Top Baneris

Keisis prekybos centras „Mada“ Viršuliškėse: numatyti lauko restoranai, terasos ant stogo, promenada

2023 vasario 3 d.
atnaujinamas PC Mada
„Do Architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, Viršuliškėse, planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Mada“. Komplekso savininkė, bendrovė „Limada“, planuoja jį atnaujinti ir išplėsti, o teritorijoje bus įrengta daugiau žalių viešųjų erdvių.  

Projekto autoriai – bendrovė „DO Architects“. Susipažinkite su jų parengtais prekybos komplekso rekonstrukcijos projektiniais pasiūlymais.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie rekonstrukcijos projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas, informuojama pranešime žiniasklaidai.

Atnaujinant prekybos centrą „Mada“ bus siekiama sukurti lokalų gyvenamojo rajono traukos centrą. Palei Laisvės pr. „Mada“ prekybos centro fasadą projektuojama restoranų lauko terasos bei pėsčiųjų promenada su želdynais ir suoleliais, o ties dviem pagrindiniais įėjimais į pastatą formuojamos aikštės su suoleliais, želdynais, dviračių stovais. Teritorijoje planuojama pasodinti apie 90 medžių, taip pat krūmų ir vijoklinių augalų. 

Šalia projektuojamo prekybos centro esamą viešojo transporto stotelę „Viršuliškės“ planuojama perkelti priešais centrinį „Mados“ įėjimą. 

„Mados“ pastatas turėtų paaukštėti vienu aukštu, o ant stogo suplanuotos terasos su erdve poilsiui, renginiams bei riedlenčių parkas. Terasa bus atvira visiems. 

Viršuliškių g. 42 nedidelis kompleksui priklausantis atskiras prekybos pastatas bus griaunamas, o pagrindinis prekybos pastatas bus išplėstas. 

Prekybos centro rūsyje, pirmame ir antrame aukštuose, liks komercinės patalpos. Ties prekybos centro pagrindiniu įėjimu projektuojamas erdvus atriumas, komercinės galerijomis lankytojai galės judėti ratu. Projektuotojai siūlo maisto halės konceptą, kai restoranai ir kavinės susitelkia zonoje – pirmame aukšte. Trečiame prekybos centro aukšte planuojami trys administracinės paskirties korpusai, turintys patekimą ant stogo terasos.

Prie prekybos komplekso bus 505 automobilių stovėjimo vietos su želdynų-medžių ir krūmų intarpais. 19 automobilių stovėjimo vietų bus pritaikytos žmonėms su negalia. 101 vieta numatyta su elektromobilių įkrovimo įranga. Projektuojamos ir 88 dviračių stovėjimo vietos. 

Prekybos centro „Mada“ kompleksas miesto planuose buvo numatytas dar sovietmečiu, statant Viršuliškių gyvenamuosius kvartalus. Pirmoji parduotuvė „Pasidaryk pats“ pastatyta 1987 m., kiti pastatai – po dešimties metų. Vėliau pristatyta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė. 

Projekto svarstymas vyks nuotoliniu būdu 2023 m. vasario 17 d., 16 val. Susitikimo nuoroda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video