Top Baneris

Kavos aparatas pritaikytas prie virtuvės interjero ir jūsų poreikių

2021 lapkričio 9 d.
kavos aparatas
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com
Pasidalykite straipsniu

Dabar, kavos aparatai tampa vienu reikalingiausiu virtuvės prietaisu. Lietuviai, kaip ir kitų šalių gyventojai, vis atsakingiau žiūri į kavos kultūrą, dažniau eksperimentuoja su skirtingų rūšių pupelėmis bei renkasi prietaisus, kurie leistų atsiskleisti tikrajam kavos skoniui ir aromatui. Tiesa, platus kavos aparatų asortimentas bei jau sukurtas virtuvės interjeras dažnai sukelia abejonių, ką pasirinkti. Laimei, įsigyti tinkamą kavos aparatą gali padėti tikrieji kavos aparatų žinovai.

Kavos aparatų rinkoje galima aptikti keturis pagrindinius kavos aparatų tipus – automatiniai, pusiau automatiniai, kapsuliniai bei įmontuojami kavos aparatai. Kiekvienas jų skiriasi ne tik dizainu, funkcijomis, bet ir reikalinga priežiūra. Ne veltui kavos aparatų ekspertai pirmiausia klientų prašo apibūdinti savo poreikius, kokias kavas mėgsta, kokių funkcijų tikisi, kiek laiko nori skirti kavos ruošimui bei kavos aparato priežiūrai. Visa ši informacija svarbi norint įsigyti buitinį prietaisą, kuriam nebus išleista per didelė pinigų suma ir visos aparate esančios funkcijos bus panaudotos. Kad būtų lengviau, kava, kavos aparatais bei jų priedais prekiaujanti įmonė „Kavos draugas“ rekomenduoja susipažinti su kiekvienu kavos aparato tipu iš arčiau.

Automatiniai kavos aparatai

Automatiniai kavos aparatai yra skirti tikriems inovatyvių technologijų mėgėjams bei asmenims, kurie nėra linkę praleisti daug laiko ruošiant vieną puodelį kavos. Kokias funkcijas jie siūlo? Pirmiausia, šie kavos aparatai turi integruotus kavos malūnėlius, kurie greitai sumala kavos pupeles norimu rūpumu – stambiau arba smulkiau. Įmontuotos karšto vandens bei pieno talpos leidžia mėgautis skirtingų tipų kava, įskaitant latte, cappuccino, americano ar paprastą juodą kavą su pienu. Svarbu paminėti ir tai, kad šie kavos aparatai gali pagaminti net kelias kavas vienu metu, tad jeigu gyvenate ne vienas, arba dažnai sulaukiate svečių – ruošiamos dvi kavos vienu metu palengvins jūsų kasdienybę. Trūksta funkcijų? Dauguma automatinių kavos aparatų gali būti sujungti su išmaniąja telefono programėle, per kurią lengvai ir greitai galėsite ruošti gėrimus neišlipus iš lovos. Nepamirškime ir vartotojų profilių kūrimo galimybės. Dauguma automatinių kavos aparatų leidžia užsiprogramuoti ir išsisaugoti mėgstamiausius receptus pagal norimą kavos porcijos dydį, stiprumą, pieno ir kavos santykį. Tiesa, su šiais kavos aparatais ne tik neteks gaišti laiko smulkinant kavos pupeles ar laukiant kol užvirs vanduo, bet ir nereikės skirti daug laiko aparato priežiūrai. Dauguma automatinių kavos aparatų turi integruotas specialias priežiūros funkcijas, kurios leis mėgautis tobulo skonio kava be didelio vargo.

Automatinių kavos aparatų išvaizda pasižymi modernumu – aiškios ir tiesios linijos, klasikinės juodos, sidabrinės, auksinės detalės, išmanus ir stilingai atrodantis valdymo ekranėlis – rasti sau patinkantį dizainą bei virtuvėje puikiai derantį kavos aparatą nebus sudėtinga užduotis.

kavos aparatas
Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Pusiau automatiniai kavos aparatai

Turbūt ne kartą teko stebėti kavinėse ruošiamos kavos procesą. Sumaltos kavos pupelės keliauja į specialią kavos rankenėlę, ji suspaudžiama, įstatoma į kavos aparatą ir pradedamas pilti vanduo. Taip teks daryti ir jums, jeigu įsigysite pusiau automatinį kavos aparatą. Tiesa, prieš pradedant aptarinėti kavos aparato funkcijas verta pabrėžti, kad daugelis šių aparatų neturi integruoto kavos malūnėlio, todėl teks papildomai įsigyti kavamalę arba pirkti jau sumaltas kavos pupeles.

