Top Baneris

Ketvirtosios „burės“ pastatą Vilniuje įgyvendins pagal danų idėją

2022 sausio 13 d.
eastnine 4 bure arrow architects
„Arrow architects“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtra bus realizuojama pagal Danijos architektų biuro „Arrow architects“ idėją.

Pasak konkursą paskelbusios Švedijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovės „Eastnine Lithuania“ direktoriaus Juliaus Niedvaro, nors du konkursui pateikti darbai atitinka konkurso sąlygose įtvirtintus vertinimo kriterijus, konkursinio darbo rengėjo „Arrow architects“ darbas nustebino įdėtomis pastangomis ir išplėtotais sprendiniais, todėl, vertinimo komisijos sprendimu, tolesnis teritorijos vystymas turėtų būti įgyvendinamas pagal šio rengėjo pasiūlytus sprendinius.

„Vieta, kurioje bus statoma ketvirta „burė“, yra labai sudėtinga, todėl ir konkursiniam projektui buvo keliami aukšti reikalavimai. Komisijos sprendimu, danų idėja yra perspektyvi ir gali būti realizuojama“, – komentuoja J. Niedvaras.

medinis daugiabutis konkursas

Dėl projektavimo darbų sutarties šiuo metu vyksta derybos.

Projektu numatyta prie šiuo metu stovinčių trijų pastatų statyti į atskirus tūrius suskaidytą 17 aukštų objektą ir laiptuota architektūra jį įlieti į dešiniajame Neries krante formuojamą architektūrinę kalvą iš rytinės pusės. Šiame projekte bendras pastato plotas kiek viršija 18.000 kv. m, iš kurių daugiau negu 10.000 kv. m numatoma biurams ir daugiau kaip 1.000 kv. m – prekybos ir maitinimo patalpoms.

„Eastnine Lithuania“ paskelbto architektūrinio konkurso ketvirtosios „burės“ statybai geriausio sprendimo parinkimas užtruko, nes pernai liepą gautos idėjos dar buvo tobulinamos. 

Iki parinktos architektūrinės idėjos realizavimo laukia ilgas darbas, tačiau tikimasi, kad dar šiemet bus spėta visuomenei pristatyti būsimo pastato projektinius pasiūlymus.

pastatas2

Rinktinės architektūros, interjero ir paveldo naujienos – gaukite pirmieji!

[mailpoet_form id="8"]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video