Top Baneris

Klaipėdiečiai siekia tapti aktyvesniais: daugėja sporto aikštynų

2020 sausio 30 d.
dacho progimnazija
Simono Dacho progimnazijos vidinis kiemas

Klaipėdoje daugėja kokybiškų sportui skirtų vietų. Nuo 2018-ųjų Klaipėdos miesto savivaldybė vykdo programą, skirtą sporto aikštynų, esančių prie ugdymo įstaigų, atnaujinimui. Iš viso 2018 m. buvo sutvarkyta 11 aikštelių ir 2 sporto  aikštynai, 2019 m. penkiose švietimo įstaigose buvo atnaujinti 2 sporto aikštynai ir 3 sporto aikštelės.

Vasaros viduryje baigti darbai „Vyturio“ progimnazijos sporto aikštelėse: atnaujintos krepšinio ir tinklinio aikštelės, įrengti du 30 m bėgimo takai. Karalienės Luizės jaunimo centro kieme pabaigti krepšinio aikštelės atnaujinimo darbai.

Taip pat buvo atnaujinta ir „Vėtrungės“ gimnazijos universali aikštelė: sutvarkytas apšvietimas, tvora, pakeista dirbtinės žolės danga. 2019 metais buvo pabaigtas ir įvykdytas didžiausias projektas – Verdenės progimnazijos sporto aikštynas. Čia buvo atnaujinti bėgimo takai, lengvosios atletikos sektorius, įrengtos krepšinio, tinklinio, teniso, badmintono aikštelės, taip pat įrengta dirbtinės žolės futbolo aikštė su drenažu ir guminiu paklotu, įrengtas aptvėrimas ir apšvietimas.

Rudenį statybos darbai buvo pabaigti Simono Dacho progimnazijos kieme, kuriame įrengta Lietuvoje analogų neturinti sporto aikštelė su parkūro elementais.

Šiais metais numatyta pabaigti rengti Vitės progimnazijos ir H. Zudermano gimnazijos sporto aikštynų atnaujinimo darbų projektus ir pradėti rangos darbus.

Uostamiesčio gyventojai gali susipažinti su informacija apie jau atnaujintus ir planuojamus atnaujinti sporto aikštynus Klaipėdos miesto žemėlapyje.

Pateiktame žemėlapyje nurodyti, kada ir kokie atnaujinimo darbai atlikti sporto aikštynuose ir kokia jų naudojimo paskirtis: žydra spalva pažymėti aikštynai skirti mokyklos naudojimui, žalia – mokykloms ir miesto bendruomenėms, geltona – mokykloms ir sporto įstaigoms, raudona spalva pažymėti sporto aikštynai, kuriuos dar planuojama atnaujinti 2020–2026 metais.

Iš viso sporto aikštynų, esančių šalia ugdymo įstaigų, atnaujinimui savivaldybė jau skyrė kiek daugiau nei 2 milijonus eurų. Tikimąsi, kad kokybiškai įrengti ir atnaujinti sporto aikštynai sudarys ne tik geresnes sąlygas sportuoti moksleiviams ir profesionaliems sportininkams, bet ir paskatins miesto gyventojus aktyviau leisti laisvalaikį.

Komentarai