Top Baneris

Kelia termoizoliacinių medžiagų kokybės kartelę

2017 spalio 2 d.
silputa medziagu kokybe 0
Bendrovės „Šilputa“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu nemažai kalbama apie tai, kad į Lietuvą importuojamos kur kas prastesnės kokybės nei deklaruojama dokumentuose statybinės medžiagos. Ši tendencija ypač pastebima izoliacinių medžiagų srityje, kur kokybiško produkto pasirinkimas turi įtakos ne tik pastato ilgaamžiškumui, bet ir energinio naudingumo klasei. Nors Lietuvoje gaminamų termoizoliaicnių medžiagų kokybe abejoti netenka, polistireninio putlpasčio gamintoja „Šilputa“ užsibrėžė tikslą dar labiau kilstelėti kokybės kartelę. Visai neseniai įmonė įsirengė moderniausius Europoje gamybinius įrenginius, kurie gaminamų medžiagų kokybę padės užtikrinti be jokių papildomų pastangų.

„Įteisinti energiniai reikalavimai pastatams Lietuvoje verčia pasitempti ne tik pačius statybininkus, bet ir medžiagų gamintojus. Kokybinis parametras taikomas kiekviename etape – pradedant kokybišku darbų atlikimu, baigiant naudojamomis medžiagomis. Tačiau vis dar tenka susidurti su atvejais, kuomet rangovai bando gudrauti, pavyzdžiui, nusiperka dalį kokybiškų medžiagų, jas demonstruoja statybvietėje, o iš tiesų statydami pastatą naudoja visiškai kitas“, – komentavo situaciją bendrovės „Šilputa“ direktorius Ježy Makovski.

Jo teigimu, sunku atskirti, kokios termoizoliacinės medžiagos buvo panaudotos, jei pastatas jau nutinkuotas bei atlikta jo apdaila. O kartais ir atvykus į statybvietę atskirti tam tikrus produktus be specialių žinių neįmanoma. Siekdama skaidrumo rinkoje ir lengvesnio kelio užsakovams, bendrovė „Šilputa“ įsigijo moderniausią gamybos įrenginį Europoje, kuris visą gaminamą produkciją ženklins specialiu ženklu.

„Šis gamybos įrenginys ne tik paspartina gamybą, bet ir leidžia mums pasiekti geresnes technines specifikacijas. Polistireninis putplastis nebėra pjaustomas – forma išliejama gamybos metu. O ant kiekvieno lakšto spaudžiame specialų ženklinimą – mūsų logotipą. Tai savotiškas kokybės garantas ir įrodymas užsakovui, kad tai būtent ta medžiaga, kuri ir yra deklaruojama“, – sakė J. Makovski.

silputa medziagu kokybe 6

Vienas svarbiausių energiškai efektyvaus namo komponentų – izoliacinis sluoksnis, todėl jo užtikrinimui būtina rinktis efektyvius sprendimus. Kompanijos BASF atstovas Šiaurės Europai, Baltijos šalims bei Lenkijai Arturas Indičianskis sako, kad naujieji „Šilputos“ sprendimai nepalieka abejonių kokybe.

„Net 98 proc. polistireninio putplasčio sudaro oras. Šis naujas gamybinis įrenginys orą įgalina dirbti dar efektyviau, sykiu padeda užtikrinti kokybę nuo žaliavos atkeliavimo iki galutinio produkto. Tai ne tik produkto ženklinimas, bet visa kokybės kontrolės sistema. Manau, kad lietuvių gamintojai rinkai pasiūlė keletą genialių, bet paprastų naujų sprendimų ir pastarųjų nesumaišysi su jokiais kitais“, – kalbėjo A. Indičianskis.

Apie energiškai efektyvią statybą, A+ ir A++ energinio naudingumo klasių pastatus pastaruoju metu daug rašoma ir kalbama. Kartais sudaromas įspūdis, kad energiškai efektyvus pastatas – kosminis laivas, prikimštas įvairiausių sprendimų, kurių įtaką ne visada galimą įvertinti. Bendrovės „Šilputa“ direktorius J. Makovski laužo šį stereotipą ir sako, kad nereikia ieškoti sudėtingų kelių paprastiems klausimams spręsti.

silputa medziagu kokybe 1

„Jei užsakovo tikslas yra užtikrinti pastato termoizoliacinį sluoksnį, vadinasi tą ir reikia daryti. Šiuo metu rinkoje vyrauja didžiulė pasiūla įvairiausių elementų konstruktyvams ir didžiausias iššūkis yra juos visus sujungti tarpusavyje be šalčio tiltelių ir kitų nuostolių. Todėl vienas paprasčiausių būdų yra rinktis kompleksines sistemas“, – teigė J. Makovski.

Naujojo gamybos įrenginio pristatymo metu bendrovės „Šilputa“ komanda pademonstravo, kaip vos per keletą valandų galima pastatyti pastatą vien iš polistireninio putplasčio. Tiek blokeliai, tiek izoliacinės medžiagos, perdangos ir šildomos grindys – viskas susijungia į vientisą sistemą. Anot J. Makovski, toks sprendimas turi daug privalumų: pirmiausia, tai yra ekonomiška, nes jau projektavimo metu galima įvertinti sąmatą, kiek ir kokių produktų tiksliai reikės. Antra vertus, visi komponentai jungiasi tarpusavyje ir leidžia lengviau pasiekti energiškai efektyviam namui nustatytų rodiklių.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video