Top Baneris

„KG Constructions Group“ atveria duris į Šveicarijos rinką: gamins fasado konstrukcijas daugiaaukščiams

2023 spalio 3 d.
3
„Pilatus Tower“ projekto vizualų autoriai: „Hönger Architekten AG“, architektai: „Giuliani Hönger Architekten AG“
Pasidalykite straipsniu

Lietuvių fasadų projektavimo bei gamybos įmonių grupė „KG Constructions Group“ oficialiai pasirašė beveik 20 mln. Eur vertės sutartį su generaliniu rangovu „Halter AG“ dėl projekto Šveicarijoje.

Įmonė dviems 110 ir 50 metrų daugiaaukščiams pastatams Krynso mieste, vidurio Šveicarijoje, suprojektuos, pagamins ir sumontuos 14 tūkst. kv. metrų elementinio fasado konstrukcijų. Daugiaaukščiai bokštai bus sporto ir renginių „Pilatus Arena“ komplekso dalis.

Fasaduose bus naudojamas specialiai šiam projektui įmonės inžinierių sukurtas produktas, kuris leis įgyvendinti užsakovo ir architektų sumanymus. Prieš gamybą fasadinė sistema, kad atitiktų keliamus reikalavimus bus testuojama sertifikuotoje fasadų testavimo laboratorijoje Vokietijoje.

37 aukštų „Turm“ ir 16 aukštų „Scheibe“ pastatų elementų gamyba prasidės 2024 metų pirmą ketvirtį. Iš viso bus pagaminta per 2 000 fasadų elementų. Montavimo darbai numatomi 2024 m. antrą ir trečią ketvirčiais, o projektą planuojama užbaigti 2026 m. antrąjį ketvirtį.

„Pilatus Tower“ bus vienas didžiausių projektų ir aukščiausias planuojamas gyvenamasis pastatas Šveicarijoje, kuris taps vizitine kortele atveriant naują rinką ir įsitvirtinant Šveicarijoje. Beveik 14 tūkst. kv. m. elementinio fasado bus gaminama ir surenkama Lietuvoje, „KG Constructions Group“ gamykloje. Vėliau elementus, nuvežus į statybvietę, jie bus tvirtinami prie pastato konstruktyvo. Projekto valdymu užsiims prieš kelerius metus įkurta „KGC Switzerland AG“ įmonė.

„KGC Switzerland AG“ vadiname kompetencijų centru. Šveicarijos komandoje dirba virš 10 aukščiausio lygio projektuotojų, kurie turi didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais. Planuojama, kad prie projekto dirbs ne tik kolegos iš Lietuvos, bet papildomai bus įdarbinti bent 5 darbuotojai Šveicarijoje, o montavimo darbus planuojama įgyvendinti samdant subrangovus vietoje“, – kalba grupės generalinis direktorius Linas Karžinauskas.

2
„Pilatus Tower“ projekto vizualų autoriai: „Hönger Architekten AG“, architektai: „Giuliani Hönger Architekten AG“

L. Karžinausko teigimu, įeiti į Šveicarijos rinka yra labai sudėtinga. Užsakovai į naujokus žvelgia nepatikliai, kol nepamato tavo darbų kokybės. Taip pat ši šalis išsiskiria tuo, kad čia yra net keturios oficialios kalbos, o dauguma šalies gyventojų kalba vokiečių kalba“, – priduria įmonės vadovas.

Nors nuo biuro atidarymo iki kol įmonė gavo pirmąjį užsakymą Šveicarijoje praėjo dveji metai, įmonės vadovas pasakoja, kad ši rinka nebuvo tikslinė: „Viskas įvyko natūraliai, tačiau neslepiame, jog Šveicarijoje subūrus projektų valdymo komandą ateities planuose gali pasirodyti ir Vokietijos ar Austrijos rinkos.“

Iki šiol įmonės didžiausi projektai buvo Skandinavijos rinkoje. 

„KG Constructions“ šiuo metu yra atsakinga už Oslo universiteto gyvybės mokslų pastato „UiO“ daugiau kaip 14 tūkst. kv. m. elementinio fasado įrengimo darbus bei biurų komplekso „Valhall“ 20 tūkst. kv. m. elementinio fasado projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video