Top Baneris

„KG Constructions“ pasirašė rangos darbų sutarčių už beveik 40 mln. Eur

2022 gruodžio 16 d.
kg constructions fasadai oslo universitetas
Pasidalykite straipsniu

  • „KG Constructions“ pasirašė rangos darbų sutarčių Norvegijoje už beveik 40 mln. Eur.;
  • Bendrovė tieks fasadų konstrukcijas Oslo universiteto (UiO) Mokslo laboratorijų pastatui;
  • Fasadų gamintojai montuos Norvegijos Stavangerio mieste statomo „Valhall“ biurų komplekso fasadus.

Į Norvegijos rinką žengia su generaliniu rangovu „Hent“

livsvitenskapGaustadbekken 1
 Ratio, Mir, KVANT architects vizualizacija. Oslo universiteto pastatai

„KG Constructions“ įmonių grupė pasirašė dvi rekordines sutartis už beveik 40 mln. Eur su Norvegijos generaliniu statybų rangovu „Hent“. Bendrovė tieks fasadų konstrukcijas Oslo universiteto (UiO) Mokslo laboratorijų pastatui („Life Science Building“) bei iki 2024 metų vidurio baigs montuoti Norvegijos Stavangerio mieste statomo „Valhall“ modernaus biurų komplekso dviejų pastatų fasadus.

valh
Brandsberg-Dahls Arkitektkontor vizualizacija. „Valhall“ biurų kompleksas

Finansiškai tai bus iki šiol didžiausi „KG Constructions Group“ projektai ne tik Norvegijoje, bet ir istorijoje.

Be minėtų projektų, įmonių grupė per metus sudarė dar tris sutartis dėl „Stasjonssenter“ centrinės stoties su biurų kompleksu bei biurų pastatų „BT5 Teknostallen“ ir „Valle Vision“ darbų. Bendrai užsakymų portfelis Norvegijos rinkoje per ateinančius du metus sudarys gerokai virš 50 mln. Eur.

„Iki šiol per beveik 16 įmonės veiklos metų, Norvegijos rinkoje turėjome vos 3 nedidelius projektus, o šiuo metu esame užsitikrinę sutartis net dėl 5 didelių projektų. 2023 m. užsakymų portfelis Norvegijos rinkoje išaugs daugiau nei dvigubai ir pasieks apie 28 % nuo planuojamos 85 mln. Eur apyvartos, o Skandinavijos rinka bendrai užims netoli 60 %“, – dalinasi įmonės vadovas Linas Karžinauskas.

„Neabejotinai prie sėkmės prisidėjo turimos dvi gamybos bazės. Įrodėme, jog sugebėsime darbus atlikti per itin trumpą laiką“ – džiaugiasi nuo praėjusių metų pradžios Norvegijos ir Suomijos regiono vadovo pareigas perėmęs L. Babrauskas.

„Valhall“ biurų fasadams kuriami nauji profiliai

Valhall Brandsberg Dahls Arkitektkontor 2048x1161 1
Brandsberg-Dahls Arkitektkontor vizualizacija. „Valhall“ biurų kompleksas

Beveik 20 mln. eurų vertės sutartis dėl „Valhall“ projekto įgyvendinimo buvo pasirašyta per rekordiškai trumpą, pusantro mėnesio laikotarpį. Šiame projekte „KG Constructions“ įrengs 20 tūkst. kv. metrų fasadų. Objektą sudaro dviejų tipų fasadai: pirmasis – 18 tūkst. kv. m. elementinis, kurio dalys bus gaminamos ir surenkamos Lietuvoje. Jas nuvežus į statybvietę, elementai bus tvirtinami prie pastato konstruktyvo. Antrasis – surenkamas fasadas. Jo surinkimo ir montavimo darbai nuo pat pradžios vyks statybų aikštelėje.

Projektų vadovė Erika Jasaitė teigia, kad „Valhall“ projektui bus sukurta nauja fasadinė sistema, nauji elementų profiliai, kurie, kad atitiktų keliamus aukštus reikalavimus, prieš gamybą bus testuojami sertifikuotoje fasadų testavimo laboratorijoje.

