Top Baneris

Kauno „sporto šventykloje“ – modernių permainų pradžia

2020 liepos 29 d.
fi clinicaTik SA
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujam medicinos centrui „Fi Clinica“, iškilusiam Kauno Ąžuolyno parke, reputaciją pelnė įgyvendinti naujausi europiniai inžinerijos sprendiniai, leisiantys prilygti privačioms Europos klinikoms. Kaunui naujasis korpusas reikšmingas ir savo įtaka istorinės aikštės formavimui bei pagarba seniesiems ąžuolams.

Sekant komplekso liniją

Sporto centro komplekso antrojo korpuso projektas buvo patikėtas architektų grupei, projektavusiai pirmąjį korpusą. Architektas Vilius Adomavičius pasakoja, kad jų komanda, pratęsusi maždaug prieš 20 metų įgyvendintą darbą, pernelyg daug laisvės neturėjo, nes detaliajame plane statinys jau buvo nurodytas kaip stovintis priešais Lietuvos sporto universitetą, statmenai senajam korpusui. Vis tik net penkerius metus vykęs projektas architektų komandai leido be skubos apsvarstyti įvairias architektūrines koncepcijas. V. Adomavičius šypteli, kad jų gal būtų buvę ir daugiau, tačiau kaip visada atsimušama į biudžeto ar kitų ribojimų realybę.

Kritikų, besibaiminusių dėl gresiančio pavojaus ąžuolų likimui, būgštavimai liko nepagrįsti. Architektų komanda pagerbė du į naujojo korpuso zoną patekusius ąžuolus, iš kurių vienas – gerokai sutręšęs senolis. Net ir jo buvo nevalia liesti, nes būtent tokiose sutręšusių medžių liekanose savo buveines įsirengia niūriaspalviai auksavabaliai – į Raudonąją knygą įtraukti Kauno ąžuolyne aptinkami vabzdžiai. Pastato kontūras buvo atitinkamai pakoreguotas pagal augančių ąžuolų vietą.

2 5

5 edit

Projekto metu architektai supratę, kad antrojo korpuso atsiradimas naujai tvarkomos aikštės kompozicijai suteiks ypatingos svarbos, nes naujasis statinys yra beveik tokio paties pločio ir aukščio kaip ir priešais jį stovintis, fasadu atsigręžęs Lietuvos sporto universitetas. Antrasis korpusas projekto autoriams padėjo suformuoti aikštės perimetrą, iškilmingai užsibaigiantį Dariaus ir Girėno paminklu, ir išgauti tvarkingą, simetrišką kompoziciją. V. Adomavičius patikina laukiantis meto, kai tvarkant aikštę bus nugriauta daugeliui kauniečių gerai žinoma, sovietmečio pabaigą žyminti „Kregždutės“ kavinė. Nebelikus statinio turėtų aiškiai atsiverti dviejų lygiagrečių pastatų ir paminklo kompozicinis sumanymas.

logoUAB „Daistatus“ šiame objekte įrengė sutapdintą neeksploatuojamą stogą. Pagrindinės įmonės veiklos sritys: visų tipų sutapdintų bei šlaitinių stogų projektavimas ir įrengimas; sienų iš daugiasluoksnių plokščių bei ventiliuojamų fasadų įrengimas; bendrieji statybos darbai.

Architektų komanda projekto estetiką kūrė atsižvelgdama į universiteto fasado kompoziciją bei tam tikrą jo vertikalių ritmą, nors eskizuojant būta ir kitokių sumanymų. „Nusprendėme, kad geriau yra laikytis sporto komplekso linijos, tarsi pratęsiant pirmąjį korpusą, tik su naujomis architektūrinėmis detalėmis“, – teigia V. Adomavičius. Jo nuomone, naujasis statinys – tai šiuolaikinė ankstesnių architektūrinių sprendimų interpretacija. Fasadui buvo panaudoti dekoratyvūs elementai iš „Alucobond“ aliuminio plokštės.

