungai, didžiąją dalį vertinimo komisijos sudarys atestuoti architektai ir urbanistai. Pasiūlymų konkursui laukiama iki lapkričio 5 d.

Amfiteatro formos vasaros estrada Klaipėdoje buvo pastatyta 1983 metais. Čia ilgus metus rengtos dainų šventės, festivaliai, koncertai ir kiti renginiai, vyko pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai. Tai miesto kultūros infrastruktūros objektas, glaudžiai susijęs su UNESCO saugomų Dainų švenčių tradicijomis bei tautinės kultūros puoselėjimu.

Daugiau informacijos apie konkursą estradoskonkursas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video