Top Baneris

Kitokia darbo biure koncepcija

2019 spalio 22 d.
biuras
Kuriant spaustuvės administracinio pastato interjerą, atspirties tašku tapo jos veikla. Andriaus Lauciaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Spaustuvės „Kopa“ biurų ir gamybinis pastatas iškilo judrioje vietoje, prie pat Kauno–Jonavos magistralės, taigi, pastato architektė ir interjero kūrėjai ėmėsi kurti greta transporto arterijos dirbančių žmonių ir svečių akiai malonesnę, nei už lango, aplinką.

Užsakovas įsitraukė

Kaip pasakojo pastato architektė Rūta Dambrauskaitė, biuro planas buvo sukurtas kartu su užsakovu pagal pateiktą projektavimo užduotį, atsižvelgiant į darbo specifiką. Biuras sudalytas į dvi dalis: viena skirta administracijos, dizaino ir pardavimo skyriui, antroji – gamybos.

Kadangi biuras įkurtas prie pat judrios ir triukšmingos magistralės, jo patalpos atskirtos antruoju interjeriniu stiklo ir aliuminio fasadu, tokiu būdu pagerinant garso izoliaciją. Pirmajame aukšte sukurta atskira erdvė klientams priimti. Darbuotojams suprojektuota valgykla su poilsio zona – joje galima patiems pasiruošti maisto, pailsėti per pertraukas, nes ceche dirbama visą parą.

Spaustuvės darbuotojams įrengta erdvių rekreacijai ir poilsiui. Andriaus Lauciaus nuotr.

Spaustuvės darbuotojams įrengta erdvių rekreacijai ir poilsiui. Andriaus Lauciaus nuotr.

Administracinio pastato interjerą sukurti patikėta architektų biuro „Aketuri architektai“ komandai. Viena interjero autorių, architektė Ieva Marcinonytė, pasakojo, kad projektuojant interjerą užsakovai jų nevaržė, kone pagrindinis jų pageidavimas buvo parinkti kokybiškas ir ilgaamžes medžiagas, kurios tarnautų bent dešimtmetį, o betonas ir medis, bėgant metams, dar ir solidžiai sentų. Taigi, projektuojant interjerą visiškai atsisakyta greitai susidėvinčių apdailos medžiagų ar paviršių.

Spaustuvės darbuotojai atsisakė ir vis dar populiarių atvirųjų erdvių – rinkosi patogesnį darbą kabinetuose, kurie vienas nuo kito atskirti stiklo pertvaromis.

Biuras sudalytas į dvi dalis: viena skirta administracijos, dizaino ir pardavimo skyriui, antroji – gamybos. Andriaus Lauciaus nuotr.

Biuras sudalytas į dvi dalis: viena skirta administracijos, dizaino ir pardavimo skyriui, antroji – gamybos. Andriaus Lauciaus nuotr.

Interjeras – veiklos atspindys

Anot interjero architektės, kuriant spaustuvės administracinio pastato interjerą, atspirties tašku tapo jos veikla – spausdinimas ir darbas su popieriumi. „Suprojektavome šviesų interjerą, baltą tarsi popieriaus lapą, o tuomet improvizavome su popieriaus lapu: jį lankstėme, kas atsispindi balduose, pasirinkome ryškesnių spalvų elementų, atstojusių raides popieriuje“, – pasakojo I. Marcinonytė.

Spaustuvės darbuotojams įrengta erdvių rekreacijai ir poilsiui. Pagrindinę rekreacijos funkciją atlieka virtuvėlė, suprojektuota su poilsio zona: čia erdvė skirta ne tik valgyti, bet ir dirbti, susitikti su kolegomis ar tiesiog atsipūsti. Pokalbiams ir diskusijoms suprojektuota ir atskira erdvė, kurioje sustatyti spalvingi minkštasuoliai su didesnėmis atkaltėmis.

Dalis baldų, pavyzdžiui, registratūroje, pasitarimų kambaryje, kuriame eksponuojamos visos spaustuvėje spausdintos knygos, suprojektuoti specialiai, kiti pasirinkti standartiniai, tačiau kokybiški, kiek įmanoma išskirtiniai.

Dalis baldų, pavyzdžiui, registratūroje, pasitarimų kambaryje, kuriame eksponuojamos visos spaustuvėje spausdintos knygos, suprojektuoti specialiai. Andriaus Lauciaus nuotr.

Dalis baldų, pavyzdžiui, registratūroje, pasitarimų kambaryje, kuriame eksponuojamos visos spaustuvėje spausdintos knygos, suprojektuoti specialiai. Andriaus Lauciaus nuotr.

