Top Baneris

Kauno Rotušės aikštėje – modernus apšvietimas

2016 lapkričio 21 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ne per seniausiai sostinės valdžia pranešė atnaujinusi apšvietimą miestiečių itin lankomame Pilių parke prie Katedros aikštės ir Valdovų rūmų, šiandien džiugiomis žiniomis dalijasi ir kauniečiai: prieš 40 metų Rotušės aikštėje pradėjusios šviesti gyvsidabrio lempos pakeistos į modernius šviesos diodų šviestuvus. Per keletą dienų darbininkai pakeitė šešias dešimtis šviesos šaltinių.

Anot specialistų, gyvsidabrio lempų tarnavimo laikas buvo seniai pasibaigęs, tad pokyčiai Rotušės aikštėje buvo tiesiog būtini.

Naujieji šviestuvai ne tik ekologiški, bet ir ekonomiški. Skaičiuojama, kad LED šviestuvai bent penkis kartus efektyvesni už nusidėvėjusias gyvsidabrio lempas.

„Senųjų lempų galingumas – 300 vatų, o per metus Rotušės aikštės šviestuvai šviečia 4000 valandų. Tuo tarpu nauji šviesos šaltiniai eikvoja penkiskart mažiau energijos. Tai reiškia, kad per metus bus sutaupoma apie 57 tūkst. kWh, kas miesto biudžetui sutaupys maždaug 6 tūkstančius eurų. Nors suma neatrodo didelė, tačiau šviestuvai atnaujinami visame mieste“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Rotušės aikštėje šią vasarą atnaujinti ir 36 ąžuoliniai suoliukai. Dalis jų – tiesūs, likusieji – sukti. Taip pat nuo žolių „išvaduotas“ aikštės grindinys. Per pastaruosius dvejus metus buvo sutvarkyti šaligatviai į Rotušės aikštę vedančiose Aleksoto, M. Valančiaus, Kumelių, A. Jakšto ir Muitinės gatvėse.

Kauniečiai taip pat spėjo įvertinti kitą naujovę – iš ketaus pagamintus stulpelius-atitvarus. Beveik metro aukščio stulpeliai skirstomi į du tipus – su grandinėmis ir be jų. Pasak specialistų, ilgaamžiai stulpeliai pritaikyti lietuviškoms oro sąlygoms, tad jų išvaizda dėl blogų orų neturėtų nukentėti.

Ilgainiui stulpeliai pakeis senamiestyje ir miesto centre esančias eismo saugos tvoreles, skirtas apsaugoti pėsčiuosius nuo pagundos patekti į važiuojamąją dalį pavojingose vietos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video