Top Baneris

Klaipėdoje pradėtos „Memelio miestas“ statybos: žada naują miesto dalį, kurioje visą parą ir ištisus metus verda gyvenimas (1)

2023 spalio 24 d.
memelio miestas
„AEXN“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Antradienį įkasta kapsulė yra ambicingo projekto „Memelio miestas“ pradžios Klaipėdoje ženklas. Vystytojų „Stemma Group“ siekis – sukurti „Memelio miestą“ kaip istorinės vietovės ir XXI amžiaus modernaus miesto simbolį, rašoma miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Memelio miestas” užima 5 hektarų plotą Klaipėdos miesto centre dešiniojo Danės upės kranto ir Kuršių marių susijungimo vietoje. Ilgus metus ši teritorija buvo naudojama uosto reikmėms. Projektas vystomas konversijos tikslais ir šiandien pradėti statyti pirmieji pastatai – A klasės verslo centras ir premium klasės būstai. Prestižinės klasės daugiabučio autoriai – „Arches“ architektų komanda (Edgaras Neniškis, Žilvinas Urbas, Kristina Žalytė, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Enrika Geštautaitė, Eglė Daunoraitė, Ernesta Bagužaitė, Justas Jankauskas) ir UAB „City Projects“.

Iš viso „Memelio mieste“ planuojama pastatyti apie 100 tūkst. kv. metrų įvairių paskirčių naujų pastatų ir sukurti naują Klaipėdos miesto centro dalį prie vandens, kurioje visą parą ir ištisus metus verda gyvenimas.

Projekte planuojami ne tik nauji gyvenamieji plotai, komercinės ir administracinės erdvės, bet ir poilsio ir viešosios erdvės, kuriama tvaraus miesto susisiekimo infrastruktūra (visos gatvelės numatytos išimtinai tik pėstiesiems, dviratininkams ir specialiam aptarnaujančiam transportui, o automobilių aikštelės ir transporto judėjimas suplanuotas tik po žeme).

I etapu statomas 6 aukštų A klasės verslo centras „HANZA“ ir 105 prestižinės klasės butai. Projektai sujungti bendra požemine parkavimo aikštele. Bendras abiejų projektų plotas sieks apie 30 tūkst. kv. m, iš jų 10 tūkst. kv. m sudarys požeminė pastatų dalis. Statybų pabaiga numatoma 2025 m. IV ketv.

Verslo centrą „HANZA“ projektavo architektų biuras UAB „AEXN“ ir UAB „City Projects“ projektuotojų komanda, kurie kartu laimėjo 2020 m. skelbtą viešą verslo centro architektūrinį konkursą.

d1 damulis photography 22
Dariaus Damulio nuotr.

Projektavimo darbai truko beveik dvejus metus. Tai bus pirmasis pagal tarptautinius pastatų tvarumo sertifikavimo sistemos BREEAM „Excellent“ reikalavimus suprojektuotas ir pastatytas biurų pastatas Klaipėdoje. Pirmojo etapo statybos darbus vykdo generalinis rangovas „CONRES“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • re

    2023-10-25, 21:43  

    Tai Klaipėda, senas kuršiškos kilmės miesto pavadinimas nebetinka?

Rekomenduojami video