Top Baneris

Kiek kainuoja inžinieriaus darbas?

2021 balandžio 23 d.
Untitled 11
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ne paslaptis, kad inžinierius – viena reikalingiausių profesijų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Inžinieriaus darbas yra gerai apmokamas, kiekviena specialisto valanda yra vertinga, todėl svarbu kuo racionaliau ją išnaudoti. Ar verta investuoti į pažangius projektavimo įrankius ir ar programinė įranga atsiperka?

Kiek kainuoja statinių konstruktoriaus darbo valanda?

Statinių konstruktoriaus atlyginimas Lietuvoje labai svyruoja: priklausomai nuo patirties, įgūdžių, išsilavinimo regiono ir kitų veiksnių gali prasidėti nuo 1000 EUR ir siekti 3000 EUR. Bet tarkime, jog statinių konstruktorius Jonas uždirba 1500 eurų „į rankas“. Su mokesčiais įmonei darbo vieta kainuos atitinkamai ~ 2500 EUR per mėnesį. Jei mėnuo turi 160 darbo valandų, vienos darbuotojo valandos kaina darbdaviui– 15,62 EUR.

Be darbuotojo užmokesčio, kuris sudaro didžiąją dalį kintamųjų išlaidų, yra daugybė kitų: biuro nuoma, kompiuteris, kanceliarinės prekės, internetas, telefonas, administracinės išlaidos, reklama, buhalterija ir kt. Viską sudėjus, specialisto valandos kaina gali išaugti iki 30 EUR.

Gauname ne tokią jau ir mažą sumą, todėl būtų išmintinga galvoti apie darbo efektyvumą ir siekti kuo racionalesnio darbo laiko panaudojimo. Darbuotojai yra didžiausia įmonės vertė, o tinkami įrankiai gali padidinti ne tik darbo efektyvumą, bet ir darbuotojo motyvaciją, įsitraukimą ir pasitenkinimą darbu.

Kiek kainuoja Tekla Structures programinė įranga?

Tekla Structures yra viena populiariausių statinių konstrukcijų modeliavimo priemonių pasaulyje, leidžianti dirbti produktyviau ir kokybiškiau. Tekla Structures gali padidinti specialisto efektyvumą iki 30% (kai kuriais atvejais ir daugiau). Taigi, jei projekto dokumentacijos rengimas vienam inžinieriui užtrunka 1000 valandų, tai naudojant Tekla Structures – 700 valandų. Žinant specialisto valandos kainą įmonei (30 EUR), galime lengvai paskaičiuoti, kad Tekla Structures sutaupytų 7500- 9500 EUR.

Žinoma, diegimo procese produktyvumas yra mažas, ir prireikia laiko, kol specialistas gali dirbti visu pajėgumu. Tačiau išmokti dirbti su Tekla Structures neužima labai daug laiko: pabaigus bazinius mokymus, maždaug per tris mėnesius galima pasiekti vidutinio vartotojo, o po metų – įgudusio vartotojo lygį.

Taip, Tekla programinė įranga nėra nemokama, ir priklausomai nuo konfigūracijos, produkto nuomos kaina svyruoja nuo 680 EUR iki 6200 EUR už 12 mėn. Populiariausios licencijos Lietuvoje yra: Graphite ir Diamond (visos Tekla Structures konfigūracijos).

Atsižvelgiant į techninio projekto poreikius, reikalingus brėžinius bei dokumentus, Graphite dažnai yra tinkamiausia konfigūracija, leidžianti sumodeliuoti modelį, sugeneruoti reikalingus brėžinius ir medžiagų specifikacijas. Šios konfigūracijos apribojimai – elementų numeravimas ir elementų brėžinių generavimas. Šių apribojimų neturi Diamond licencijos konfigūracija, ji taip pat leidžia detalizuoto modelio paruošimą gamybos reikmėms. Tekla konsultantas visada padės išsiaiškinti poreikius, galimybes ir išsirinkti geriausią bei ekonomiškai naudingiausią sprendimą.

Tarkim, statinių konstruktorius dirba vidutiniškai 1760 valandų per metus (11×160). Galime paskaičiuoti, kiek kainuoja Tekla Structutres nuoma per valandą (tarkim nuomojamasi 12 mėnesių):

  • Graphite kainuos tik 1,82 eurų per valandą;
  • Diamond kainuotų 3,52 EUR / h.

