Top Baneris

Klaipėdiškiai pristato kultūros paveldo apsaugos strategiją

2016 lapkričio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Uostamiesčio savivaldybės iniciatyva baigiama rengti Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategija, kurios tikslas – pateikti racionaliausią veiksmų ir priemonių planą Klaipėdos miesto kultūros saugojimui, naudojimui, pažinimui ir atgaivinimui. Ši strategija taps pagrindu rengiant miesto kompleksinių teritorijų planavimo dokumentus, planuojant priemones ir jų finansavimą paveldo saugojimui, naudojimui, pažinimui ir atgaivinimui.

Lapkričio 9-ąją, 15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje (Liepų g. 11, III a. tarybos posėdžių salė) vyks Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategijos sprendinių pristatymas. Pristatymo tikslas – aptarti parengtos strategijos sprendinius su visuomene bei suinteresuotų įstaigų bei institucijų atstovais.

Svarbiausiais Klaipėdos istoriniai kultūros paveldo objektais laikomas Klaipėdos senamiesčio ir piliavietės kompleksas, sudarantis unikalią urbanistinę struktūrą, kurios formavimasis siekia XIII a. Antroji, itin svarbi paveldo objektų ir kompleksų grupė – jūrinis kultūros paveldas, formuojantis Lietuvai ir regionui unikalų Klaipėdos uostamiesčio veidą.

Dar vienas kultūros paveldo klodas, laikomas miestui svarbiu istoriniu naratyvu, yra industriniai objektai ir kompleksai. Galiausiai, išskirtinį Klaipėdos veidą formuoja karinis paveldas. Ryškiausi karinio paveldo objektai – piliavietė ir bastionų kompleksas, supęs Klaipėdos senamiestį ir Frydricho miestą. Klaipėdos miestą praeityje taip pat supo daug dvarų, kurie savo žemės ūkio produkciją per uostą išgabendavo į visą Europą.

Šiuo metu Klaipėdoje yra 422 paveldo objektai, esantys Kultūros paveldo departamento sudarytame Kultūros vertybių registre. Didžioji dalis paveldo objektų yra pastatai (327), pavieniai arba sudarantys kompleksus. Mieste yra 43 pastatų kompleksai. Tai – daugiausia namų grupės, sandėliai, gamyklos (celiuliozės, dujų, laivų statyklos ir pan.), institucijos (kareivinės, vaistinė, paštas, stotys ir pan.). Senamiestis, naujamiestis ir Smiltynė – pagrindinės kultūros paveldo vietovės. Seniausi paveldo objektai yra piliakalniai, senovės gyvenvietės ir kapinynai Klaipėdos pietinėje, rytinėje ir šiaurinėje dalyse. 16 proc. visų paveldo objektų atsirado iki XIX amžiaus, 42 proc. paveldo objektų pastatyti XIX amžiuje. Mieste yra 36 nacionalinio reikšmingumo objektai, 26 paminklai.

Su parengtais Klaipėdos miesto kultūros paveldo apsaugos strategijos sprendiniais galite susipažinti čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video