Top Baneris

Keičiasi eismo organizavimas Vilniaus S. Batoro g. ir Dūmų g. sankryžoje

2023 gegužės 18 d.
VMS 2003
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atsižvelgiant į Naujosios Vilnios seniūnijos prašymą, S. Batoro–Dūmų gatvių sankryžoje buvo atliktas transporto srautų tyrimas bei įvertintos eismo reguliavimo efektyvumo didinimo galimybės, kurios padėtų pagerinti transporto srautų pralaidumą ir užtikrinti sklandų judėjimą S. Batoro gatvės atkarpoje tarp Dūmų ir Pergalės gatvių, informuoja savivaldybė pranešime žiniasklaidai.

Įvertinus esamą situaciją buvo atlikti eismo organizavimo ir šviesoforinio reguliavimo pakeitimai –sankryžoje įrengta papildoma juosta ir papildoma šviesoforo sekcija dešiniajam posūkiui iš S. Batoro į Dūmų gatvę.

Kaip vyks eismo reguliavimas?

Šiuo metu važiuoti į dešinę (į Dūmų g.) galima esant įjungtam žaliam šviesoforo signalui (praleidus pėsčiuosius), o sekcija į dešinę leis transporto srautui papildomai saugiai judėti į Dūmų g. net tuomet, kai bendram srautui S. Batoro gatvėje bus įjungtas raudonas signalas ir judės tik transportas šalutinėje Dūmų gatvėje.

Minėtoje atkarpoje taip pat buvo apriboti kai kurie nereguliuojami kairieji posūkiai, kurie kėlė avarines situacijas bei trukdė sklandžiam transporto srautų judėjimui.

Taip pat įdiegtos papildomos saugumo priemonės pėstiesiems – pėstieji, judantys rytine S. Batoro–Dūmų gatvių sankryžos perėja, kertančia S. Batoro gatvę, galės pereiti važiuojamąją dalį saugiai, kadangi tuo metu per sankryžą nevažiuos joks transportas.

Kitose perėjose galioja įprasta tvarka – transporto priemonės, sukančios į dešinę žalio šviesoforo signalo metu, privalo praleisti tuo pačiu metu judančius pėsčiuosius. Pėstiesiems judant per perėjas reikėtų nepamiršti apie transporto priemones sukančias į dešinę, todėl raginama būti atsargiems – visada apsidairyti ir įsitikinti, kad kirsti važiuojamąją dalį yra visapusiškai saugu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video