Top Baneris

Kiauriems daugiabučiams renovuoti bus skirta 90 mln. eurų

2017 kovo 17 d.
AM nuotr.
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) susitarė dėl tolesnės paramos daugiabučių namų atnaujinimui ir modernizavimui. 90 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo, iš kurių 60 mln. eurų skiria Šiaulių bankas, padės ne mažiau kaip 9 tūkst. butų pasiekti aukštesnius energijos vartojimo efektyvumo standartus.

Šiuo metu investicijų į energijos vartojimo efektyvumą poreikis kaip niekada didelis, todėl sutartimi siekiama toliau remti ypač reikalingą daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą. Iniciatyva, kuri padės tūkstančiams gyventojų sumažinti sąskaitas už energiją, ir šį kartą yra Daugiabučių namų atnaujinimo programos dalis. Ši programa – vienas Vyriausybės prioritetų ir palaikoma tiek nacionaliniu mastu, tiek atskirose savivaldybėse.

„Šiaulių bankas – ilgametis „Jessica“ programos finansinis tarpininkas. Pagal šią programą esame pasirašę kreditavimo sutarčių už 300 mln. eurų, kas reikštų 1 300 renovuotų daugiabučių namų. Šiandien pasirašę naują sutartį galėsime papildomai finansuoti dar beveik 400 daugiabučių renovaciją – taigi, už šią sumą būtų galima visiškai atnaujinti vieną didelį sostinės gyvenamųjų namų rajoną, pavyzdžiui, Šeškinę arba Pašilaičius“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius. Vis dėlto Vilnius galės renovuoti tik 19 daugiabučių – tokią kvotą sostinei skyrė Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministro Kęstučio Navicko teigimu, Šiaulių banko ir EIB partnerystė įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą yra vienas iš sėkmingų pavyzdžių, kaip, pritraukiant privačių lėšų, išplėsti ribotą viešąjį finansavimą ir stiprinti tvarų poveikį šalies ekonomikai. Daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimas tiesiogiai prisideda prie tvaraus mūsų ekonomikos vystymosi – padeda sutaupyti daugiau kaip pusę energijos, naudojamos šildymui, gražina aplinką bei gerina oro kokybę. Neabejotinai tai yra dar vienas žingsnis racionalesnio gamtos išteklių vartojimo link.

BFL nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video