Top Baneris

Kauno prekybos centrui „River Mall“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas

2021 spalio 13 d.
river mall prekybos centras
Prekybos centras „River Mall“. Evaldo Lasio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prekybos centras „River Mall“, įsikūręs centrinėje Kauno miesto dalyje, Jonavos gatvėje, rugsėjo viduryje gavo tarptautinį „BREEAM In-Use“ sertifikatą. Pastato teritorijoje taip pat buvo išvystyta visiems prieinama elektromobilių įkrovimo infrastruktūra.

Prekybos centro „River Mall“ savininkės, UAB „EfTEN River“ vadovas Laurynas Žilys teigia, jog kasdien siekiant kurti patogią ir draugišką aplinką pirkėjams ir darbuotojams, negalima atsiriboti nuo tvarumą skatinančių sprendimų diegimo.

„EfTEN Real Estate Fund 4“ yra pirmas „žalias“ komercinio NT fondas Baltijos šalyse, visus savo valdomus pastatus sertifikuojantis pagal BREEAM sistemą ir dalyvaujantis GRESB – pasaulinėje tvarumo sprendimų programoje. Nuolatinis dėmesys aplinkai ir prekybos centro lankytojams yra vienas esminių mūsų veiklos prioritetų.

river mall  prekybos centras
Evaldo Lasio nuotr.

Džiaugiamės, kad tai nelieka neįvertinta – prekybos centrui „River Mall“ suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ sertifikatas, „Very good“ įvertinimas patvirtinantis, kad pastatas atitinka aukštus tvarumo standartus, o jame pritaikyti sprendimai leidžia taupiai naudoti energiją ir kitus resursus, užtikrinti draugiškesnę aplinką žmonėms ir pastatą eksploatuoti bei administruoti efektyviau“, – kalba L. Žilys.

Jam antrina Rida Kalvaitienė, prekybos centro valdytojos „Newsec“ turto valdymo grupės vadovė, pabrėžianti, kad artimiausiu metu yra suplanuota įgyvendinti dar daugiau tvarių sprendimų: šiuo metu taikomi pastato vidaus, fasado ir automobilių stovėjimo aikštelės apšvietimo sprendimai bus pakeisti moderniais LED šviestuvais, ant stogo planuojama įrengti saulės jėgainę, nuolat ieškoma kitų efektyvių ir „žalių“ sprendimų.

Iš viso „BREEAM“ sertifikatu Lietuvoje įvertinta mažiau nei 10 prekybinės paskirties pastatų, tad prekybos centrui „River Mall“ šis įvertinimas – išties didelis pasiekimas.

Dar viena inovacija, leisianti prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir elektrinių automobilių infrastruktūros Kauno mieste gerinimo – prekybos centro teritorijoje įrengtos visiems viešai prieinamos „Inbalance Grid“ elektromobilių įkrovimo stotelės. 3 įkrovimo stotelės leis įkrauti net 6 transporto priemones vienu metu ir veiks visą parą.

„Nors Kaune daugėja elektromobilių įkrovimo stotelių, tačiau jų miesto centrinėje dalyje vis dar nėra pakankamai. Todėl prekybos centro stovėjimo aikštelėje įrengėme įkrovimo stoteles, taip gerokai išplėsdami jų tinklą ir galimybes įkrauti savo elektromobilį“, – teigia R.  Kalvaitienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video