Top Baneris

Klaipėdoje ryškėja aikštės prie „Vaidilos“ kino teatro kontūrai

2020 lapkričio 23 d.
Vaidila 4
Klaipėdos m. sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įpusėjo viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro atnaujinimo darbai – jau pradeda ryškėti ir būsimasis aikštės vaizdas. Ties Taikos pr. ir Paryžiaus Komunos g. sankirta esančioje aikštėje įgyvendinus rekonstrukcijos projektą ne tik bus atnaujintos dangos, pastatyti suoliukai, kita reikalinga infrastruktūra, bet ir atgims fontanas, bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, sukurta žalioji poilsio zona, veiks belaidis internetas.

„Ši aikštė neretai vadinama tarsi tiltu tarp senamiesčio ir pietinės miesto dalies. Tikiuosi, kad netolimoje ateityje ji bus daugelio mylima ir puoselėjama. Pagrindinis tikslas atnaujinant šią erdvę – tai sukurti patrauklią aplinką miestiečių laisvalaikiui ir kartu išsaugoti vertingąsias teritorijos savybes. Kadaise šiai vietai gyvybės ir jaukumo suteikęs, tačiau jau ilgą laiką nebeveikiantis fontanas su skulptūromis, įvardinamas kaip pagrindinė šios viešosios erdvės vertybė, kuri nenugrims į užmarštį. Skulptūros šiuo metu jau restauruojamos ir puoš čia naujai įrengiamą fontaną. Tikiu, kad gyventojus džiugins ir kiti pokyčiai – kuriama nauja žalioji poilsio zona, vaikų žaidimų aikštelė ir kitos naujos erdvės“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot projektą kuruojančios Savivaldybės administracijos vyr. patarėjos Ingos Kubilienės, šioje vietoje veiks per kraštus persipilančio vandens fontanas su skulptūromis jame, o norint aikštei suteikti daugiau judesio, prie tos pačios fontano technologijos įrengtas ir prijungtas grindinio fontanas su 24 purškikliais. 

Vaidila 2
Vaidila 3

Žalioji poilsio zona kuriama kiek atokiau nuo judraus Taikos prospekto, arčiau gyvenamųjų namų – tai bus poilsio erdvė su lauko baldais, puošiama želdynų. Tai pereinamoji erdvė į netoliese esančią Ąžuolyno giraitę. Tuo metu pietrytinėje aikštės pusėje įrengiama vaikų žaidimų aikštelė, kurioje mažieji klaipėdiečiai ras laipiojimo virvėmis piramidę, šalia žaidimų aikštelės įrengti laipiojimo kalneliai. Per atnaujinamą teritoriją driekiasi ir naujas dviračių takas, kuris sujungia Taikos prospekte naujai įrengtą dviračių taką su naujai įrengiamu taku Ąžuolyno giraitėje.

Šalia tako bei visoje aikštėje taip jau yra įrengtas apšvietimas su mažai energijos naudojančiais šviestuvais, vandens ir paviršinių nuotekų surinkimo tinklai, didžiojoje dalyje aikštės paklotos dangos, pėsčiųjų takai pritaikyti judėjimui žmonėms su negalia. Teritorijoje taip pat planuojama įrengti tris valdomas vaizdo stebėjimo kameras.

Vaidila
Vaidila 5

Anot I. Kubilienės, šių metų pradžioje startavę darbai pagal planuotą grafiką turėtų būti užbaigti 2021 m. gegužės mėnesį, tačiau šiuo metu darbų sparta lenkia grafiką.

„Džiugina, kad darbai juda sparčiau nei planuota, tikimės, kad tempas nesulėtės ir ateityje. Viešoji erdvė prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro susilies su kitomis atnaujintomis erdvėmis – rytinėje pusėje teritorija ribojasi su Ąžuolyno giraite, kuri šiuo metu taip pat sparčiai keičia savo veidą, palei aikštę driekiasi atnaujinamas pėsčiųjų-dviračių takas. Netolimoje ateityje planuojama įgyvendinti ir paties buvusio „Vaidilos“ kino teatro pastato atnaujinimo projektą, čia įkuriant motociklų muziejų, kino teatrą ir kitus traukos taškus. Tai privati iniciatyva, tačiau vyksta glaudus bendradarbiavimas su savivaldybe, o investuotojų ambicijos nuteikia optimistiškai. Keisis ir šalia teritorijos esantys daugiabučiai – šiuo metu rengiamas Paryžiaus Komunos g. 8 namo modernizavimo projektas, minėtas daugiabutis dalyvauja Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programoje, įgyvendinus projektą namo fasadas ateityje taip pat derės prie bendro atnaujintos teritorijos vaizdo“, – sako Inga Kubilienė.

Viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro atnaujinimo darbų vertė – daugiau nei 1,7 mln. Eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video