Top Baneris

Kauno senamiestyje įrenginėjama pavyzdinė grindinio atkarpa

2022 kovo 21 d.
kaunas vilniaus gatve kauno senamiestis
Pasidalykite straipsniu

Kauno senamiestyje pradėta įrenginėti pavyzdinė atkarpa su šlifuotu grindiniu, dėl kurio miesto savivaldybė nesutaria su Kultūros paveldo departamentu (KPD).

„Pavyzdinė atkarpa bus pristatyta Kultūros paveldo departamento (KPD) ir visuomenės vertinimui. Norime, kad naujai įrengtas ruožas atlieptų tiek KPD, tiek ir visų miesto gyventojų lūkesčius. Visus darbus planuojame užbaigti dar šią vasarą“, – BNS atsiųstame komentare pirmadienį teigia Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak jo, šiuo metu Vilniaus gatvėje klojami granito šaligatviai ir borteliai, o atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki V. Kuzmos gatvės – pavyzdinis pagrindinio pėsčiųjų tako ruožas.

„Tarp šaligatvio ir nulyginto autentiško akmens ruožo įsiterps bortelis bei lietaus nubėgimo latakas iš nelyginto akmens – būtent tokio, kokiu anksčiau buvo grįsta visa gatvė“, – aiškino savivaldybės atstovas.

Centrinė Kauno senamiesčio Vilniaus gatvė rekonstrukcijai visiškai uždaryta pernai liepos viduryje. Gruodį ji vėl atverta pėstiesiems, tačiau be dangos.

Akmenys senamiestyje neklojami vykstant ginčui dėl galimybės juos nulyginti. Jis sprendžiamas teisme, KPD nurodžius stabdyti akmenų pjovimo darbus.

KPD specialistai teigia, kad akmenys į senamiestį turėtų grįžti tokie patys, kokie yra, tik tvarkingai sukloti. Savivaldybė ir neįgaliųjų atstovai tvirtina, jog tai nebus pakankama užtikrinant sklandų judėjimą.

Rangovo, bendrovės „Autokausta“, darbuotojai teigia, kad esamus akmenis dėti atsisakytų, nes negalėtų garantuoti grindinio ilgaamžiškumo. Paveldosaugininkai sako, jog kiti variantai nėra galimi.

Akmenų pjovimui priešinasi ir dalis visuomenininkų, kaltindami, jog prisidengiant neįgaliaisiais naikinamas paveldas.

Pasak savivaldybės, 830 metrų ilgio Vilniaus gatvė bus sutvarkyta iš pagrindų, kad ateityje ilgus dešimtmečius čia nebereikėtų atlikti jokių kasinėjimo darbų.

Planuojama atnaujinti šviestuvus, suoliukus ir kitus mažosios architektūros elementus.

Darbų vertė siekia 4,6 mln. eurų.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video