Top Baneris

Kovo 15-ąją Kelių direkcija laukia besidominčiųjų jos veikla

2016 kovo 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiemet sukanka 25 metai, kai, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1991 metų kovo 1 dieną buvo įsteigta Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD). Sukaktį mininti LAKD rengia atvirų durų dieną ir kviečia direkcijoje apsilankyti visus, besidominčius Lietuvos keliais.

Atvirų durų dieną bus pristatoma LAKD veikla, prisiminti svarbiausi nepriklausomų Lietuvos kelių istorijos momentai, apdovanoti nusipelnę asmenys. Direkcijos patalpose bus eksponuojama fotografijų paroda, atspindinti Lietuvos istorijai svarbius 1991 metų sausio 13-osios įvykius.

Jau 25 metus Kelių direkcija organizuoja ir koordinuoja daugiau kaip 21 tūkstančio kilometrų valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą, o visose Lietuvos apskrityse esančios dešimt valstybės įmonių „… regiono keliai“ (suskirstyta teritoriniu principu ir praktiškai sutampa su apskričių ribomis) ir vienuolikta „Automagistralė“ (išskirta linijiniu principu, atsakinga už magistrales Vilnius– Kaunas–Klaipėda ir Vilnius–Panevėžys) turto pasitikėjimo teise valdo, naudoja ir prižiūri kelius. Joms pavaldžios rajonuose esančios kelių tarnybos.

Be kelių, LAKD prižiūri daugiau kaip 1500 valstybinės reikšmės keliuose esančių tiltų ir viadukų. Taip pat nuolat rūpinasi ir eismo saugumu, vykdo sistemingą švietėjišką veiklą, diegia eismo saugą gerinančias inžinerines priemones ir tai lemia nuolat mažėjantį žūčių kelyje skaičių.

LAKD patalpose veikia ir pirmoji Baltijos šalyse valstybinės reikšmės kelių eismo informacinė sistema – EIS. Jos sukūrimo tikslas – suteikti galimybę eismo dalyviams ir kelius prižiūrinčioms įmonėms visais metų laikais ir bet kuriuo paros metu naudotis automatizavimo metodu surinktais ir vienoje vietoje sukauptais eismo duomenimis. Eismo centre visą parą dirbantys operatoriai renka, kaupia, sistemina ir teikia informaciją apie eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose.

Per Lietuvos nepriklausomybės metus LAKD pasiekė puikių rezultatų gerindama ir prižiūrėdama šalies kelius. Dirbdami kartu su mokslininkais, kelininkai įgyvendino labai stambius projektus, išplėtojo kelių infrastruktūrą, pritaikė nanotechnologijas, sukaupė didžiulę profesinę patirtį. Šiuo metu LAKD dirba apie 130 savo srities profesionalų.

VIETA IR LAIKAS: Atvirų durų diena LAKD skelbiama kovo 15-ąją. Direkcijos adresas – J. Basanavičiaus g. 36, Vilnius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video