Top Baneris

Ketvirtojo Vilniaus gatvės meno festivalio pradžia – pažintis su grafičių kultūra

2016 rugpjūčio 16 d.
VSAF nuotr.
VSAF nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtąkart vyksiantis festivalis „Vilnius Street Art“ programą pradės nuo ilgai brendusio pokalbio aktualia ir miestiečių kontroversiškai vertinama tema apie gatvės meną ir grafičių kultūrą: ar tai vien „teplionės“ ir „vandalizmas“, ar yra ir pozityvioji šio reiškinio pusė?

„Administraciškai visi piešiniai ir užrašai, kurie mieste atsiranda be oficialaus leidimo, yra nelegalūs, o jų autoriai turi būti baudžiami. Tačiau gatvė ir grafičių kultūra užaugino ištisą kartą šiandien garsių architektų, menininkų, dizainerių ir kūrybininkų. Meno mokyklos ir akademijos ugdo reikalingus įgūdžius, tačiau kartais nenoromis varžo kūrybinius ieškojimus, ir gatvės kultūra tampa alternatyviu išsilavinimo šaltiniu“, – sako viena iš festivalio organizatorių Gabija Grušaitė.

Rugpjūčio 23 dieną 19 val. Energetikos ir technikos muziejuje apie tai kalbėsis architektas Vytautas Biekša, tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec ir festivalio kuratorės Gabija Grušaitė bei Ūla Ambrasaitė.

Šiemet festivalis „Vilnius Street Art“ kviečia pažiūrėti į gatvės kultūrą naujai ir įvertinti, kiek jaunų ir talentingų kūrėjų buvo įkvėpti ar padrąsinti šios alternatyvios, tačiau nelegalios kūrybinės mokyklos. Festivalio kuratoriai sutelkė dėmesį ne į vieną sostinės rajoną, jie kviečia tyrinėti visą miestą ir atkreipti dėmesį į su transportu susijusius objektus bei inžinerinius statinius.

„Vilnius Street Art“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video