Jau esame paskaičiavę, kiek per valandą kainuoja inžinieriaus darbas, ir galime matyti, jog Graphite nuoma sudaro tik 6% visų išlaidų. Žinant, jog naudojant Tekla programinę įrangą produktyvumas padidėja 30%, sutaupome 24% valandinių išlaidų, tai yra 7 eurus per valandą, o per metus – 12320 eurų.

Jei įmonėje dirba keletas specialistų, sutaupoma dar daugiau. Galite paskaičiuoti, kiek prarandama nesinaudojant pažangiais projektavimo įrankiais.

Papildoma nauda

Ne mažiau svarbesnis dalykas už akivaizdžią finansinę naudą yra tai, jog Tekla leidžia dirbti OpenBIM aplinkoje. IFC standartas yra vienintelis ir iš tiesų atviras standartas, skirtas BIM projektavimui. Tai užtikrina sklandų informacijos apsikeitimą tarp įvairių gamintojų bei skirtingų disciplinų projektuotojų. Darbas OpenBIM aplinkoje leidžia konkuruoti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Skandinavijoje, kur Tekla Structures yra vertinama kaip kokybės ženklas.

Efektyvaus projektavimo įgūdžiai bei žinios gali Jums padėti tapti konkurencingesniu darbo rinkoje. Visame pasaulyje yra didelis poreikis specialistų, ypač tokių, kurie galėtų kurti Tekla modelius ir brėžinius gamybiniams poreikiams (ir gelžbetoninių konstrukcijų gamybai, ir metalinių konstrukcijų). Be abejo, norint įvaldyti Tekla Structures reikia investuoti savo laiko, energijos ir finansų. Tačiau žinios- visada gera investicija į savo ateitį bei sėkmę.

Žiūrint iš darbdavio pozicijos, projektavimo įmonėms vis sunkiau surasti tinkamų darbuotojų, konkurencija nuolat auga. Pažangioms, šiuolaikiškoms įmonėms lengviau pritraukti specialistų ir suformuoti profesionalią komandą, kuri padėtų augti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Pažangūs įrankiai – viena pagrindinių ir būtinų sąlygų ieškant motyvuotų inžinierių.

Kaip išmokti dirbti Tekla programine įranga?

Yra trys būdai išmokti dirbti Tekla Structures programine įranga. Vienas jų – išmokti pačiam. Tam puikiai tinkama nemokama Tekla Campus platforma, užsiregistravus gausite prieigą prie mokymosi medžiagos bei Tekla Structures mokymosi vadovo. Tekla specialistai gali suteikti nemokamas konsultacijas ir pagalbą visu mokymosi laikotarpiu.

Antrasis būdas yra atviri Tekla Structures mokymai, kurių metu patyrę Tekla konsultantai supažindina su modeliavimo principais, pagrindinėmis Tekla funkcijomis, detalizavimu, brėžinių generavimu. Suteiktų žinių paprastai pakanka tolimesniam savarankiškam darbui. Nuolat organizuojame atvirus Tekla mokymus.

Ir galiausiai – individualūs mokymai, kurie pritaikomi atsižvelgiant į kliento poreikius ir specifiką. Tokie mokymai kainuoja 90 Eur per valandą, ir vidutiniškai trunka 3 dienas. Didžiausias individualių mokymų privalumas – mokymosi trukmė ir intensyvumas, visgi mokytis pačiam užtrunka ilgiau ir dažnai kainuoja daugiau.

Kaip pradėti?

Visų pirma, reikia suvokti problemą ir pasiryžti pokyčiams. Gerai įvertinkite esamą situaciją, finansinę padėtį, turimus išteklius ir priimkite sprendimą pereiti į BIM (Tekla Structures) aplinką. Kitas žingsnis – suplanuoti Tekla mokymus, suderinti mokymų programą ir pasirinkti Tekla konfigūraciją. Patyrę specialistai padės Jums pasirinkti tinkamiausią bei finansiškai naudingiausią variantą. Tuomet belieka pradėti naudoti, dirbti, mokytis, didinti savo konkurencingumą ir vietinėje, ir užsienio rinkose. Reikia pasakyti, kad pradžia nėra lengva, bet pokyčiai yra būtini – jie leis Jums dirbti produktyviau ir atvers naujus karjeros horizontus.

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video