Top Baneris

Klaipėdoje iki 2024 metų bus pastatytas dengtas maniežas

2022 balandžio 29 d.
Futbolo maniežas
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė 7,5 mln. eurų  vertės dengto futbolo maniežo statyboms Baltijos prospekte.  

Klaipėdoje turėtų iškilti naujas dengtas futbolo maniežas. Balandžio 28 d. posėdyje, Savivaldybės taryba pritarė, kad būtų teikiamas prašymas šio projekto finansavimui gauti. Finansavimo bus siekiama pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programą.

Dengto futbolo maniežo statybos projektas yra įtrauktas į Savivaldybės 2022-2024 metų strateginį veiklos planą. Šiuo metu vyksta techninio projekto pirkimo viešųjų pirkimų procedūros. Su maniežo projektuotojais sutartį tikimasi pasirašyti jau gegužės mėnesį. Projektavimas užtruks apie metus. Dengto futbolo maniežo statybos darbai turėtų prasidėti 2023 metų rudenį ir baigtis iki 2024 metų pabaigos. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programa, pagal kurią bus teikiama paraiška finansavimui gauti, yra skirta savivaldybėms, numatoma didžiausia paramos suma vienam projektui – iki 2 mln. eurų, likusi suma, reikalinga maniežui įrengti, turi būti numatyta finansuoti iš savivaldybės biudžeto ir (arba) skolintų bei kitų pritrauktų lėšų, įskaitant Europos Sąjungos paramos lėšas. Šiuo metu skaičiuojama, kad bendra dengto futbolo maniežo su jo aptarnavimui reikalingos infrastruktūros įrengimu projekto įgyvendinimo kaina gali siekti apie 7,5 mln. eurų.

Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės teigimu, tai ne galutinė statybų kaina, nes jei infliacija didės, tai taip pat gali turėti įtakos kainos augimui. Tarybos narys Saulius Budintas skaičiavo, kad maniežas bus 22 tūkst. kvadratinių metrų. Vienas kvadratinis metras įvertintas 300 eurų. “Gali prireikti ir 10 mln. eurų”, – sakė jis.

Klaipėdos miesto savivaldybės 2022-2024 m. strateginiame veiklos plane taip pat yra numatyta naujos sporto salės statyba Šviesos g.2/ Kretingos g. 44A, Klaipėdos sunkiosios atletikos centro statyba Paryžiaus Komunos g. 16A – šiuos projektus numatoma pradėti įgyvendinti 2023 m., taip pat 2024 m. numatoma pradėti rengti Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos pastato (maniežo) renovacijos projektą.

 

Šaltinis: BNS/Klaipėdos sav.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video