Top Baneris

2014 birželio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2) pirmojo aukšto salėje lengvai tilpo keletas didžiulių pastatų – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) parodos „Klaipėdos architektūra 2013“ kuratoriams pasitelkus pridėtinės realybės technologiją, įprasti statinių brėžiniai išmaniojo įrenginio ekrane pavirto trimačiais objektais. Praėjusį penktadienį Parodų rūmuose atidaryta tradicinė paroda kviečia apžvelgti praėjusių metų uostamiesčio architektūros įvykius moderniu būdu.

Anot LASKAO pirmininko, vieno iš parodos kuratorių Vaidoto Dapkevičiaus, apžvalgines parodas jo atstovaujama organizacija drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe rengia jau dešimtmetį, tačiau į parodines erdves išeinama tik antrąsyk. Pernai šią idėją pasiūlius architektui Vladui Balsiui, rengėjai pamėgino ne tik pristatyti metinius įvykius, bet ir paeksperimentuoti su ekspozicine erdve.

Laskao ekspozicija 2

Šiemet prie parodos rengimo prisidėjus interaktyviojo dizaino studijas Ispanijoje baigusiai architektei Gerdai Antanaitytei, paroda įgijo dar vieną matmenį: ekspozicija parengta pasitelkus pridėtinės realybės (angl. augmented reality) technologiją, tad daugelį jos objektų galima pamatyti ne tik įprastose vizualizacijose, bet ir išmaniųjų įrenginių ekranuose, kuriuose piešiniai tampa trimačiais pastatais.

„Klaipėda negali pasigirti labai gausia metine architektūros produkcija, todėl jau kelintą kartą parodos metu į architektūrą žvelgiame visais aspektais: tai ir Lietuvos aukštųjų architektūros mokyklų studentų darbai, architektūriniuose konkursuose įvertintos idėjos, planuojami realizuoti bei jau realizuoti projektai. Tokiame kontekste pagyvinimas, pridėtinė vertė yra būtina“, – modernia parodos forma džiaugėsi V. Dapkevičius.

Anot G. Antanaitytės, prie ekspozicijos kūrimo ji prisidėjo vedina noro sudominti architektūra kuo gausesnę publiką. Pridėtinės realybės technologiją bei jos taikymo galimybes architektė visiems besidomintiesiems pristatys šį penktadienį, birželio 13 dieną 17.30 val. Parodų rūmuose vyksiančioje paskaitoje.

Daugiau informacijos www.architektams.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video