Top Baneris

Klaipėdoje prasidės saugios nakvynės namų statyba

2017 liepos 11 d.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje netrukus prasidės saugios nakvynės namų statyba. Klaipėdos miesto savivaldybės pasirašė sutartį su bendrove „Konsolė“ dėl modulinių statinių Dubysos g. 39 projektavimo ir rangos darbų.

Saugios nakvynės namus sudarys 28 mobilūs, šilti ir patogūs konteineriai. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, tokiu būdu statomi nakvynės namai yra patogūs transformuoti – esant būtinybei konteinerius galima panaudoti kitoms reikmėms, padidinti ar pamažinti jų kiekį.

Kad būtų patenkintas poreikis, naujuose nakvynės namuose numatoma apie 50 laikino apnakvindinimo vietų. Nakvynės namuose bus ne tik galimybė pernakvoti, bet ir nusiprausti, išsiskalbti drabužius. Patalpos bus pritaikytos ir neįgaliesiems.

„Tai pirmas tokio pobūdžio objektas Lietuvoje, kuriame bus teikiamos kompleksinės paslaugos be namų likusiems žmonėms. Nakvynės namuose bus įrengtos gyvenamosios patalpos, skalbyklos, virtuvė, sanitariniai mazgai ir administracinės patalpos, – pasakojo S. Budinas. – Tokia kompleksinė paslauga yra tikrai reikalinga – turime rūpintis visais miestiečiais, kurie gyvena Klaipėdos mieste“.

Naujų nakvynės namų atsiradimas Klaipėdoje ne tik pagerins miesto gyventojų socialinę gerovę bei saugumą, bet gerokai palengvins darbą ir medikų bendruomenei – iki šiol visi be namų likę žmonės pirmiausia buvo pristatomi į gydymo įstaigas.

Pagal sutartį saugios nakvynės modulių projektavimo ir rangos darbų vertė – 477 tūkst. eurų. Artimiausius 4 mėn. vyks projektavimas, o statybos darbus numatyta atlikti per 12 mėn., tad jau 2018 m. žiemos sezoną planuojamas nakvynės namų atidarymas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video