„Kadangi užsakovas akcentavo kuo trumpesnį statybos darbų terminą, abiejų pastatų montavimo darbai bus vykdomi vienu metu. Taip sutaupysime ne tik laiko, tačiau ir pateisinsime tvarios statybos principus“, – pabrėžė specialistė.

Šiame projekte taip pat taikomi aukšti techniniai reikalavimai. Įvertinus, kad objektas yra pajūrio zonoje, šalia Šiaurės jūros, pagrindinei pastato daliai bus panaudota dviguba elementinio fasado sistema, kuri padidins energijos vartojimo efektyvumą, patalpose padėdama palaikyti pastovią temperatūrą, komfortą šildymo ir vėsinimo sezonais bei sumažins garso pralaidumą, nes tarp pastatų kursuos autobusai, važinės automobiliai.

Gyvybės mokslų pastatas Osle

Kitas „KG Constructions Group“ įgyvendinamas projektas – Gyvybės mokslų pastatas Oslo universitete (UiO). Pastatą projektuoja žinoma architektų studija „Ratio Architects“.

  • UiO projekto fasado projektavimo ir fasadų rangos vertė siekia daugiau nei 17 mln. eurų,
  • Įmonė šiame projekte bus atsakinga už daugiau nei 14 tūkst. kv. m. elementinio fasado, o tai yra apie 1260 vnt. konstrukcinių fasado elementų.
  • Pastatas taps didžiausiu Norvegijos universiteto ir ligoninės pastatu, kurio bendras plotas sieks beveik 100 000 m2.
  • Šiame pastate dirbs apie 1600 darbuotojų ir mokysis apie 1600 studentų.
livsvitenskapHovedinng
Ratio, Mir, KVANT architects vizualizacija. Oslo universiteto Gyvybės mokslų pastatas

Pastato statybos ir eksploatavimo etapais daug dėmesio bus skiriama tvarumui ir energetiniam efektyvumui. Naujame projekte siekiama 50% sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją medžiagų, energijos ir transporto srityse, lyginant su esamuoju universiteto pastatu. Projekto energetinis tikslas – sukurti nulinės energijos pastatus ir turėti statybvietę be iškastinio kuro.

livsvitenskapsbygget
Ratio, Mir, KVANT architects vizualizacija. Oslo universiteto Gyvybės mokslų pastatas

„KG Constructions Group“ yra atsakinga už šio projekto fasadų projektavimą, projekto valdymą, gamybą, transportavimą ir montavimą. Išorinė fasado danga bus iš banguotų anoduoto aliuminio lakštų, turinčių keturias trijų skirtingų gylių su unikaliais kampais lameles, kurių pagrindinė paskirtis – valdyti tiesioginius saulės spindulius. Didžiausi apie 2000 kg sversiantys elementai sieks net 6,1 m aukštį“, – pasakoja Norvegijos ir Suomijos regiono vadovas Linas Babrauskas.

Finansiniai tikslai

„KG Constructions Group“ 2022 m. pilnai užbaigė naujos gamyklos, esančios Molėtų plente, kartu su administraciniu korpusu, pirmąjį etapą. „KG Constructions Group“ išplėtė savo gamybinius, administracinius ir sandėliavimo plotus iki 24 800 kv.m, o gamybinius pajėgumus padidino iki 200.000 kv. m. pagaminamos produkcijos per metus. Visoje įmonių grupėje šiuo metu dirba virš 620 žmonių.

2022 m. įmonė planuoja užbaigti su 65 mln. pardavimų pajamų, o 2023 m. tikisi pasiekti 85 mln. Eur apyvartos. Šiam tikslui įgyvendinti prireiks apkrauti tiek naujosios, tiek senosios gamyklos gamybos linijas ir sukurti dar papildomų darbo vietų ateinančiais metais. Strateginis tikslas 2024-iems metams išlieka pasiekti 100 mln. Eurų apyvartą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video