Top Baneris

Kauno oro uoste atidarytas pasaulinio lygio orlaivių dažymo angaras

2021 vasario 17 d.
MAAS Aviation image 1 MAAS Aviation opens new world class aircraft paint shop in Kaunas Lithuania
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinė orlaivių dažymo bendrovė „MAAS Aviation“ Kauno oro uoste atidarė naujai pastatytą orlaivių dažymo angarą, kuris šiai įmonei yra vienuoliktas pasaulyje. 7000 kvadratinių metrų ploto agare vienu metu bus galima dažyti du orlaivius. Šis angaras yra vienintelis tokio pobūdžio specializuotas objektas Lietuvoje ir vienas didžiausių Europoje, kuris leis bendrus „MAAS Aviation“ pajėgumus Senajame žemyne padidinti 40%.

Kaune veiklą pradedantis angaras įrengtas remiantis aukščiausiais aviacijos pramonės kokybės standartais, jame įdiegtos naujausios technologijos, užtikrinančios saugumą ir kontroliuojančios įmonės veiklos poveikį aplinkai. Ateityje bendrovė „MAAS Aviation“ planuoja Kauno angarą išplėsti, kad jame tilptų daugiau orlaivių. Planuojama, kad iš viso bus sukurta iki 80 darbo vietų.

Investicijos į šį modernų objektą oro uosto teritorijoje siekia kelis milijonus eurų. Dviejų platformų ir siaurų korpusų dažymo angare vienu metu gali tilpti iki dviejų A321 dydžio orlaivių. Tai populiariausias orlaivio tipas Lietuvoje. Pažymima, kad visi bendrovės statomi objektai, įskaitant ir Kaune atidarytą orlaivių dažymo angarą, yra sertifikuoti pagal aukščiausius EN/AS 9100 ISO 9001 ir ISO 14001 standartus.

„MAAS Aviation“ generalinis direktorius Tim‘as Macdougald‘as teigia, kad  Kauno oro uostas tokio tipo veiklos plėtrai pasirinktas dėl kelių svarbių priežasčių.

MAAS Aviation image 3 MAAS Aviation opens new world class aircraft paint shop in Kaunas Lithuania

„Sprendimą lėmė bendras Lietuvos valdžios institucijų noras į šalį pritraukti naują pramonės šaką. Ypatingai norėčiau išskirti tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūrą „Investuok Lietuvoje“ ir Lietuvos oro uostus dėl paramos projektui, skatinančiam aviacijos paslaugų plėtrą Kaune. Taip pat partnerystę su „MAAS Aviation“ užmezgusį orlaivių techninės priežiūros, atnaujinimo ir kapitalinio remonto paslaugų teikėją „FL Technics“. Neabejojame, kad bendradarbiaudami klientams galėsime pasiūlyti geriausias sąlygas ir paslaugų kokybę“, – sako T. Macdougald‘as.

Pandemija nesutrukdė plėtros planų

Airijos Sostinėje Dubline registruota bendrovė „MAAS Aviation“ veiklą vykdo Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2015 m. bendrovė turėjo 3 orlaivių dažymo angarus, šiemet „MAAS Aviation“ šį skaičių jau padidino iki 11. Įmonė prognozuoja, kad šiemet pavyks nudažyti iki 300 orlaivių, o apyvarta turėtų viršyti 28 milijonus USD. Bendrovės planuose – ateityje per metus dažyti iki 490 orlaivių. 

MAAS Aviation image 2 MAAS Aviation opens new world class aircraft paint shop in Kaunas Lithuania

Pagal savo pajėgumus „MAAS Aviation“ patenka tarp TOP 3 pagrindinių techninio aptarnavimo (MRO) ir orlaivių dažymo bendrovių pasaulyje.

Bendrovės generalinio direktoriaus teigimu, pernai prasidėjusi pasaulinė COVID-19 pandemija nesutrukdė numatytu laiku baigti angaro statybas Kauno oro uosto teritorijoje. Prie to prisidėjo profesionalus komandos ir statybos rangovų požiūris.

„Mūsų taikomi aukšti standartai statomiems objektams atspindi ilgą projektavimo patirtį. Jos dėka galime pasiūlyti ir užtikrinti klientams orlaivių dažymo cechus su klimato kontrole, kompiuterizuotas pastatų valdymo sistemas ir duomenų registravimą, ryškų apšvietimą. Be to, naudodami prieigos prie orlaivių pritvirtinimo sistemas pašaliname pavojų apgadinti orlaivius dažymo metu“, – teigia T. Macdougald‘as.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video