Top Baneris

Kazlų Rūda nenusileidžia didesnėms savivaldybėms

2014 gruodžio 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Kazlų Rūdos savivaldybę ekspertai apibūdina kaip vieną progresyviausių pastaruoju metu ir siekiančią įgyvendinti numatytas strategijas. Veiklos rodikliai rodo, kad pastangos veltui nenueina, savivaldybėje gerėja investicinė aplinka, vykdoma nemažai projektų.

Kazlų Rūdos savivaldybė iki 2030 metų yra numačiusi įgyvendinti viziją tapti patraukli dirbti, gyventi ir ilsėtis. Tam strateginiuose planuose išskirti prioritetai: suburti pažangią, iniciatyvią, sveiką bendruomenę, sukurti saugią, švarią, patogią aplinką ir sudaryti palankias sąlygas plėtoti verslą.

Tam, kad bendruomenė būtų iniciatyvesnė ir pažangesnė, Kazlų Rūdos savivaldybė yra numačiusi skatinti kultūrinį, kūrybinį bendruomenės aktyvumą, sudaryti sąlygas bendruomenių veiklai, didinti socialinių paslaugų įvairovę. Taip pat numatyta plėsti ugdymo paslaugų spektrą ir kelti teikiamų paslaugų kokybę, atnaujinti sveikatos priežiūros įstaigų pastatus ir įrangą, ugdyti sportišką bendruomenę, įgyvendinti kitas priemones.

Gerinant gyvenamąją aplinką planuojama toliau tvarkyti susisiekimo infrastruktūrą, plėtoti vandentiekio ir nuotekų tinklus, mažinti šilumos energijos naudojimo apimtis ir gamybos sąnaudas, labiau pritaikyti aplinką neįgaliųjų ir šeimų, auginančių vaikus, poreikiams.

Privalumas yra tai, kad sukurta turistų traukos objektų užmiestyje, Europos Sąjungos (ES) lėšomis rekonstruotas miesto parkas, kur įrengtos laipynės ir įvairiausiems renginiams tinkama estrada, atnaujinta mažoji architektūra.

Plėtojama ir verslui reikalinga infrastruktūra, sudarytos palankios sąlygos investuotojams įsikurti, skleidžiama informacija apie investicinę aplinką – visa tai turėtų pagerinti sąlygas verslininkams plėtoti veiklą.

Kazlų Rūdoje veikia verslo inkubatorius, kuris rūpinasi verslumo skatinimu savivaldybėje, teikia viešąsias paslaugas verslui. Ūkio subjektams palankiomis sąlygomis jis nuomoja patalpas, teikia verslo valdymo paslaugas, tarpininkauja gaunant finansinę paramą, diegiant naujas technologijas ir mokslo naujoves versle.

Geografiškai Kazlų Rūdos savivaldybė yra strategiškai svarbioje vietoje, teritoriją kerta automagistralė „Via Baltica“, geležinkelis Kaunas–Marijampolė–Varšuva, netoli yra pasienis su Lenkija bei Kaliningrado sritimi. Todėl investuoti radus tinkamą sritį čia būtų paranku.

Verta atkreipti dėmesį, kad Kazlų Rūda – viena sėkmingiausiai projektus įgyvendinančių savivaldybių, per pastaruosius metus sugebėjusi pritraukti bene didžiausią lėšų dalį iš ES fondų Marijampolės regione.

Pasinaudojant ES parama įgyvendinta daug savivaldybės gyventojams reikiamų projektų: atnaujinti gyvenviečių vandentiekio ir nuotekų tinklai, renovuoti miestelių kultūros namai, ugdymo įstaigos, sutvarkyti parkai bei viešosios erdvės.

ES parama pasinaudota ir skatinant verslą. Įgyvendinti projektai jaunimo verslumui skatinti, parengti Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijų planavimo dokumentai, savivaldybės 2013–2020 metų strateginis plėtros planas.

 

VERTINIMAS:

Geri rezultatai – dėl aktyvios savivaldos

Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Laurynas REKAŠIUS

Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame savivaldybių reitinge Kazlų Rūdos savivaldybė 2013 metais užėmė aukštą 8-ą vietą iš 53 Lietuvos savivaldybių. Be abejo, prie to prisidėjo geras investicijų srities įvertinimas: Kazlų Rūda surinko 70 balų (iš 100 galimų) ir atsidūrė gerokai aukščiau už šalies vidurkį (49 balai).


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video