Top Baneris

Kauno Soboras pagaliau bus rekonstruojamas: pabaiga žadama iki kitų metų vasaros (1)

2022 spalio 3 d.
soboras dronas 2
Pasidalykite straipsniu

Iki kitų metų vasaros Kaune planuojama baigti restauruoti Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčią, dar vadinamą soboru.

Tikimasi, kad darbai bus atlikti per 11 mėnesių, jie kainuos 784 tūkst. eurų. 

Konkursą dėl bažnyčios restauravimo vėl laimėjo bendrovė „Verslo“. Ji buvo pradėjusi šio pastato atnaujinimą 2019 metais, bet 2020 metais darbai nutraukti kilus nesutarimams su rekonstrukcijos užsakovais.

„Vos per kelerius metus Kauno centras pasikeitė kardinaliai. Atnaujinta Laisvės alėja, legendine pasimatymų vieta tapęs fontanas, Muzikinis teatras su Miesto sodu ir prieigomis, Vienybės aikštė, Studentų skveras. Visa tai – stiprūs traukos objektai kauniečiams ir ne tik. Dar vienu akcentu netrukus taps Soboras. Jis ir iki šiol buvo ryškiai pastebimas iš tolo, bet po restauracijos taps dar dažniau fotografuojamu objektu“, – savivaldybės pranešime teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Planuojama atnaujinti visą likusią fasado dalį – nuo cokolio iki kupolų. Ypatingas dėmesys bus skiriamas istorinio pastato kolonoms ir dekoro elementams: toliau restauruojami langai, durys bei metalinės grotelės, seni lietvamzdžiai keičiami naujais. Į pagrindines bažnyčios erdves ves atnaujinti lauko laiptai ir keltuvas neįgaliesiems. 

Anot savivaldybės, finalinį rezultatą kauniečiai turėtų pamatyti 2023 metų vasarą.

Darbininkai pirmuoju restauracijos etapu buvo atlikę apie 70 proc. darbų: iš pagrindų sutvarkyti maldos namus vainikuojantys stogo kupolai ir sutvirtintos juos laikančios konstrukcijos, atnaujinti daugelį metų neliesti fasadai šiaurinėje bei pietrytinėje dalyje. 

„127 metus skaičiuojantis Soboras – unikalios architektūros pavyzdys. Netrukus bažnyčia atgaus pirminę išvaizdą ir vėl trauks praeivių akis. Tik jau ne dėl savo apšepusio fasado, o išskirtinių formų, išryškėjusių puošybos elementų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Žadama, kad po restauracijos Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčia atsivers platesnėms kultūrinėms veikloms: čia vyks daugiau koncertų, edukacinių veiklų bei ekskursijų.

Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, kaip stačiatikių soboras, pradėta statyti 1891 metų birželio 29 dieną, baigta 1895 metais. Statant soborą pirmą kartą Lietuvoje sumontuotas 16,3 metro skersmens gelžbetoninis kupolas. 

1919 metais pastatas perduotas Kauno karinei įgulai, jam suteiktas Šv. Arkangelo Mykolo vardas, 1962 metais bažnyčia buvo uždaryta, čia įkurtas Dailės muziejaus padalinys.

Atkūrus nepriklausomybę, 1991 metais bažnyčia grąžinta Kauno arkivyskupijos kurijai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Ainiai

    2022-10-03, 18:16  

    Gera naujiena, nes apšepęs soboras Kauno centre atrodė tikrai prastai .
    Šiaip, pagarba Matijošaičiui , nes prie jo Kaunas labai išgražėjo , o štai Vilnius prie Šimašiaus suprastėjo .

Rekomenduojami video