„KG Constructions Group“ vadovų komanda liepos pabaigoje naujai statomos gamyklos pamatuose užkasė kapsulę su žinute ateities kartoms apie šiandienos realijas. Gamybinei pramonei ir pramoninei statybai dabarties iššūkiai akivaizdūs: tai į blogąją, tai į gerąją pusę svyranti ir neaišku kuo pasibaigsianti pandeminė situacija, bėdos darbo rinkoje, beatodairiškas statybinių medžiagų kainų augimas ir sunkiai suvokiamas paklausos didėjimas.
Nepaisydama šių iššūkių, o kai kuriuos jų siekdama išspręsti, „KG Constructions Group“ stato gamyklą su A+ biuro pastatu. Naujas erdvias gamybines ir administracines patalpas Molėtų plente šalia Vilniaus aliuminio ir stiklo fasadinių konstrukcijų gamybos bendrovei stato „Conresta“. Statybos įmonė pasirašė generalinės statybų rangos sutartį, pagal kurią „Conresta“ įsipareigoja statybas įgyvendinti iki 2022 m. balandžio mėnesio. Statybos įsibėgėjo, o bendra investicijų į plėtrą suma sieks 10 mln. Eur.
Nekuklus pastatas Vilniaus pašonėje
Sklypą Molėtų plente „KG Constructions“ įsigijo dar 2012-2013 metais. Jo teritorijoje bendrovė plėtrą vykdys dviem etapais. Dabar statoma 13.800 kv. m. ploto gamykla su administraciniu korpusu, skirta „KG Constructions“ fasadinių aliuminio-stiklo konstrukcijų gamybai. Pirmojoje įmonės gamykloje įveiklinta 7.000 kv. m. gamybinių patalpų, o pabaigus pirmąjį plėtros etapą gamybos plotas padidės 10.600 kv. m. Kone trigubai (iki 3.200 kv. m.) išsiplės ir biuro patalpos.
KGC direktorius Linas Karžinauskas, minėdamas sudėtingą padėtį darbo rinkoje, neslėpė, kad jo valdoma įmonė taip pat susiduria su šiuo iššūkiu. Naujo gamybinio ir administracinio pastato statyba nukreipta ne tik į gamybos plėtrą, bet ir į sąlygų gerinimą esamiems darbuotojams bei įmonės patrauklumo didinimą potencialiems naujiems darbuotojams.
„Tai bus šiuolaikinis statinys su pačiais šilčiausiais, geriausiais sprendimais. Administracinis korpusas turės saulės kontrolės elementus – automatines žaliuzes, energiją tausojančius dvigubus fasadus. Dauguma gamyklų apsiriboja paprastais fasadų sprendimais, administracinė dalis dažniausiai būna labai paprasta, kukli. Mūsų administracinis pastatas Molėtų plente visiškai galėtų tikti miesto centrui“, – pastebėjo įmonių grupės vadovas.
Darbo aplinka trauks jaunus profesionalus
Saltoniškių rajone Vilniuje stovi ne vienas biurų pastatas su KGC fasadais, o dabar tiek šiuose objektuose įgyvendinti energetiniai sprendiniai, tiek jų reprezentatyvi estetika persikels į Molėtų pusę.
„Paprastai gamyklos tokių ofisų nestato, bet mes skiriame tam dėmesio, nes pas mus dirba daug jaunų žmonių, kurie stebi ir vertina aplinką, kurioje jiems tenka dirbti, kokie yra komforto elementai, pradedant sporto sale ir sauna, baigiant poilsio zonomis, krepšinio aikštelėmis ir terasomis“, – vardijo direktorius.
Visos šios pastangos skirtos išlaikyti esamiems profesionalams ir pritraukti naujų talentų. Anot L. Karžinausko, statybos sektoriuje unikalus sprendimas suteiks aukščiausio lygio darbo sąlygas darbuotojui ir niekuo nenusileis šiuolaikiniams bankų ar telekomunikacijų bendrovių pastatams.
A+ energetinio naudingumo biuro pastatas išsiskirs originalia architektūra ir interjeru, aukštos kokybės apdailos medžiagomis.
Erdvesnė gamykla su daugiau linijų
Viena iš pramonei būdingų tendencijų šiandien – nenusakomu tempu auganti paklausa. „Kartais net nesupranti, kur dingsta tos medžiagos, apsidairius aplinkui, nelabai matosi“, – juokauja KGC direktorius. Išaugusią paklausą pavyks atliepti su antrąja „KG Constructions Group“ gamykla padidinus gamybos pajėgumus dvigubai – nuo 100.000 iki 200.000 kv. m. per metus.
Po dabar statomos gamyklos užbaigtuvių pirmoji liks dirbti po senovei. Tačiau vienas dalykas keisis iš esmės: nuo naujos gamyklos įvedimo, abi KGC gamyklos dirbs tik dienos metu. Prie vienos pamainos ketinama pereiti ne dėl darbo trūkumo; priešingai, užsakymų netrūksta.
„Vienos pamainos darbas yra žmonėms patrauklesnis, ypač darbininkams. Jie irgi turi šeimas, nori miegoti savo lovose, užmigdyti vaikus, o ne išeiti dirbti į antrąją pamainą naktį. Sprendimas priimtas tam, kad sudarytume sąlygas darbuotojui dirbti dieną ir miegoti naktį. Kad mes galėtume sau tai leisti, gamykla turėjo būti pakankamai didelė, o surinkimo linijos pakankamai erdvios“, – sako L. Karžinauskas.
Be atskirų langų ir durų surinkimo linijų ir klijavimo linijos, naujojoje gamykloje dirbs šešios elementų surinkimo linijos. Senojoje gamykloje yra keturios linijos. Tai reiškia, kad po antrosios gamyklos paleidimo vienu metu galima bus gaminti iki dešimties projektų, o gamyba vyks tik dienos metu. Šis sprendimas susijęs su darbuotojų gerove, gamybos efektyvumu ir geresne kokybės kontrole dieną.