Pagal naujausius Europos standartus

Vienas iš klinikos akcininkų ir įkūrėjų Robertas Jocius pasakoja, kad šio komplekso (numatoma, kad jis turės tęsinį) idėja – medicininis turizmas, pabrėžiant stipriąsias Lietuvos, o ypač Kauno, ypatybes. Būtent Kaune esanti labai stipri mokykla – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) – parengia kompetentingus specialistus. „Stengėmės išnaudoti šitą galimybę ir Lietuvą pristatyti kaip patrauklią medicininiam turizmui šalį. Pati vieta, mūsų manymu, tam labai tinkama, užkoduota sveikatinimui. Šalia yra Ąžuolynas – didžiausias miesto centre esančių ąžuolų parkų Europoje, taip pat Lietuvos sporto universitetas, S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, legendinė sporto halė“, – teigia vienas klinikos įkūrėjų. Visi komplekse naujai besikuriantys nuomininkai yra susiję su sveikatinimo ir medicinos sritimis.

9 edit

Atrankai web 010 IMG 6917 HDR

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Naujasis pastatas – tai chirurgijos ir diabeto centras, kuriame bus teikiamos plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos bei sveikatinančios diabeto centro paslaugos. R. Jociaus teigimu, privati medicina Lietuvoje dar tik vystoma ir šiandien esama nebent pavienių, specializuotai sričiai skirtų pastatų. Todėl „Fi Clinica“ galima pagrįstai laikyti viena didžiausių gana plataus profilio privačių klinikų Lietuvoje. Be to, tai didžiausia plastikos chirurgijos klinika Baltijos šalyse.

Klinikoje buvo įrengta 15 modernių palatų ir 4 operacinės su technine įranga, atitinkančia visus Europos privataus medicininės paskirties centro standartus. Įkurtos pooperacinės palatos, įrengtos atskiros vėdinimo ir šaldymo sistemų zonos, įmontuoti langai su saulės kontrole. Antrajame klinikos aukšte įrengti konsultaciniai gydytojų kabinetai, trečiajame – operacinės bei dienos stacionaras.

Inžinerinės sistemos, kurioms paskirta daugiausia dėmesio, pareikalavo daugiausia kaštų bei apribojo klinikos interjero sprendinius. Kuriant pastato vidų, laikytasi esminio klinikos principo – funkcionalumo, patogumo pacientui. Automobilių statymui panaudotos ir naujai pritaikytos dvi iš aštuonių senojo aikštyno aikštelių.

skp aliuminis logo„Fi Clinica“ pastate SCHÜCO fasadines aliuminio sistemas įrengė ir kitus stiklinimo darbus atliko bendrovė „SKP aliuminis“, kurios sėkmę lemia bendradarbiavimas, kompetencija bei atsakomybė. Modernios gamybos technologijos, kokybiškos žaliavos, gamyba Lietuvoje suteikia galimybę klientui pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Atrankai web 006 IMG 6891

Atrankai web 014 IMG 7235 HDR

Atrankai web 021 IMG 7001

narbutas logo„Fi Clinica“ projektas – vienas iš sėkmingai įgyvendintų „Narbutas Lietuva“ komandos darbų, kai me¬dicinos įstaigos darbuotojams sukūrėme ergonomiškas darbo vietas, o jų klientams – komfortišką ir jaukią aplinką. Atsižvelgdami į kliento bei architektų poreikius, apgyvendinome šiame objekte „Narbutas“ Ukmergės gamykloje pagamintus vadovo baldus PLANA, taip pat ryškius minkštasuolius TANGO bei JAZZ, kurie kartu atspindi modernios ir profesionalios klinikos „Fi Clinica“ identitetą.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektura) | 2020 birželis-liepa

Norite spausdinto žurnalo kiekvieną mėnesį tiesiai į namus?

Prenumeruokite metams vos už 20 eurų!

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video