Top Baneris

Kitų metų sostinės biudžeto projekte – daugiau lėšų gyvenamajai aplinkai gerinti

2016 gruodžio 21 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės taryba šiandien pradėjo svarstyti 2017 metų sostinės biudžeto projektą – jis 15,2 mln. eurų didesnis nei buvo šiemet – iš viso „katile“ 505,8 mln. eurų. Biudžete numatyta daugiau lėšų skirti mokyklų ir darželių renovacijai, modulinių vaikų darželių kūrimui, patogesniam viešajam transportui, gyvenamosios aplinkos gerinimui ir kt.

„Kitų metų biudžetas planuojamas taip, kad ir toliau būtų išlaikytas finansinis tvarumas, ir gerėtų gyvenamoji aplinka, todėl skirsime lėšų toms sritims, kurios aktualios vilniečiams kasdien: modulinių vaikų darželių kūrimui, patogesniam viešajam transportui, mokyklų ir darželių renovacijai, naujų šaligatvių įrengimui, jaukių ir patogių viešųjų erdvių kūrimui daugiabučių rajonuose, pasodinsime mieste daugiau medžių. Skirsime daugiau dėmesio ir savivaldybės būsto fondo plėtrai, jo kokybės gerinimui, lėšų būtiniausioms priemonėms darželiuose, mokyklose – visa tai ir atsispindi biudžeto projekte,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sostinės valdžios planuose – išasfaltuoti ne mažiau kaip 45 kilometrus gatvių, įrengti bei suremontuoti apie 15 kilometrų šaligatvių, sutvarkyti ne mažiau kaip 460 įvažiavimų į kiemus, pabaigti įrengti 10 skverų daugiabučių rajonuose ir pradėti dar 10 naujų. Kitais metais numatyta nemažai darbų ir susisiekimui mieste gerinti – planuojama atnaujinti autobusų ir ekologiškų troleibusų parką, per 2017–2018 metus įrengti apie 25 kilometrus naujų dviračių takų ir suprojektuoti dar apie 20 kilometrų naujų dviračių takų.

Darželių plėtra bus vykdoma statant modulinius priestatus prie darželių, išnaudojant turimas savivaldybės patalpas, bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto vystytojais ir statant darželius savivaldybės sklypuose. Savivaldybė planuoja tam skirti iki 10,6 mln. eurų (iš jų 3,8 mln. eurų – savivaldybės biudžeto lėšos).

1,6 mln. eurų bus skirta 286 švietimo įstaigų pastatų avariniams remonto darbams atlikti.

Miesto infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimui kitąmet planuojama skirti 97,9 mln. eurų. Planuojama tvarkyti viešąsias erdves mieste – bus atkuriamas Reformatų sodas ir tvarkomos erdvės Architektūros parke – tam numatyta skirti daugiau kaip 600 tūkst. eurų. Be to, mieste bus pasodinta daugiau medžių – vien tik savivaldybės lėšomis (daugiau kaip 78 tūkst. Eur) bus pasodinta apie 200 medžių, tam jau dešimtmetį nebuvo skiriama lėšų.

Kultūros ir sporto plėtrai 2017 m. bus skiriama 15 mln. eurų. Naujojo 25 m baseino Vilniuje statybai bus skirti 3 mln. eurų. Dvidešimčiai sporto aikštelių prie mokyklų ir viešosiose miesto erdvėse įrengti bus skirta 300 tūkst. eurų. Daugiau lėšų numatyta smulkiems sporto ir kultūros projektams paremti – 350 tūkst. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video