Top Baneris

Kinijoje vis daugiau būsto pirkėjų atsisako mokėti paskolas už laiku nebaigtus projektus

2022 liepos 14 d.
city 5066421 960 720
Pasidalykite straipsniu

Kinijoje būsto pirkėjai dešimtyse miestų nustojo mokėti būsto paskolas už laiku nebaigtus projektus, rodo pramonės organizacijų surinkti duomenys, didinantys nerimą dėl tolesnių finansinių problemų jau ir taip su dideliais sunkumai susiduriančiame šalies nekilnojamojo turto sektoriuje.

2020 metais šalies institucijos ėmėsi priemonių pažaboti milžinišką įsiskolinimą nekilnojamojo turto sektoriuje, o nuo to laiko tokios NT milžinės kaip „Evergrande“ ir „Sunac“ ne visada galėjo įvykdyti savo skolinius įsipareigojimus bei buvo priverstos iš naujo derėtis su kreditoriais.

Tuo tarpu pastaruoju metu vis daugiau būsto pirkėjų atsisako mokėti būsto paskolas, jei NT vystytojai laiku neperduoda baigtų projektų arba neatnaujina jau parduotų būstų statybos.

Remiantis tyrimų bendrovės „China Real Estate Information Corporation“ (CRIC) duomenimis, trečiadienį būsto pirkėjai buvo sustabdę mokėjimus, susijusius su mažiausiai 100-u gyvenamųjų namų projektų 50-yje miestų.

Palyginimui, remiantis finansų įmonės „Jefferies“ analitikų ataskaita, pirmadienį tokių projektų, kuriuose būstą įsigiję pirkėjai sustabdė mokėjimus, buvo 28, o antradienį – jau 58.

„Per pastarąsias tris dienas sąraše esančių pavardžių skaičius dvigubėjo kiekvieną dieną“, – pažymėjo analitikai.

Tai apima projektus, kuriuos smarkiai vėluojama užbaigti bei projektus, kurie dar nėra perduoti pirkėjams, sakoma pranešime, kuriame priduriama, kad naujieji duomenys greičiausiai pablogins pirkėjų nuotaikas ir apsunkins pardavimų atsigavimą.

Jei visi būsto pirkėjai nevykdys savo įsipareigojimų, negrąžintų paskolų suma padidės 388 mlrd. juanių (58 mlrd. JAV dolerių), pažymėjo „Jefferies“.

Pirkėjai atsisako mokėti būsto paskolas sužinoję, kad atidedamas iš anksto parduotų būstų perdavimas, kai nenurodomas perdavimo laikas ar statybos sustabdomos, rašoma ketvirtadienį paskelbtame „Nomura“ analitikų pranešime.

„Išankstinis pardavimas yra labiausiai paplitęs būsto pardavimo būdas Kinijoje, todėl susijusios rizikos yra didelės“, – sakoma pranešime.

„Esame ypač susirūpinę dėl finansinio būsto pirkėjų judėjimo „Stabdykime hipotekų mokėjimus“, nes Kinijos nekilnojamojo turto nuosmukis gali galiausiai neigiamai paveikti ir kitas žemyninės Kinijos finansų institucijas.

Pokyčiai stebimi lėtėjančio Kinijos augimo ir silpnų nekilnojamojo turto pardavimų fone, o tai didina riziką stabilumui šalyje prieš šį rudenį įvyksiantį 20-ąjį Komunistų partijos kongresą, kuriame prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) greičiausiai sieks jau trečios kadencijos.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video