Renkantis pusiau automatinį kavos aparatą būtina žinoti du svarbius aspektus. Jeigu kavos aparato aprašyme randate užrašą „Steam Espresso“ – tai nurodo, kad kava yra gaminama 100 laipsnių temperatūros garais. Tokia kava turės kiek mažesnį aromatą, tačiau bus praturtinta daugiau kofeino. Tuo trapu užrašas „Pump Espresso“ reiškia, kad kava bus ruošiama dideliu spaudimu, kiek mažesnėje 87-95 laipsnių temperatūroje. Tokiu būdu ruošiamas gėrimas pasižymės ryškesniu aromatu ir neišskirs daugiau kofeino, nei įprastai turi maltos kavos pupelės.

Pusiau automatinių kavos aparatų dizaino sprendimai tikrai nustebins. Kavos draugo internetinėje parduotuvėje rasite skirtingų formų, spalvų ir dydžio pusiau automatinius kavos aparatus, kurie suteiks virtuvei elegancijos ir išskirtinumo. Jeigu dievinate vintažinį stilių, turėtumėte pasidairyti po „Ascaso“ firmos kavos aparatus. Ieškantiems itin profesionalaus kavos aparato, puikius variantus siūlo „SAGE“, „La Pavoni“ ir „Rocket Espresso“ prekiniai ženklai. Kiek minimalistinio stiliaus mėgėjus turėtų sužavėti pusiau automatiniai „De’Longhi“ kavos aparatai.

kavos aparatas
Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Kapsuliniai kavos aparatai

Ieškote kavos aparato, kuris neužimtų daug vietos virtuvėje, gamintų įvairių skonių kavą ir nereikalautų sudėtingos priežiūros? Šiuos kriterijus puikiai atitinka kapsuliniai kavos aparatai. Šie kavos aparatai sukurti taip, kad puikiai tilptų mažos erdvės virtuvėje, tačiau galėtų gaminti tiek pat kavų kiek ir automatiniai kavos aparatai. Kadangi kava su šiais kavos aparatais gaminama naudojant kapsules, platus kapsulių pasirinkimas leis laisvai eksperimentuoti su skirtingais skoniais ir aromatais. Praktiško dydžio kavos aparatas pravers ir tuo atveju, jeigu mėgstate keliauti. Kapsulinių kavos aparatų dydis toks mažas, kad lengvai galėsite jį pasiimti į sodybą ar kitą atostogų vietą Lietuvoje.

kavos aparatas
Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Įmontuojami kavos aparatai

Įmontuojamus kavos aparatus vis dažniau renkasi žmonės, kurie planuoja ar jau įsirenginėja funkcionalią virtuvę su įmontuojama buitine technika. Tai padeda sutaupyti vietos virtuvėje, ji atrodo funkcionaliai, išmaniai ir moderniai. Nors šių kavos aparatų išvaizda gana minimalistinė, jų turimos funkcijos nei kiek nenusileidžia automatiniams kavos aparatas. Įmontuojami kavos aparatai pasižymi ypač dideliu galingumu, itin talpiomis kavos pupelių laikymo talpomis, automatika bei jau integruotu kapučinatoriumi. Su šiuo prietaisu pasigaminti įvairių tipų kavą galėsite vos vieno mygtuko paspaudimu. Tam tikrų gamintojų įmontuojami kavos aparatai turi ir išmaniąją „Home Connect“ programėlę, per kurią galima sekti visą kavos gaminimo procesą, o gavus pranešimą, nueiti į virtuvę ir mėgautis norimo skonio kava nelaukiant kol ji bus paruošta.

kavos aparatas
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kavos aparatų asortimentas labai platus – tiek internete, tiek fizinėse parduotuvėse galite pasidairyti po skirtingų dizainų, spalvų, dydžių ir funkcijų kavos aparatus. Nors pasirinkimų gausa gali užburti – neapsigaukite. Renkantis naują buitinį prietaisą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dizaino subtilybes, bet ir jų siūlomų funkcijų reikalingumą. Kava, kavos aparatais ir kitais kavos priedais prekiaujanti įmonė „Kavos draugas“ ragina kavos aparatus rinktis atsakingai – tik įsigiję tikrai funkcionalų ir jūsų poreikius atitinkantį kavos aparatą galėsite mėgautis tobulu kavos aromatu ir skoniu tiesiog namuose.

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video