Top Baneris

Klaipėdoje parduotas verslo centras „Manto namai“

2021 liepos 19 d.
manto namai klaipeda verslo centras
Verslo centras „Manto namai“.
Pasidalykite straipsniu

Sėkmingai realizuojant investuotojų patikėtas lėšas, turto valdymo įmonė „Orion Asset Management“ pardavė verslo centrą „Manto namai“, įsikūrusį H. Manto g. 7, Klaipėdoje. Sandorio metu pardavėjui atstovavo tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sandorio suma šalių susitarimu yra neatskleidžiama.

Verslo centras „Manto namai“ yra įsikūręs Klaipėdos miesto centrinėje lokacijoje – iš šios vietos pėsčiomis greitai pasiekiama miesto savivaldybė ir kitos pagrindinės uostamiesčio institucijos, o taip pat uostas, autobusų bei traukinių stotys. Komercinės paskirties NT objekto plotas siekia daugiau nei 2,9 tūkst. kv. m, jam priklauso 58 privačios automobilių stovėjimo vietos, o šalia yra viešos aikštelės transporto priemonėms. 2010 metais pastatytas pastatas buvo rekonstruotas 2020 metais. Verslo centre šiuo metu įsikūrę 7 nuomininkai, turintys ilgalaikes nuomos sutartis. Didžiausias iš jų – SEB bankas, kuris užima per 40 proc. pastato ploto.

„Manto namų“ vystymo projektui vadovavo Mantas Skipitis, taip pat einantis ir turto valdymo įmonės „Orion Asset Management“ generalinio direktoriaus pareigas. Pasak Manto Skipičio, projektas yra puikus koncepcinės NT objekto konversijos pavyzdys. „Apjungę savo vidines struktūrizavimo, finansavimo ir nekilnojamojo turto projektų plėtros patirtį ir kompetencijas pavertėme „Manto namus” iš nekonkurencingo prekybos pastato į patrauklų, įvairias paslaugas teikiančių įmonių verslo centrą. Mumis patikėjo ne tik investuotojai, bet ir verslo centre įsikūrę puikiai žinomi vardai, tokie kaip SEB bankas, Lietuvos paštas, „Tez Tour“, „Audiomedika“ ir kiti. Nepaisant projekto eigoje kilusių iššūkių, įskaitant ir Covid-19 įtaką, sugebėjome sugeneruoti didesnę nei 20% IRR projekto grąžą.“

manto namai klaipeda

„Newsec“ investicinių sandorių grupės vadovas Baltijos šalyse Andrius Švolka pastebi, jog šis sandoris dar kartą patvirtina taisyklę, kad objektai gerose lokacijose su stipriu pagrindiniu nuomininku yra geidžiami komercinio NT investicinėje rinkoje. „Klaipėda pastaruoju metu sulaukia vis didesnio investuotojų susidomėjimo, ypač iš privačių vietinių investuotojų, kurie siekia didesnės grąžos nei gali pasiūlyti Lietuvos sostinė ar antras pagal dydį miestas – Kaunas“, – teigia A. Švolka.

„Nors pajūrio rinka yra labai savotiška, turinti tik jai  būdingų požymių, tačiau kartu ji yra patraukli aukštesnį rizikos lygį toleruojantiems investuotojams dėl galimybių uždirbti didesnes investicines grąžas. Praktiškai susipažinę su minėtos rinkos ypatumais, galime patikinti, kad verslo centro „Manto namai“ pardavimas nereiškia mūsų pasitraukimo iš šio Lietuvos krašto ir mes toliau ketiname čia investuoti“,  –   A. Švolkai antrino M. Skipitis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video