Top Baneris

Kinų NT magnatas dėl panikos biržoje per dieną prarado per 1 mlrd. dolerių

2021 rugsėjo 21 d.
kinija
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dėl nuogąstavimų dėl galimo Kinijos nekilnojamojo turto milžinės „Evergrande“ žlugimo kilus panikai Honkongo vertybinių popierių biržoje, vienos Šanchajuje įsikūrusios nekilnojamojo turto vystymo bendrovės vadovas pirmadienį prarado daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių.

Žurnalo „Forbes“ duomenimis, „Sinic Holdings Group“ valdybos pirmininko Zhango Yuanlinio (Čžano Juanlinio) grynojo turto vertė, pirmadienio ryte siekusi 1,3 mlrd. JAV dolerių, iki popietės, kai jo bendrovės akcijų kursas krito 87 proc. ir ji buvo priversta stabdyti prekybą savo akcijomis Honkongo biržoje, sumažėjo iki 250,7 mln. JAV dolerių.

Zhangas Yuanlinis šiemet buvo įtrauktas į „Forbes“ sudaromą turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Turtus jis susikrovė statydamas daugiabučius. 

Tačiau dabar nekilnojamojo turto vystymo bendrovės atsidūrė nepalankioje padėtyje, nes kalbos apie Kinijos nekilnojamojo turto milžinei „Evergrande“ gresiantį bankrotą rinkoje kelia paniką.

Pavyzdžiui, pirmadienį Honkongo biržoje staiga prasidėjo „Sinic“ akcijų išpardavimas ir iki tol, kol prekyba buvo sustabdyta, prekybos šiomis akcijomis apyvarta smarkiai padidėjo. 

„Sinic“ atstovas spaudai į naujienų agentūros AFP prašymą pakomentuoti padėtį neatsiliepė.

„Sinic“ yra viena iš daugelio bendrovių, kurių kapitalizacija mažėja, investuotojams baiminantis, kad „Evergrande“ – viena didžiausių Kinijos nekilnojamojo turto vystymo bendrovių, kurios skolos viršija 300 mlrd. JAV dolerių – šią savaitę nesugebės laiku atlikti palūkanų mokėjimų.

Apytikriais skaičiavimais, nekilnojamojo turto sektoriui tenka daugiau kaip ketvirtadalis Kinijos bendrojo vidaus produkto (BVP), todėl nerimaujama dėl jo galimos krizės poveikio vidaus ir viso pasaulio ekonomikai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video