Top Baneris

Klaipėdiškiai svajoja apie naują futbolo stadioną (1)

2018 liepos 27 d.
stadionas
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėda planuoja dar vieną svarbų socialinės infrastruktūros objektą – naują regioninį futbolo stadioną. Savivaldybės taryba pritarė, kad būtų organizuojamas architektūrinis konkursas, o po to rengiamas techninis stadiono projektas. Šios priemonės įtrauktos į 2018–2020 metų savivaldybės strateginį veiklos planą. Klaipėdos meras neabejoja – niekam neturi kilti nė menkiausios abejonės dėl stadiono svarbos ir reikalingumo. Jis – natūralus sprendimas po arenos ir baseino statybų.

Numatoma, kad naujasis stadionas galėtų būti statomas sklype tarp Tilžės gatvės, geležinkelio, Klemiškės gatvės ir Palangos plento. Ši vieta parinkta atlikus galimybių studiją, parengtas ir detalusis teritorijos planas. Galimybių studijoje siūloma projektuoti UEFA IV kategorijos reikalavimus atitinkantį ir 8–10 tūkstančių žiūrovinių vietų stadioną, kartu siūloma įrengti lengvosios atletikos aikštyną, dengtą sporto salių kompleksą.

Planuojama, kad projektą būtų galima įgyvendinti etapais: 2018–2020 metais būtų parengta techninė dokumentacija, 2020–2024 metais vyktų stadiono su dengta treniruočių aikšte ir reikalinga inžinerine bei susisiekimo infrastruktūra statybos, o iki 2028 metų būtų įrengta visa kita siūloma infrastruktūra.

Preliminarias skaičiavimais, stadiono bei jam reikalingos infrastruktūros įrengimas gali kainuoti apie 30 milijonų eurų, o projekto įgyvendinimas, įrengiant ir kitą siūlomą infrastruktūrą – apie 40 mln. eurų.

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vytas

    2022-02-12, 13:45  

    25tūkst. Vietų mažiausiai reiktu.kažkaip planuojama neatsakingai.

Rekomenduojami video