Gamybai skirtoje biuro dalyje įrengtas atskiras kambarėlis klientams, kuriame galima ir stebėti spausdinimo procesą, ir, prireikus, pernakvoti.

Administracinio pastato patalpose derintos skirtingos grindų dangos. Hole, bendrosiose zonose pasirinktas šlifuotas betonas, hole taip pat įterpta mozaikinio betono intarpų, kabinetuose, kuriant jaukias, namus primenančias erdves, pasirinkta kokybiška vinilinė danga.

Daugelyje erdvių įrengti modernūs ir kokybiški lubiniai arba nuo lubų nuleisti šviestuvai, specifinėse vietose, pavyzdžiui, pasitarimų kambariuose, prireikė specifinio apšvietimo – kur kas kokybiškesnių, nei įprasta biuruose, šviestuvų.

Andriaus Lauciaus nuotr.

Projekto sėkmė – išmintingi sprendimai

Spaustuvės „Kopa“ interjero projektas – vienas sudėtingesnių ir įdomesnių 2018-ųjų bendrovės „Interjero linija“ darbų sąraše. Kadangi medžiagų ir konstrukcijų aptarimas prasidėjo gana anksti, sklandžiam procesų derinimui, anot „Interjero linijos“ direktorės Dainoros Kizevičienės, buvo pakankamai laiko. „Mums labai pasisekė, nes užsakovas labai aiškiai žinojo, ko nori, tuomet beliko įsiklausyti ir kartu su architektais suderinus reikiamas detales įgyvendinti vizijas. Tokie objektai skatina dar labiau pasitempti“, – komentavo pašnekovė.

Svarbi net menkiausia detalė

Spaustuvės „Kopa“ biuro erdvėse sumontuotos aukštos kokybės medinės švedų gamintojo „Morgana“ pertvaros, pasižyminčios puikiomis akustinėmis savybėmis. Tai pagal individualius užsakymus pagamintos pertvaros, neturinčios nei ilgio, nei aukščio ribojimų. Medžio ir grūdintojo stiklo kombinacija su plieno detalėmis išpildyti iki smulkmenų. Pertvarų konstrukcija sulaiko garsą iki 33 dB, o tai labai svarbu tiek biuro erdvėse, tiek ir dėl bendro akustinio lygio bendro naudojimo patalpose.

Pirmojo ir antrojo biurų aukštų patalpose, poilsio ir laisvalaikio erdvėje, buvo pasirinktos AMTICO FORM LVT / vinilinės dizaino grindys, skirtos komercinėms, gausiai lankomoms patalpoms, todėl turi 0,7 mm darbinį vinilo sluoksnį ir klasifikuojama 23, 33, 43 atsparumo klasėmis.

Pasirinktas medį imituojantis paviršius, idealiai atvaizduojantis medžio paviršių, mat vinilo sluoksnis nepriekaištingai atkartoja medžio rievių kontūrus. Taip užtikrinamas estetinis vaizdas, sykiu gaunamos vinilui būdingos techninės charakteristikos. Klientas, pasirinkęs šias grindų dangas, prisideda prie aplinkos tausojimo – vieno pagrindinių atsakingos visuomenės prioritetų.

Andriaus Lauciaus nuotr.

Kokybiška – kuo ilgiau

Visos AMTICO LVT / vinilinių dizaino grindų kolekcijos gaminamos nenaudojant ftalatų, medžiagų, ribojamų REACH reglamento, ir yra klasifikuojamos A+ klase pagal VOC vidaus oro emisijos skalę.

Patyrę specialistai žino – nesudėtinga grindų dangos priežiūra ir patvarumas viešosiose erdvėse itin svarbus. AMTICO LVT / vinilinių dizaino grindų paviršiai padengiami specialiu uretano sluoksniu, apsaugančiu grindis nuo abrazyvinių dalelių ir batų žymių. Ši grindų danga atitinka atsparumo ugniai bei dūmų emisijos priešgaisrinius (Bfls1) ir slydumo reikalavimus (R10), todėl ypač tinka visuomeniniams pastatams, ribojamiems griežtai reglamentuotų saugos reikalavimų.

„Amtico Form“ kolekcijai suteikiama 12 metų garantija visuomeniniam sektoriui nuo nusidėvėjimo. Ši grindų danga – puikus pasirinkimas intensyvaus naudojimo patalpose.

Spaustuvėje „Kopa“ pasirinktos visuomeniniam sektoriui skirtos medžiagos. „Interjero linijos“ specialistai patvirtina – tai – ilgalaikiai sprendimai, kurie tarnaus ilgus metus, nepakeisdami estetinės išvaizdos ir taupydami kliento išlaidas ekspoatacijai.

interjero linija logo

www.interjero-linija.lt

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 rugsėjis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video