Top Baneris

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ pirmą kartą skelbia atvirą kvietimą projektams mažuose Lietuvos miesteliuose

2023 rugpjūčio 21 d.
Milasaiciai Nuot. aut. Aurimas Urbanas scaled
Milašaičiai. Aurimo Urbano nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros fondo projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ baigia vasaros metu vykusį įprastų keliaujančių dirbtuvių sezoną ir skelbia atvirą kvietimą dviejų projektų Milašaičiuose ir Rudiliuose įgyvendinimui. Tai pirmą kartą atsiradusi galimybė, žadanti unikalią patirtį miestelio vaikams bei architektūros, dizaino ir meno srities profesionalams. 

„Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projektas kasmet auga ir turtėja, į veiklas įtraukdamas ne tik Lietuvos mažiausių miestelių ir kaimų bendruomenes, bet ir miestų teritorines bendruomenes ir mokyklas, o prie dirbtuvių veiklų prisijungia ir profesionalai, ir būsimieji specialistai. Plėsdamas programą ir siekdamas dar labiau paskatinti vaikų ir jaunimo smalsumą bei įtrauktumą, o kūrėjams mesti vaizduotę išjudinantį iššūkį, projektas skelbia atvirą kvietimą – sukurti du mažosios architektūros objektus, kurie bus įgyvendinti Milašaičių ir Rudilių kaimo viešosiose erdvėse kartu su vietos bendruomenėmis. 

Šis kvietimas vadovaujasi unikaliomis taisyklėmis, suteikiančiomis jauniesiems bendruomenės atstovams išbandyti naują vaidmenį tampant konkurso užduoties sudarytojais ir pagrindiniais idėjų vertintojais. Vaikai ir jaunimas mokysis suformuluoti užduotį, įvertinti savo ir aplinkinių poreikius bei juos iškomunikuoti. Profesionalų komandos turės galimybę išbandyti darbą su netikėtu „užsakovu“, išplėsti komunikacijos žodyną, gauti grįžtamąjį ryšį ir realizuoti pasiūlytą idėją su bendruomene. 

Milašaičiai ir Rudiliai yra vienos iš aktyviausių projekto bendruomenių, kurios savo iniciatyva prižiūri „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu sukurtus projektus bei yra užmezgusios tvarius ryšius su vietos vaikais ir jaunimu. Milašaičių kaime „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ apsilankė dukart – pirmųjų dirbtuvių metu buvo sukurta poilsio erdvė prie sporto aikštyno, antrųjų – multifunkcinis baldas kaimelio renginių aikštėje. Rudiliuose projektas apsilankė ir jame sukūrė įspūdingą beždžionių tiltą į Ramybės salą, kuris tais pačiais metais buvo apdovanotas garbingu paminėjimu architektų bendruomenės konkurse „Žvilgsnis į save“. 

Idėjas kviečia pateikti nuo 2023 m. rugpjūčio 12–28 d. Daugiau informacijos apie projektą ir paraiškų dokumentus rasite čia

„Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projektas siekia atkreipti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas, įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Vasaros atostogų metu rengiamų kūrybinių dirbtuvių metu drauge su vaikais ir jaunimu įrengiamos naujos arba perkuriamos esamos miestelių ir kaimų viešosios erdvės. Lietuvos regionuose projektas aktyviai veikia jau nuo 2013 m., o 2022 m. buvo apdovanotas LR Prezidento iniciatyvos „Lietuvos galia“ statulėle. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video